Мистецтво під час війни: житомиряни можуть відвідати постійні виставки картин в “Gnatyuk Art Center” (ФОТО)

Споглядати прекрасне, насалоджуватися результати творчості, надихатися, а головне – відволікатися від війни і отримувати приємні враження. Саме з такою метою житомиряни і гості міста приходять в “Gnatyuk Art Center”.

З початку повномасштабного вторгнення російських військ заклад тимчасово призупинив роботу, але вже місяць як знову відкритий для відвідувачів. Поки працюють щоденно з 11 до 17 години, крім неділі. У найближчих планах – вийти на повний робочий графік.

Арт-центр розташований на другому поверсі будівлі на Бердичівській, 20 і має кілька зон.

Одна із них – зона маркету. Тут можна оглянути і придбати вироби місцевих майстрів із дерева та скла, прикраси ручної роботи, сувенірну продукцію, листівки та магніти. Також представлено картини художників з різних куточків України – міський пейзаж, пейзаж, анімалістика, мариністика, сюрреалізм, сюжетний живопис, натюрморти. У залі навпроти інші картини – по три від кожного художника, аби відвідувачі могли скласти своє враження про їх діяльність. Це живопис і графіка, які вже є власністю “Gnatyuk Art Center” і за бажанням картини можна купити. На багатьох роботах зображено архітектуру й пейзажі Житомира.

У зоні арт-кафе центру нині розташувалася експозиція картин Валентини Вяскяліте.

“У нас вже вдруге діє виставка-продаж картин цієї художниці. Люди приходять і просять – покажіть нам щось яскраве, зараз так цього не вистачає. – ділиться співробітниця, мистецтвознавиця Тетяна Карпюк. – Роботи Валентини Вяскяліте добре знають поціновувачі “Gnatyuk Art Center”, адже вони барвисті та оптимістичні, наповнені енергією та радістю”.

Крім цього, в арт-центрі представлена виставка картин живописця Валентина Тишецького з Вінничини, більшість з яких, наголошує Тетяна Карпюк, були створені під час пленерів.

“Валентин Тишецький в “Gnatyuk Art Center” вже навіть має свій фан-клуб. На їх прохання виставили картини ще раз. Тут лише маленька частина робіт, привезених від художника. Він тримає свою лінію вже багато років. Це живопис високого рівня. У нас є люди, які купили по декілька його картин і кажуть, що цей живопис справжній, він не набридає, щоразу бачиш по-різному. Важливо, що попри свій вік – 70 років, художник продовжує брати участь в пленерах, тобто його картини написані з натури. Ось, наприклад, зимові пейзажі – навіть взимку він бере мольберт і йде писати з натури. Його роботи – реалістичні”.

Поступово, окрім постійно діючих виставок картин, в “Gnatyuk Art Center” будуть повертатися і до проведення різнопланових заходів – кінопоказів, дискусійних клубів, презентацій, концертів, клубних подій та ін.

“Gnatyuk Art Center” – не інший вимір реальності. Це реальність, яка поруч з вами на відстані кроку. Знайдіть час, щоб зробити подарунок своєму мозкові з програмою перезавантаження”, – наголошує Тетяна Карпюк.

До слова, власник арт-центру – Олег Гнатюк, продовжує активно займатися волонтерською діяльністю.

Юлія Демусь

Будьте першим, хто прокоментував "Мистецтво під час війни: житомиряни можуть відвідати постійні виставки картин в “Gnatyuk Art Center” (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*