СБУ виявила в єпархіях УПЦ (МП) агітаційні листівки об’єднання Медведчука, російські «триколори» та колишні склади окупантів

СБУ завершила безпекові заходи на об’єктах УПЦ (МП) у Херсонській, Кіровоградській, Дніпропетровській і Рівненській областях. В результаті обшуків в приміщеннях єпархій було виявлено бібліотеки з прокремлівською літературою, агітаційні листівки заборонених в Україні політичних партій і російську символіку.

Секретарю Кіровоградської єпархії за результатами перевірок повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 161 Кримінального кодексу України (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності та релігійних переконань).

На Херсонщині ж на території церкви Святого праведного Іоанна Кронштадського і взагалі було виявлено колишні склади з майном окупаційних угруповань рф. Більше того, стало відомо, що вказані склади загарбники облаштували за сприяння настоятеля церкви протоієрея Анатолія Корнєва. Саме він налагодив контакт з керівництвом окупаційної адміністрації, був на прямому зв’язку з представниками фсб, а після деокупації Херсона втік разом зі своїми російськими «кураторами» на лівий берег Дніпра.

Під час обшуків на Рівненщині співробітники СБУ знайшли у приміщеннях Свято-Троїцького Межирицького монастиря пропагандистські матеріали громадського об’єднання, очолюваного держзрадником Віктором Медведчуком.

А в Дніпропетровській області правоохоронці зупинили автівку при виїзді з території церкви, завадивши тим вивезенню прокремлівської літератури з місцевої єпархії. З автомобіля вилучили наклад брошур забороненої партії «ОПЗЖ» та інших антиукраїнських матеріалів.

Усі знахідки наразі направлено на відповідні експертизи. По їх результатам винні будуть притягнені до відповідальності.

Нагадаємо, що через виявлення заборонених проросійських матеріалів та підозрілих осіб на території Києво-Печерської лаври держава не продовжила УПЦ (МП) договір на користування Успенським Собором та Трапезною церквою.

Будьте першим, хто прокоментував "СБУ виявила в єпархіях УПЦ (МП) агітаційні листівки об’єднання Медведчука, російські «триколори» та колишні склади окупантів"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*