На День народження старшого сина п’ять років тому Анна Зіновчук із Житомира приготувала торт, з якого почалася її кондитерська діяльність. За цей час вона опанувала нові техніки, суттєво розширила асортимент і приймає замовлення.
З початку повномасштабної війни разом із дітьми виїхала за кордон, але навіть там не втрачала можливість займатися улюбленою справою. Після повернення в рідне місто разом з іншими колегами готують смачну й ароматну домашню випічку для військовослужбовців на передову й тих, хто проходить лікування та реабілітацію у Житомирі. Усі інгредієнти купує за власні кошти. Троє синів Анни стали вправними помічниками – роблять заготовки, збирають посилки і допомагають відвозити захисникам.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/06/trayfly-lotereia-768x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/06/makaron-lotereia-659x1024.jpg)
«Усе почалося з того, що я захотіла порадувати сина власним тортиком. Переглянула тематичні відео на ютубі і взялася за роботу. Вийшов не лише торт, але й справжній кенді-бар. Усі рідні зацінили, тим більше, що до того я взагалі не готувала десертів, – згадує Зіновчук. – Перші замовлення почала брати трохи більше двох років тому. Спочатку одна знайома звернулася, потім інша. Додатково я пройшла кілька онлайн-курсів, але дуже важливу роль відіграє саме практика. Загалом, це моє хобі. Починала з найпростіших тортів, а зараз роблю бісквітні й мусові, є тістечка, чізкейки, капкейки, макаронс, трайфли. До речі, макаронс – це нині моя найбільша любов. Хоч і працюю з ними віднедавна, але кайфую і від процесу, і від результату».
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/06/288453586_1024688294918322_2170545710935264082_n-768x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/06/289945961_1030409641012854_4430796380864178585_n-768x1024.jpg)
Через війну Анна на два місяці виїхала до Польщі, та й там вдавалося виконувати замовлення. Клієнтами переважно були співвітчизники, але потім підтягнулися й місцеві. Увесь прибуток від цього кондитерка відправляла на допомогу військовим. Через кілька тижнів після повернення в Україну знову взялася за роботу. Каже, що подеколи замовлень навіть побільшало. Попри це знаходить час і на волонтерську діяльність.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/06/kondyterskyy-batalyon.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/06/288351092_1025641444823007_4696834382501843320_n-690x1024.jpg)
«На даний момент офіційно я не працюю – займаюся вихованням синочків, але кондитерська справа виявилась мені дуже до душі, – продовжує Анна Зіновчук. – На випічку саме для воїнів – не сидіти на місці, а діяти, надихнули інші дівчата-кондитерки. Таких у Житомирі не один десяток і кожна вкладається як може, тобто печу не тільки я. Такий собі «Кондитерський батальйон». Наразі випікаю по можливості і передаю все через волонтерок, які їздять на схід. Певний період, коли була потреба, возила випічку в одну з лікарень міста. Маю кількох знайомих військових, які мешкають неподалік, то тепер передаю випічку безпосередньо їм. Щоразу, коли планую доставляти випічку, пишу в нашу кондитерську групу і всі бажаючі долучаються. Потім у всіх усе збираю і передаю. Якщо це на передову, то зазвичай печу звичайні та шоколадні кекси, брауні, тертий пиріг, шарлотку, пиріжки з маком і з корицею, пісочне печиво, а якщо по місцю – піцу, пиріжки з вишнею, солону випічку».
