Туристичні магніти Тетерівської громади, оглядовий маршрут «Українська Швейцарія» та фітнес-тур «Дениші – Тригір’я» (ФОТО)

У Тетерівській громаді на Житомирщині 4 травня стартували заходи з нагоди відкриття туристичного сезону, мета яких – популяризація громади, як туристичної дестинації шляхом залучення мешканців та гостей , насамперед дітей та молоді, до вивчення її історії та культури, активізація роботи шкільних музеїв, закладів розміщення задля формування позитивного туристичного іміджу.

Не приховують, що минулий рік, як і попередні «ковідні», був дуже нелегким для туристичної галузі, тож цьогоріч вирішили зробити офіційне відкриття, тим самим подаючи сигнал про готовність приймати гостей, проводити екскурсії. Туристичні магніти, бази відпочинку, зелені садиби та інші заклади оновлюються і вже чекають на відвідувачів.

«Продовжуємо шукати шляхи, як збільшити кількість атрактивних об’єктів в громаді, – говорить головний спеціаліст відділу культури і туризму Тетерівської сільської ради Юлія Святненко. – У нас паспортизовано два екскурсійні маршрути. Зокрема, оглядовий «Українська Швейцарія» (комбінований: автобусний і пішохідний) та фітнес-тур «Дениші – Тригір’я» (пішохідний, «скандинавська ходьба»). Вони розраховані на чотири години.

Окремо є лісовий квест для дітей (молодша школа) на локації «Дуб Патріарх», де, шукаючи малюнки тварин на деревах, дітки складатимуть «секретну» фразу. Екскурсії проводить керівник туристичного гуртка Будинку культури с.Тетерівка, випускниця «Школи гідів», організованої Житомирським обласним туристичним інформаційним центром, Наталія Сорочинська. Вона готова маневрувати з ниткою маршрутів, включаючи чи виключаючи з нього об’єкти, які тимчасово недоступні. Екскурсійний супровід є платною послугою Тетерівського БК і становить 35 гривень з особи. Питання щодо транспорту, кількості людей у групі, перелік і відвідування об’єктів, дата і час проведення екскурсії вирішуються в індивідуальному порядку.

Попередньо необхідно звернутися до екскурсовода – 098 29 19 089 (Наталія). Наші зелені садиби та санаторій «Дениші» пропонують послуги харчування і розміщення. У пейнтбольному клубі «SKGRAD» в Тетерівці можна постріляти та покататись на квадроциклах, у садибах є бані, чани. Знайомимо з гастроспадщиною Тетерівської громади, пропонуємо скуштувавши автентичну Денишівську страву «грибалка».

У громаді вже є визначені туристичні магніти, переважна більшість яких включена до оглядового екскурсійного маршруту.

Дуб Патріарх (Житомирський р-н, с.Тригір’я). У лісовому заказнику місцевого значення «Над Тетеревом» росте близько 60 дубів поважного віку. Найстарший з них – Патріарх, має вік 590 років. Діаметр стовбура цього велетня – 1,85 метра, висота – близько 33 метра. За легендою, під Дубом Патріархом відпочивав сам Богдан Хмельницький. Притулившись до нього, можна зарядитись енергією на цілий рік.

Костел бл. Владислава з Гельньова (Житомирський р-н, с.Корчак, вул. Чуднівська 1а) – візитна картка села. Перед входом в костел розташовані розмальовані вежі та скульптура Матері Божої Лурдської. Зовні будівля досить скромна, зсередини розписана. Щоденно в храмі відправляється служба. Особливу цінність мають великі копії відомих ікон Матері Божої Неустанної Помочі (Одигітрія) і Невипивана Чаша, розташовані в костелі. Тут же знаходяться часточки мощей польського монаха Владислава з м.Гельньов, причисленого до лику блаженних.

Меморіально-мінералогічний музей імені В.Г.Бондарчука (Житомирський р-н, с.Дениші, вул. Садова, 5). Село Дениші – батьківщина видатного українського геолога, доктора геолого-мінералогічних наук, професора, ректора Київського університету ім. Т.Г.Шевченка, академіка АН УРСР Володимира Гавриловича Бондарчука. Його ім’ям названий шкільний музей, який складається з двох експозицій: меморіальної та мінералогічної. Меморіальна частина музею присвячена В. Г. Бондарчуку і відтворює його робочий кабінет. Мінералогічну частину музею складають експозиції гірських порід та мінералів Житомирщини, є також унікальні зразки з Уралу, Сибіру, Далекого Сходу, Кольського п-ва, Карпат, Криму, навіть Антарктиди (загалом – близько 500 гірських порід та мінералів).

