coin24 crypto exchange
1xfan manager
coin24 crypto exchange
Stay with Ukraine
Stay with Ukraine
1X FAN models

У Бердичеві – африканська чума. Що буде з Житомиром?

…Згідно з українським законодавством та відповідними нормативними актами, у випадку виявлення вогнища інфекції необхідно здійснити поголівне знищення свиней безкровним методом, а також ліквідувати всіх тварин у радіусі 10 кілометрів від нього. Хворих свиней, та тих, які контактували з хворими тваринами, забивають, а трупи спалюють…

«Ще навіть не було ніякої офіційної інформації, а у мене зранку вже був червоним телефон від чисельних дзвінків з боку стурбованих мешканців міста. І вже зараз, після проведення офіційного засідання протиепізоотичної комісії, до складу якої я входу, можу з прикрістю повідомити усіх бердичівлян: так, у нас дійсно зафіксовано спалах африканської чуми. Загинуло 10 голів свиней на території Бердичівської виправної колонії №70…» – повідомив член комісії, депутат Житомирської обласної ради Сергій Орлюк.

Декілька днів тому в місті було зафіксовано спалах африканської чуми серед поголів’я свиней у приватних домогосподарствах. Для маленького міста це стало мало не оголошенням надзвичайного стану, оскільки багато його мешканців щільно пов’язані з м’ясним бізнесом. А така новина перед травневими святами поставила на прибутках великий знак питання – якщо не хрест…

Як запевняють експерти, африканська чума свиней (АЧС) не приносить шкоди людині або іншим тваринам, проте збудник хвороби легко розповсюджується і може завдати страшних збитків. На жаль, ефективних засобів профілактики африканської чуми свиней на даний час не знайдено, а лікувати хворих тварин заборонено.

Згідно з українським законодавством та відповідними нормативними актами, у випадку виявлення вогнища інфекції необхідно здійснити поголівне знищення свиней безкровним методом, а також ліквідувати всіх тварин у радіусі 10 кілометрів від нього. Хворих свиней, та тих, які контактували з хворими тваринами, забивають, а їх трупи спалюють.

«Хочу, щоб усі мешканці міста Бердичева та району увійшли в положення і дотримувались правил карантинного режиму, щоб уникнути розповсюдження зарази. Розумію, у якому незручному становищі зараз бердичівляни, адже попереду травневі свята, сезон шашликів та відпочинку на природі. Єдине, що втішає – можна купувати свинину у спеціалізованих магазинах, які отримують продукцію з м’ясопереробних підприємств…» – додає Сергій Орлюк.

У трикілометровій зоні від державної установи «Бердичівська виправна колонія № 70», де виявлено збудник інфекції – буде заборонено реалізовувати м’ясо свиней непромислового походження. Тобто, якщо люди виростили свиню і хочуть продати її м’ясо або привезти його з сусідніх населених пунктів, зробити так уже не можна. Як мінімум – до 28 травня.

Від цієї 3-кілометрової зони встановили ще 5 км території як «зона спостереження» (Великі Низгірці, Іванківці, Хажин, Бистрик, Романівка,  Підгороднє, Скраглівка, Дубове). Там, говорять фахівці, усе поголів’я свиней береться на облік, переміщення тварин заборонено, щодня проводитимуть огляд.

«Збудник переноситься практично усіма: і кліщами, і комахами, і гризунами. Проводиться відлов безпритульних тварин, які теж можуть бути переносниками збудника. Якщо зробити комплекс захисту повністю, через 40 днів карантинні обмеження знімаються, тоді необхідно провести повторні дослідження, забивши для цього декілька свиней…» – доповідає в .о. начальника управління Держпродспоживслужби Житомирщини Микола Міщенко.

Повністю карантин знімуть лише через 6 місяців, а розводити свиней на даній території дозволяється не раніш, ніж через рік після відміни карантину. Що стосується місцевих ринків, то ситуація тут набагато складніша. Директорам ринків заборонили торгівлю живими свинями та продуктами їхнього забою, крім отриманих на забійних та переробних підприємствах, які мають відповідний дозвіл, за наявності супровідних ветеринарних документів. Простими словами, громадяни не зможуть продавати домашню забиту свинину до завершення заборони в травні. Хоча це дозволить підвищити дохідну частину приватним фермерам. В свою чергу, на місцевому ринку в день оголошення заборони ціна на сало досягала 150-160 грн.

На поліцію поклали завдання стежити за стихійним продажем свинини. Зокрема, штраф за продаж свинини у місці, не призначеному для цього – близько 120 грн. Заборонено продавати і живих свиней.

Юрій МЕЛЬНИК

Будьте першим, хто прокоментував "У Бердичеві – африканська чума. Що буде з Житомиром?"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*