Біокікімори з трави і конопляне взуття: вироби Олега Земнухова з Житомира для військових (ФОТО)

Житомирянин Олег Земнухов вирощує матеріали для створення захисних кікімор. В їх основі – мішковина і газонна трава. Наприкінці травня запустив свою експериментальну біолабараторію, а вже нині перші зразки готових виробів планують через волонтерів відправляти розвідникам на передову, які й протестують їх у польових умовах.

Такий трав’яний газон вирощував близько місяця в оселі та на подвір’ї, періодично поливаючи і дотримуючись температурного режиму. До речі, пробний екземпляр був засіяний ще до війни розміром метр на метр. Тоді це була ідея біохутра, але, з урахуванням нових обставин, вирішив продовжити працювати, та вже задля потреб захисників.

Про усі етапи трансформації «живих» килимів Олег звітував на своїй сторінці у соцмережі. Називає це біодизайном, який набирає обертів у всьому світі, а самі вироби, відповідно, біокікіморами. У кінцевому результаті трава змінює свій колір і стає сухою, при необхідності її можна підфарбовувати, аби відповідала умовам місцевості, де військові використовуватимуть кікімори або ж як маскувальний матеріал для техніки чи позицій.

Вага готового виробу – лише півтора кілограма. Кікімора – зручна та легка, пропускає повітря. Усе тримається на мішковині за рахунок того, що у процесі зростання коріння трави тісно переплітається між собою. Крім цього, каже майстер, його експерименти продовжуються. Зокрема, йдеться про використання насіння інших рослин, які у процесі зростання і розгалуження кореневої системи, зможуть тримати форму навіть без мішковини. Також підсіває такі рослини до трав’яних килимів.

У майстерні житомирянина завершуються роботи зі створення перших п’яти кікімор. Зробили викрійки, а деталі з’єднують між собою нитками. Разом з тим, шукають матеріал, який зможуть використовувати надалі в якості підкладки, щоб тепловізор «не бачив» військового, який використовує таку біокікімору. Наступний етап – випробовування виробів у польових умовах, аби зібрати відгуки та врахувати зауваження в подальшому.

Поряд з цим, Олег Земнухов не полишає своєї основної діяльності і продовжує виготовляти конопляне взуття та одяг. Демонструє кросівки, кеди та берці, які чудово підійдуть для ЗСУ – комфортні, легкі, з натуральних матеріалів, «дихають», не промокають і витривалі до високих температур. Всередині ефективні конопляні устілки.

У своїй майстерні житомирянин проводить екскурсії для школярів. Там можна власноруч спробувати відтворити процес перетворення конопляного стебла у одяг чи взуття, зазирнути в таємниці чоботарської справи, познайомитися із новітніми досягненнями біодизайну, побачити у роботі старовинні дерев’яні інструменти, ін. Ще в його лабораторії «Hemps Lab» є олія, гранола, халва, протеїн і це все з коноплі.

Земнухов наголошує, що педагогічне волонтерство не менш важливе ніж військове чи медичне, тож започаткував у місті толоку «Творимо Святу Україну разом», ініційованої ГО «Українська Духовна Республіка». Такі заходи відбуваються в пришкільних таборах у різних навчальних закладах. Діти в дружніх командах створюють образи майбутнього, показують бачення свого життєвого середовища, малюють будинки та школи, діляться ідеями відбудови країни після війни з використанням конопляних та інших еко-матеріалів.

У минулому році на базі ДНЗ «Центр сфери обслуговування» педагог запустив гурток – дитячу біолабораторію, де вирощували бактерії і мікрозелень, займаємалися ферментацією, створювали біопластик з побутових відходів та органічних відходів, тощо.

Юлія Демусь

Кекси, брауні, шарлотка, піца, пиріжки з маком і вишнями: випічка від житомирянки Анни Зіновчук для захисників (ФОТО)

З солодощів, фруктів, овочів, ковбасок і напоїв: смачні букети Марії Шендерчук із Бородянки у Житомирі (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "Біокікімори з трави і конопляне взуття: вироби Олега Земнухова з Житомира для військових (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*