Весна в Україні – це час трансформацій: природи, людей, їхніх мрій та ідей. Традиційно, в таку квітучу пору року багато хто хоче зробити нові світлини для своїх соцмереж. Але що як локації з бузком та сакурами вже не вражають, а виділитися хочеться?
За 20 км від Житомира по Старокостянтинівській трасі, майже на березі річки Тетерів, біля села Дениші розташована дуже цікава локація – як для туристів, так і для фотографів.
Про палац родини Терещенків, який, за одними з історичних джерел, збудували в 1910–1911 роках, ходять легенди. Автор такої визначної роботи минулого, яку ми частково можемо споглядати й сьогодні – архітектор Павло Голландський. Замовницею стала Надія Терещенко – вдова землевласника, цукрозаводчика та відомого мецената Федора Терещенка.
Після Жовтневого перевороту 1917 року родина Терещенків змушена була емігрувати до Франції, після чого розкішна садиба (яку місцеві жителі й досі називають замком) була пограбована та зруйнована. Більшовики винесли все цінне та практично розібрали маєток на цеглини, тому сьогодні замість неймовірної пам’ятки архітектури ми маємо лише руїни.
Ми можемо лише візуалізовувати, яким раніше був палац Терещенків – за світлинами, описами. Маєток мав два поверхи, вежу, колони біля входу, фонтан та дуже гарний парк навколо. Наразі тут лишилися дві стіни, майже зруйнована вежа та частина барельєфа.
Та навіть така атмосфера руїни служить величезним натхненням для багатьох фотографів. Тут можна втілити багато ідей, зробити справжній витвір мистецтва: від зображення самотніх принцес до магічних світлин зі свічками та ворожінням.
Варто говорити про цю локацію, звертати на неї увагу. Можливо, таким чином вдасться спонукати владу, залучати інвесторів до збереження та реставрації важливої пам’ятки архітектури Житомирської області.
Анастасія Петрук
Будьте першим, хто прокоментував "Руїни палацу Терещенків під Житомиром — чудовий фотосет для збереження пам’ятки архітектури (ФОТО)"