Яскраві та неповторні: житомирянка виготовляє різьблені свічки (ФОТО) | Times ZT

Яскраві та неповторні: житомирянка виготовляє різьблені свічки (ФОТО)

Різної форми, висоти і кольорів – такі свічки вже більше п’яти років створює житомирська майстриня Заріна Колосович. Свої вироби представляє на сторінці в соцмережі, а також на численних ярмарках і виставках, в яких бере участь. Цю справу опанувала самостійно, переглядаючи відео і спілкуючись з тими, хто на той час уже робив такі свічки. Необхідне обладнання виготовив чоловік. Попри те, що має основну роботу, а свічки – то лише хобі, мріє, щоб це переросло у щось більше. Крім цього, майстриня ще в’яже речі гачком: для себе, новонароджених дітей і крихітних немовлят-поспішайок.

«Якось натрапила на телепрограму, де розповідали про різьблені свічки – як їх робити і що для цього треба. Самій теж захотілося спробувати, але тривалий час не могла реалізувати цю мрію. Одного дня все таки вийшло, – розповідає Заріна Колосович. – Свічками займаюся з 2016 року. Подобається процес виготовлення. Для мене це просто релакс та свого роду заспокоєння. Коли занурюєш основу по черзі у ємкості з різними кольорами парафіну, починає формуватися майбутня свічка, тоді думаєш, який колір додати наступним. Коли ж беруся за створення візерунку, торкаюся теплого парафіну, хвилююся, аби все вийшло як задумала. Весь час в очікуванні результату. Забуваєш про усе та концентруєшся тільки на своєму виробі».

Для виготовлення свічок майстриня використовує водяну баню, яку нагріває до 60 градусів. У цьому ящику в спеціальних банках розігрівають парафін з різними кольоровими барвниками, куди по черзі занурюють основу. І так 35-40 разів. Весь цей час свічка залишається закріпленою на гачку, а коли на ній уже 40 шарів парафіну, починається різьблення і «викладання» потрібного малюнку. Від глибини та розміру надрізів залежить кольорова гама орнаменту.

«З кожним надрізом, коли вже бачиш, яка серединка вийшла і які яскраві кольори присутні, починаєш вигадувати наступну свічку. Увесь процес займає різний проміжок часу, але безпосередньо на вирізання є не більше 20-30 хвилин, поки свічка ще тепла. Якщо вона почне застигати, то при різьбленні буде кришитися і жодних візерунків вкласти не вдасться, – продовжує майстриня. – Виготовляю свічки висотою 7 см, 9 см, 12 см, 15 см, 20 см та 24 см. По формі це можуть бути свічки у вигляді яйця, циліндра, шара, куба, шестикутної зірки і так далі. Малюнки так само абсолютно різні, адже фантазії немає меж. Різьблені свічки можуть прикрасити оселю, створити затишок. Їх можна дарувати на День народження, Новий рік, Різдво, День Валентина, Великдень, хрестини чи використовувати під час обряду на весіллі. Виконую індивідуальні замовлення, а також завжди в наявності є готові вироби, з яких можна обрати. Створюю окремі тематичні набори, оздоблюю свічки додатковими декоративними елементами, тощо. Залежно від висоти і товщини, одна різьблена свічка горить 24-40 годин».

Заріна Колосович проводить майстер-класи для дорослих і дітей, на які можуть потрапити усі бажаючі, попередньо записавшись і узгодивши всі деталі. Майстриня допомагає за 30-40 хвилин створити оригінальну власну свічку, контролює та підказує, але не обмежує.

.

«Проводила майстер-класи для діток у садочках «СуперМама» і «Тато Фея». Усім сподобалося, бо це щось нове і навіть трохи магічне, коли свічка «росте» після кожного занурювання, а потім на ній з’являються візерунки. Насправді робити самотужки різьблену свічку цікаво людям різного віку, кожен хоче спробувати, – ділиться житомирянка. – Також цікаво спостерігати за реакцією інших на мої свічки під час виставок і ярмарків. Підходять, розпитують, щось обирають для себе чи друзів».

Майстриня надає свої вироби для благодійних акцій, де волонтери їх продають, а кошти направляють на потреби військових. Кілька свічок у патріотичних кольорах відправилися разом із посилками захисникам на передову.

«Якщо можу допомогти, то підтримую різні ініціативи не вагаючись. У такий час хочеться бути хоча б чимось корисною, – наголошує Колосович. – Власне, з цією ж метою в’яжу дитячі речі – допомога недоношеним діткам».

На підтримку ЗСУ і відновлення ліцею: у Житомирі проводять благодійні розпродажі виробів ручної роботи (ФОТО)

Житомиряни можуть відвідати постійні виставки картин в “Gnatyuk Art Center” (ФОТО)

Юлія Демусь

Будьте першим, хто прокоментував "Яскраві та неповторні: житомирянка виготовляє різьблені свічки (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*