7 років за ґратами проведе настоятель однієї з парафій УПЦ (МП) на Донеччині

СБУ зібрала беззаперечні докази вини ще одного священника УПЦ (МП), який закликав мешканців Донеччини підтримати рф на псевдореферендумі. Це настоятель однієї з парафій УПЦ (МП) Лиманської громади Донецької області.

Під час окупації району він публічно виправдовував збройну агресію рф, закликав місцевих жителів підтримати загарбників та агітував парафіян взяти участь у псевдореферендумі та «проголосувати» за «приєднання» регіону до росії. Більше того, навіть пропонував людям «обрати» нового «голову» селища Ярова, який мав діяти у складі місцевої окупаційної адміністрації.

Затримали колаборанта у ході стабілізаційних заходів після звільнення району. Наразі зібрано достатньо доказів його співпраці з представниками командування військових угруповань рф. На їх основі суд визнав зловмисника винним за ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність).

Згідно ухвали суду священник отримав покарання у вигляді 7 років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю строком 12 років з конфіскацією майна.

«СБУ робить все, аби жоден зрадник України та колаборант не уникнув відповідальності. Окрему увагу приділяємо тим, хто прикриваючись рясою, працює на ворога. Підкреслюю – наявність ряси і кадила не є обтяжуючою обставиною, але вони також жодним чином не звільняють зрадників від законного покарання. Тож вирок суду – ще один чіткий сигнал усім колаборантам»,

– підкреслив Голова СБУ, генерал-майор Василь Малюк.

Загалом за минулий 2022 році СБУ відкрила 52 кримінальні справи, в яких фігурують 55 священнослужителів УПЦ (МП), у т. ч. 14 архієреїв церкви. Майже 200 клірикам РПЦ заборонено в’їзд в Україну. Також запроваджено низку санкцій стосовно функціонерів УПЦ (МП) та РПЦ.

Нагадаємо також, що на лаві підсудних опинився митрополит Вінницької єпархії УПЦ (МП).

Будьте першим, хто прокоментував "7 років за ґратами проведе настоятель однієї з парафій УПЦ (МП) на Донеччині"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*