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/06/287711719_5529975167023360_4897307954960483027_n-768x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/06/285913852_1018347435552408_5663563474290230575_n-768x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/06/281657673_1007106550009830_2248326063067413385_n-768x1024.jpg)
Окрім цього, Анна додатково ще купує для бійців каву, цукор, фрукти, енергетичні батончики, солодощі з тривалим терміном зберігання, консерви, бо цьому вони завжди радіють не менше за випічку. Усі фінансові питання покриває самостійно, а також переказує кошти перевіреним волонтерам, які збирають на амуніцію та обладнання армійців. Час від часу проводить благодійні лотереї, публікуючи на своїй сторінці в соцмережі пост із черговим набором смаколиків (коробочка трайфлів, патріотичних макарон та інше) власного приготування. Охочі купують номерки за благодійний внесок, а коли збирається потрібна сума, кондитерка проводить розіграш серед учасників. Свій чималий внесок роблять і сини Зіновчук, яким лише 4, 6 та 9 років.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/06/281537076_1007106586676493_3923719978037522035_n-865x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/06/280562998_1002082797178872_5957634233516362660_n-1024x1024.jpg)
«Діти мені дійсно дуже допомагають. Із задоволенням місять тісто, нарізають яблука, формують піци, – наголошує жінка. – А ще вони малюють малюнки, пишуть свої послання для захисників, розфарбовують коробки. Також їздять зі мною збирати випічку і потім разом передаємо це, куди потрібно. Часто чимось солоденьким їх пригощають самі військовослужбовці. Ви б бачили, скільки щастя в очах хлопців, коли справжнісінький воїн тисне їм руку, а потім ще й дає шоколадку. Завдяки тому, що сини постійно як хвостики за мною, думаю, вони менше стресують на фоні цих жахливих новин про війну в країні. Ми спільно задіяні в чомусь гарному і вони відчувають, шо роблять важливу та корисну справу. Таким чином, в дорослому віці знатимуть і розумітимуть, що не потрібно залишатися осторонь».
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/06/279920115_1088823731702771_7073876826724026118_n-768x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/06/279919998_1088823158369495_674166173152520471_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/06/279912621_1088823711702773_1408189023179214453_n-768x1024.jpg)
У соцмережі житомирські волонтери оголосили операцію «Варення для ЗСУ». Просять господинь по можливості зробити більший запас морожених сезонних фруктів та варення, а потім поділитися цим із кондитерами. Також при нагоді будуть олія, яйця, масло, борошно, цукор.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/06/279850579_1088823785036099_4998900868642782327_n-768x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/06/279848125_1088823648369446_5502092707390866366_n-768x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/06/279744717_1088823881702756_4359981199157167810_n-768x1024.jpg)
«Є люди, які передають варення, а далі це все йде на пиріжки, печиво, кекси, бо, наприклад, я своє використала вже, – відзначає Анна Зіновчук. – Якщо в когось є можливість поділитися, буду вдячна. Коли ж матиму зайве, то поділюся із колегами, з якими готуємо випічку для бійців. Ще можна фінансово підтримати двох із них. Це дівчата, які волонтерять і печуть з перших днів війни: 5457 0822 2438 9671 (Давидова Олена), 4149 6293 1525 3690 (Труш Олена).
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/06/279721185_997731004280718_5013887701644935152_n-768x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/06/279693518_997730970947388_6579091955973980817_n-768x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/06/279690534_1088823868369424_1864397586320867333_n-768x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/06/279645750_1004071193646699_38751300170069269_n-819x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/06/279626092_997730944280724_8123826219748608000_n-768x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/06/279293452_994724604581358_4623059013467000463_n-768x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/06/279287081_994161794637639_2114005032472352309_n-768x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/06/278143900_983971322323353_1336016163228753343_n-768x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2022/06/272907491_945327949521024_4079555104972103054_n-659x1024.jpg)
Нагадаємо, що у Житомирі вже кілька місяців живе Марія Шендерчук, яка з чоловіком переїхали сюди з Бородянки, адже їх будинок знищили росіяни. Наразі вона приймає замовлення на створення смачних букетів, а частину із заробленого передаватиме на потреби військових.
Юлія Демусь
Яскраві та неповторні: житомирянка виготовляє різьблені свічки (ФОТО)
Будьте першим, хто прокоментував "Кекси, брауні, шарлотка, піца, пиріжки з маком і вишнями: випічка від житомирянки Анни Зіновчук для захисників (ФОТО)"