На лаві підсудних опинився митрополит Вінницької єпархії УПЦ (МП)

Завдяки слідчим діям та проведеним безпековим заходам, Служба безпеки зібрала беззаперечні докази вини очільника єпархії УПЦ (МП) у Вінницькій області у публічному виправдовуванні збройної агресії рашистів проти українського народу.

Днями обвинувальний акт правоохоронці направили до суду. Відповідно до законолдавства митрополиту загрожує до 8 років позбавлення волі.

Відомо, що митрополит, прикриваючись рясою, поширював серед вірян пропагандистські листівки, де закликав до захоплення влади та зміни меж державного кордону України. Більше того, на одному із сайтів РПЦ, не зважаючи на релігійне призначення останнього, розміщував публікації на підтримку російських терористів та їхніх воєнних злочинів.

Водночас під час обшуків за місцем проживання митрополита та у релігійних спорудах, що перебували під його юрисдикцією, правоохоронці виявили комп’ютерну техніку та мобільні телефони із доказами злочинних дій і прокремлівські агітки та літературу.

Судитимуть єпископа за чотирма статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 2 ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади);
  • ч. 1 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України);
  • ч. 2 ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками);
  • ​ч. 3 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників).

Нагадаємо також, що минулого тижня СБУ виявила в єпархіях УПЦ (МП) агітаційні листівки об’єднання Медведчука, російські «триколори» та колишні склади окупантів.

Будьте першим, хто прокоментував "На лаві підсудних опинився митрополит Вінницької єпархії УПЦ (МП)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*