Житомирянин Олег Земнухов вирощує матеріали для створення захисних кікімор. В їх основі – мішковина і газонна трава. Наприкінці травня запустив свою експериментальну біолабараторію, а вже нині перші зразки готових виробів планують через волонтерів відправляти розвідникам на передову, які й протестують їх у польових умовах.
Такий трав’яний газон вирощував близько місяця в оселі та на подвір’ї, періодично поливаючи і дотримуючись температурного режиму. До речі, пробний екземпляр був засіяний ще до війни розміром метр на метр. Тоді це була ідея біохутра, але, з урахуванням нових обставин, вирішив продовжити працювати, та вже задля потреб захисників.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/07/290812677_443531320619358_8032526020400731066_n-1024x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/07/290687332_5270292243024891_9104874803798880245_n-1024x1024.jpg)
Про усі етапи трансформації «живих» килимів Олег звітував на своїй сторінці у соцмережі. Називає це біодизайном, який набирає обертів у всьому світі, а самі вироби, відповідно, біокікіморами. У кінцевому результаті трава змінює свій колір і стає сухою, при необхідності її можна підфарбовувати, аби відповідала умовам місцевості, де військові використовуватимуть кікімори або ж як маскувальний матеріал для техніки чи позицій.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/07/290669579_582447846787389_297500004378025824_n-1024x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/07/290669282_422049466494725_3759405539027780738_n-1024x1024.jpg)
Вага готового виробу – лише півтора кілограма. Кікімора – зручна та легка, пропускає повітря. Усе тримається на мішковині за рахунок того, що у процесі зростання коріння трави тісно переплітається між собою. Крім цього, каже майстер, його експерименти продовжуються. Зокрема, йдеться про використання насіння інших рослин, які у процесі зростання і розгалуження кореневої системи, зможуть тримати форму навіть без мішковини. Також підсіває такі рослини до трав’яних килимів.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/07/290585135_377616367590743_3345698473303208454_n-1024x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/07/290284200_623660291991037_884165763466416962_n-954x1024.jpg)
У майстерні житомирянина завершуються роботи зі створення перших п’яти кікімор. Зробили викрійки, а деталі з’єднують між собою нитками. Разом з тим, шукають матеріал, який зможуть використовувати надалі в якості підкладки, щоб тепловізор «не бачив» військового, який використовує таку біокікімору. Наступний етап – випробовування виробів у польових умовах, аби зібрати відгуки та врахувати зауваження в подальшому.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/07/290414602_739606574130802_738439925447844612_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/07/290385140_774344310229787_2662812063028965661_n-1024x1024.jpg)
Поряд з цим, Олег Земнухов не полишає своєї основної діяльності і продовжує виготовляти конопляне взуття та одяг. Демонструє кросівки, кеди та берці, які чудово підійдуть для ЗСУ – комфортні, легкі, з натуральних матеріалів, «дихають», не промокають і витривалі до високих температур. Всередині ефективні конопляні устілки.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/07/290346372_3193566587523304_5309834566760753768_n-1015x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/07/290344151_374894267965276_6004801413784061641_n-1024x1024.jpg)
У своїй майстерні житомирянин проводить екскурсії для школярів. Там можна власноруч спробувати відтворити процес перетворення конопляного стебла у одяг чи взуття, зазирнути в таємниці чоботарської справи, познайомитися із новітніми досягненнями біодизайну, побачити у роботі старовинні дерев’яні інструменти, ін. Ще в його лабораторії «Hemps Lab» є олія, гранола, халва, протеїн і це все з коноплі.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/07/290305154_5340779235977583_5567964254552991858_n-1024x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/07/290269579_1069674347275785_3357581387596658707_n-1018x1024.jpg)
Земнухов наголошує, що педагогічне волонтерство не менш важливе ніж військове чи медичне, тож започаткував у місті толоку «Творимо Святу Україну разом», ініційованої ГО «Українська Духовна Республіка». Такі заходи відбуваються в пришкільних таборах у різних навчальних закладах. Діти в дружніх командах створюють образи майбутнього, показують бачення свого життєвого середовища, малюють будинки та школи, діляться ідеями відбудови країни після війни з використанням конопляних та інших еко-матеріалів.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/07/290220435_1186924835427857_5017461345852738289_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/07/290201965_448450206686918_8503437663262704375_n-763x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/07/290174101_5230480880371437_8995432926361569170_n-1024x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/07/290166233_445781250726121_2015930912594592694_n-768x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/07/290149074_787449822384980_2287991857116084204_n-1024x1024.jpg)
У минулому році на базі ДНЗ «Центр сфери обслуговування» педагог запустив гурток – дитячу біолабораторію, де вирощували бактерії і мікрозелень, займаємалися ферментацією, створювали біопластик з побутових відходів та органічних відходів, тощо.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/07/290895645_462367492556338_2156256356714138370_n-1024x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/07/290149074_787449822384980_2287991857116084204_n-1024x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/07/290145925_386874916758662_1862502535682882309_n-1024x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/07/290128640_505186524696495_7053252947165340876_n-933x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/07/290108995_352550080289755_5210397067436309548_n-1024x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/07/290103887_752138139145799_6672596895725157927_n-1024x841.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/07/290010610_761759088185155_8549476508886215294_n-1024x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/07/289619631_765286451147474_1354841450024008288_n-1024x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/07/289533245_7804344756272253_10288939069846349_n-1024x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/07/285330966_672344963864785_773260720414617271_n-1024x1024.jpg)
Юлія Демусь
Будьте першим, хто прокоментував "Біокікімори з трави і конопляне взуття: вироби Олега Земнухова з Житомира для військових (ФОТО)"