…За нею полюють столичні ЗМІ – але інтерв’ю вона погодилася дати Times.Zt.Ua. На її спортивному купальнику написано просто: «Yelistratova UKR Житомирська область». Брала участь в Олімпійських іграх у Пекіні (2008), Лондоні (2012), Ріо-де-Жанейро (2016). Успішні виступи на чемпіонатах світу та Європи, «золото» на кубках світу, Європи та Африки…
Коротко спортивні здобутки Юлії Єлістратової виглядають так:
– майстер спорту України міжнародного класу;
– переможниця етапу Кубка Європи та чемпіонка Європи з естафети у Хорватії в 2006 році;
– призерка Чемпіонату світу 2007 року;
– фінішувала першою на етапі Кубку Європи з тріатлону в Естонії влітку 2013 року;
– володарка Кубка Європи-2015;
– у жовтні 2015 року отримала золоту медаль Кубка світу з тріатлону;
– займає перше місце в рейтингу тріатлоністок Європи.
В країні вічного літа, сонця та пірамід, на змаганнях 2018 Sharm El Sheikh ATU Sprint Triathlon African Cup and Pan Arab Championships, що відбулися 31 березня – Юлія Єлістратова стала володаркою чергового «золота»!
Медальний п’єдестал у Шарм-ель-Шейху мав такий вигляд:
1 місце – Юлія Єлістратова (Україна)
2 місце – Ксенія Левковська (Азербайджан)
3 місце – Ноемі Шарсегі (Угорщина)
Юлія тримає себе у формі: неймовірно гарна жінка, прекрасна дружина та мама. Навчалася всесвітньо відома спортсменка у Житомирському державному агроекологічного університеті. До 8 травня Ю. Єлістратова перебуває на тренувальних зборах. Тим не менш, вона знайшла час, аби відповісти на запитання Times.Zt.Ua – за що ми їй дуже вдячні.
– Які у Вас були відчуття, коли зрозуміли, що виграли «золото» на кубку Африки?
– Гонка у Шарм-ель-Шейху була для мене першою у цьому році, і я розглядала її, як змагання у тренувальному режимі. Звісно, було дуже приємно розпочати «тренування» з перемоги! Хороший початок сезону.
– Перегнати найближчу суперницю на 38 секунд це дуже гарний результат. Вибачте за банальне запитання, але – в чому секрет успіху?
– Моїм тренером Володимиром Турбаєвським була поставлена задача відмінно відпрацювати першу половину бігу. Я її виконала, незважаючи на суперниць.
– Чи вдалося хоч трохи відпочити між тренуваннями та змаганнями в сонячному Єгипті?
– Зазвичай на всіх змаганнях та тренувальних зборах ми сфокусовані виключно на підготовці та виступах. Я багато подорожую, проте маю лише загальне уявлення про відвідані країни. Цього разу так склалися обставини, що ми мали довготривалу пересадку між літаками у Каїрі. Тому мені пощасливилося відвідати піраміди та ближче познайомитися з верблюдами. 🙂
– Яку наступну вершину Ви плануєте підкорити?
– Наступними змаганнями для мене будуть етапи кубку світу у Ченгду (Китай) 5-6 травня та в Астані (Казахстан) 20 травня. З середини травня вже розпочнеться олімпійський відбір на Токіо-2020, буду набирати залікові очки.
– Тренер – він також і Ваш чоловік. Яку роль відіграє правильний тренер на шляху до перемоги?
– Тренер відіграє одну з ключових ролей на шляху до перемог! Адже для найвищих досягненнь далеко не достатньо працьовитості спортсмена. Потрібно, щоб тренувальний процес був спланований максимально розумно та ефективно. Важливий індивідуальний підхід, вміння своєчасно вивести спортсмена на пік форми.
– З чого почалося захоплення тріатлоном?
– Спочатку я захопилася плаванням. Спробувала змагатися в тріатлоні і з першої гонки одразу зрозуміла, що це моє покликання.
– Скільки медалей ви отримали за свою спортивну кар’єру? Чи вистачає для них місця вдома? 🙂
– Чесно кажучи, сама я не рахувала. 🙂 ITU (Міжнародний Союз Тріатлону) веде облік подіумів на офіційних міжнародних змаганнях під їх егідою. Зазначено, що в мене 52 медалі, з яких 22 золоті. Звісно, що я виступала і на змаганнях іншого рівня, особливо багато на внутрішніх українських змаганнях, ще у дитинстві.
– Ваш чоловік також тріатлоніст. У Вашій родині ніколи не виникають «змагання», хто кращий?
– Я дуже щаслива, що мій чоловік теж займається тріатлоном. Він краще за усіх відчуває, розуміє та підтримує мене. До того ж, ми маємо змогу майже весь час проводити разом, включаючи подорожі. Скажу чесно, швидкість у Володимира значно вища за мою у всіх трьох дисциплінах… 🙂 Він дуже допомагає мені, особливо під час велосипедних та бігових тренувань.
– Який розпорядок дня у тріатлоністки?
– Тренуюсь 7 днів на тиждень, 6 днів з яких проводимо по 2-3 тренування і більш легкий день – одне тренування. У середньому тренуюся по 5 годин на добу. Тому варто розпочинати день чим раніше, щоб мати можливість відновитися між тренуваннями. Важливе значення має повноцінний відпочинок та сон.
– Що їсть чемпіонка з тріатлону?
– Намагаюся отримати найбільше вітамінів та корисних речовин з їжею. Враховуючи обсяг фізичних навантажень, в плані спожитих калорій хвилюватися не доводиться, поправитися тут важко. 🙂 Проте все одно стежу за здоровим харчуванням.
– Тріатлон – дуже важкий спорт. Це максимальне напруження всіх сил організму, на межі людських можливостей… Як би Ви описали свій фізичний стан після останнього фінішу?
– Після виступу в Єгипті я була помірно втомлена. Я встигла виконати великий обсяг навантажень під час підготовки, тому була цілком готова і до виступу на змаганнях.
– Який девіз у Вашого життя?
– Бачу мету, не бачу перешкод!
(у матеріалі використані фото зі сторінки Facebook Юлії Єлістратової)
Тетяна ОВСІЄНКО
Будьте першим, хто прокоментував "Королева тріатлону Юлія Єлістратова: «Тренуюсь 7 днів на тиждень…»"