Садиба «Сила» поблизу Бердичева: автентичні будинки, музей, страви з печі, майстер-класи, сплав на плоті (ФОТО)

«Якщо хочете відпочити від загазованого та сумбурного міста – вам сюди», «гарний відпочинок на природі у будь-яку пору року», «місце цікаве, стилізоване під українське село», «чарівне сполучення природної краси та щирої гостинності», «неймовірна природа, повний релакс», «тут гарні люди», – саме такі відгуки залишають ті, хто уже встиг побувати в українській гостинній садибі «Сила», що розташовується на Житомирщині – за 10 км від Бердичева, в селі Кустин.

Облаштовувати це місце господарі почали ще 10 років тому. Спеціально обрали та придбали ділянку на березі річки, поруч ліс. Усе робили поступово – влаштовували велику толоку і зводили будиночки, майстрували дитячий майданчик, альтанки і майже одразу почали приймати гостей. За увесь час вимушену перерву робили на кілька місяців лише після початку повномасштабного вторгнення.

Це родинна справа, тож у першу чергу створили простір, де затишно і комфортно проводити час самим та запрошують інших відпочити душею і тілом. У просторому дворі розташовується кілька глиняних і дерев’яних будівель, лавки, квітники, тин із глечиками, віз. Звідси відкривається вид на дуби, водойму, гарно видно захід сонця. А ще садиба має власний прапор: синій внизу – це вода, що омиває землю, жовтий вгорі – сонце і його енергія, по периметру золота бахрома, що схожа на колоски — символ родючості, яку породжують ці дві стихії.

Голова Житомирської обласної спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму, засновник   садиби Олександр Щербина розповідає, що   головне гасло «Сили» –   «Чисто. Цікаво. Смачно». Гастрономічна візитівка – картопля по-селянськи за родинним рецептом, яку подають на пательні зі шкварками.

«Колись я мріяла про ресторан, але трохи поїздили, подивилися і вирішили спробувати свої сили в зеленому туризмі, – розповідає господиня садиби Тетяна Харчук. – У нас є автентичний глиняний будиночок, називаємо його квітковим, на 40 осіб для проведення різних святкових заходів, красиво оформлений всередині, а зовні – музей на вулиці, чотири альтанки (на 10-20 осіб).

До послуг тих, хто хоче зупинитися на довше – на даний момент пропонуємо такий «шевченківський» будиночок на дві родини (до 8 осіб). Є можливість замовити їжу – все готуємо виключно в печі або на мангалі. У меню – салати зі свіжих сезонних овочів, різні закуски, м’ясні та рибні страви. Можна відпочивати з колегами, друзями, рідними, покупатися чи позасмагати на пляжі біля водойми. У центрі садиби – сцена. Разом з односельцями проводимо тут свято Івана Купала – влаштовуємо концерт, запалюємо багаття. На Водохреща також можна прийти покупатися. До речі, на цей сезон запланували новинку – на воду пустимо пліт, яким можна буде дістатися на інший берег.

А ще встановимо 3-4 агробудиночки, де можна буде переночувати, функціонуватиме дві баньки. Вже традиційно запрошуємо на наші майстер-класи, один із яких – випікання хліба та пирогів та інших смаколиків у печі. Це дуже подобається і дорослим, і дітям. Маємо на території тварин – міні-зоопарк з козенятками. Загалом, можна просто приїхати, подивитися, погуляти, в нас все завжди відкрито».

За словами Олександра Щербини, на річці  біля садиби проводитимуть сплав на плоті «Тірас», який у попередні роки бердичівський волонтер Сергій Адам’як використовував у проєкті із реабілітації військових та ветеранів війни, організовуючи сплави по Дністровському каньйону. У період повномасштабної війни такі заходи на Дніпрі заборонені, тож пліт перевозять в Кустин і продовжать діяльність у цьому напрямку на новому місці.

З початку травня Тетяна разом з родиною на увесь сезон переїхала жити у садибу «Сила» і вже чекає на гостей. Дізнатися більше про послуги, забронювати будиночок та слідкувати за діяльністю можна на сторінках садиби у мережі Фейсбук та Інстаграм.

Юлія Демусь

«Це наше покликання»: родина сироварів з Житомирщини про сімейну справу, мотивацію та крафтові смаколики (ФОТО)

Улюблена справа: пилок, перга, прополіс та крем-мед із сублімованими фруктами від родини Добролюбових з Житомирщини (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "Садиба «Сила» поблизу Бердичева: автентичні будинки, музей, страви з печі, майстер-класи, сплав на плоті (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*