Садиба Терещенків (Житомирський р-н, с.Дениші) побудована за проектом архітектора Павла Голандського наприкінці XIX (за іншими даними – на початку XX) століття за новітніми для того часу технологіями: використовували бетон та червону цеглу, фігурні елементи виконували штукатуркою по цеглі. До 1917 року ним опікувалась вдова Федора Терещенка Надія. Після революції він був розграбований та поступово знищений. З обох боків від центрального входу збереглися барельєфи з немовлятами-музикантами, які грають на цитрі і розі. Ліпнина у вигляді квіткових гірлянд прикрашає другий поверх парадного входу. У самому центрі над вікном – стилізована голова хижої тварини. Біля маєтку залишились руїни допоміжних споруд та фонтану.

Скеледром та Вірменська ящірка (Житомирський р-н, с.Дениші). На лівому березі річки Тетерів, нижче греблі розташований гранітний скельний масив висотою 20-25 м та протяжністю понад 150 м. Над та під скелями є зручні місця для облаштування наметового табору. Використовується скеледром для тренування альпіністів та скелелазів. Родзинкою цієї території є також популяція вірменської ящірки.

Преображенський Тригірський чоловічий монастир (Житомирський р-н, с.Тригір’я) розташований на одній із трьох гір берега річки Тетерів. Час заснування його різні джерела вказують різний. Синодик обителі стверджує, що він був заснований у 1583 р. князем Володимиром Житомирським. За даними історіографа монастиря А.Малевича монастир був заснований Володимиром Ольгердовичем, який у 1362—1394 рр. керував Київським князівством. Головною святинею монастиря є чудотворна ікона Божої Матері Тригірської, що датується XVIII століттям.

Житомирський обласний лікувально-санаторний центр радіаційного захисту для дитячого та дорослого населення «Дениші» Житомирської обласної ради (Житомирський р-н, с.Дениші) розрахований на 620 відпочивальників. Спеціалізується на лікуванні захворювань системи кровообігу, органів харчування, опорно-рухового апарату, нервової системи та ін. Відомий заклад насамперед радоновою водою, яку видобувають з власної свердловини, застосовують також мінеральну воду з Моршина, грязі Сакського озера, соляну печеру з Солотвинської солі, сіль Мертвого моря, парафін з озокеритом. Серед нетрадиційних методів лікування: фітотерапія, гірудотерапія, аромотерапія.

Святненко наголошує, що туризм – це рушійна сила розвитку громади, такий собі драйвер. Туристичний потік підтягує сфери бізнесу й обслуговування, а це податки, наповнення бюджету громади. Крім цього, туристи, які до них приїздять, неабияк мотивують покращувати інфраструктурні моменти, зовнішній вигляд тощо.

У роки до пандемії та початку повномасштабної війни, за приблизними підрахунками, Тетерівська громада приймала близько 10 тисяч гостей. Такі дані озвучують відповідно до статистики відвідування санаторію «Дениші» і власних спостережень. Близько половини з них – житомиряни, що прибували з екскурсійною чи лікувальною метою або для активного відпочинку. Додатковим приводом завітати до громади уже встигли стати фестиваль риби «Fish Food Fest», фестиваль полуниці, культурно-мистецькі конкурси і фестивалі, завдяки яким відвідувачі скористалися додатковими послугами – розміщення, харчування, екскурсійний супровід та ін.

На сьогоднішній день, через загальну ситуацію в країні, підтвердити проведення цих заходів і назвати остаточні дати поки не беруться, все залежить від безпеки.

«Війна триває, а отже новий туристичний сезон так само буде непростим. Однак, потреба у відпочинку та пізнанні нікуди не зникла, відповідно налагоджуємо співпрацю, готуємо вже знані туристичні об’єкти та працюємо над створенням нових потужних туристичних магнітів для Тетерівської ТГ. Поки що не проводимо екскурсії іноземними мовами, але це питання дуже актуальне, оскільки після перемоги України до нас неодмінно приїздитимуть туристи з усього світу», – додає головний спеціаліст відділу культури і туризму Тетерівської сільської ради Юлія Святненко.

Юлія Демусь

Фото Юлія Беркута, Тетерівська ОТГ

«Щаслива підкова»: маленький кінний клуб з великим серцем після переїзду з Харкова облаштувався поблизу Житомира (ФОТО)

Житомирщина долучилася до проєкту «Наукою вишиваємо Україну» (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "Туристичні магніти Тетерівської громади, оглядовий маршрут «Українська Швейцарія» та фітнес-тур «Дениші – Тригір’я» (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*