Житомирянин Олег Земнухов вирощує матеріали для створення захисних кікімор. В їх основі – мішковина і газонна трава. Наприкінці травня запустив свою експериментальну біолабараторію, а вже нині перші зразки готових виробів планують через волонтерів відправляти розвідникам на передову, які й протестують їх у польових умовах.
Такий трав’яний газон вирощував близько місяця в оселі та на подвір’ї, періодично поливаючи і дотримуючись температурного режиму. До речі, пробний екземпляр був засіяний ще до війни розміром метр на метр. Тоді це була ідея біохутра, але, з урахуванням нових обставин, вирішив продовжити працювати, та вже задля потреб захисників.
Про усі етапи трансформації «живих» килимів Олег звітував на своїй сторінці у соцмережі. Називає це біодизайном, який набирає обертів у всьому світі, а самі вироби, відповідно, біокікіморами. У кінцевому результаті трава змінює свій колір і стає сухою, при необхідності її можна підфарбовувати, аби відповідала умовам місцевості, де військові використовуватимуть кікімори або ж як маскувальний матеріал для техніки чи позицій.
Вага готового виробу – лише півтора кілограма. Кікімора – зручна та легка, пропускає повітря. Усе тримається на мішковині за рахунок того, що у процесі зростання коріння трави тісно переплітається між собою. Крім цього, каже майстер, його експерименти продовжуються. Зокрема, йдеться про використання насіння інших рослин, які у процесі зростання і розгалуження кореневої системи, зможуть тримати форму навіть без мішковини. Також підсіває такі рослини до трав’яних килимів.
У майстерні житомирянина завершуються роботи зі створення перших п’яти кікімор. Зробили викрійки, а деталі з’єднують між собою нитками. Разом з тим, шукають матеріал, який зможуть використовувати надалі в якості підкладки, щоб тепловізор «не бачив» військового, який використовує таку біокікімору. Наступний етап – випробовування виробів у польових умовах, аби зібрати відгуки та врахувати зауваження в подальшому.
Поряд з цим, Олег Земнухов не полишає своєї основної діяльності і продовжує виготовляти конопляне взуття та одяг. Демонструє кросівки, кеди та берці, які чудово підійдуть для ЗСУ – комфортні, легкі, з натуральних матеріалів, «дихають», не промокають і витривалі до високих температур. Всередині ефективні конопляні устілки.
У своїй майстерні житомирянин проводить екскурсії для школярів. Там можна власноруч спробувати відтворити процес перетворення конопляного стебла у одяг чи взуття, зазирнути в таємниці чоботарської справи, познайомитися із новітніми досягненнями біодизайну, побачити у роботі старовинні дерев’яні інструменти, ін. Ще в його лабораторії «Hemps Lab» є олія, гранола, халва, протеїн і це все з коноплі.
Земнухов наголошує, що педагогічне волонтерство не менш важливе ніж військове чи медичне, тож започаткував у місті толоку «Творимо Святу Україну разом», ініційованої ГО «Українська Духовна Республіка». Такі заходи відбуваються в пришкільних таборах у різних навчальних закладах. Діти в дружніх командах створюють образи майбутнього, показують бачення свого життєвого середовища, малюють будинки та школи, діляться ідеями відбудови країни після війни з використанням конопляних та інших еко-матеріалів.
У минулому році на базі ДНЗ «Центр сфери обслуговування» педагог запустив гурток – дитячу біолабораторію, де вирощували бактерії і мікрозелень, займаємалися ферментацією, створювали біопластик з побутових відходів та органічних відходів, тощо.
Юлія Демусь
Будьте першим, хто прокоментував "Біокікімори з трави і конопляне взуття: вироби Олега Земнухова з Житомира для військових (ФОТО)"