У десерт, морозиво, цукерки, у випічку, лимонад, мохіто чи коктейль, а ще в салат, суп, до страв із м’яса чи птиці пропонують додавати полуницю. Ця ягода росте майже на усіх континентах.
Найбільше її вирощують в США. Приміром, у штаті Каліфорнія щорічно збирають більше мільярда тонн врожаю. Міжнародний день полуниці відзначають наприкінці травня, а 27 лютого в США святкують Національний день полуниці. У Бельгії існує музей, присвячений полуниці. Найбільшу полуницю вагою 230 грам рівно 40 років тому виростили і зірвали у США.
Її полюбляють і дорослі, і діти. Саме вона є символом початку літа, втім у маркетах імпортну полуницю можна придбати протягом усього року.
Загалом у світі нині культивується близько 300 видів полуниці – різної за формою, кольором, смаковими якостями, сезоном дозрівання.
Полуницю використовують в косметичній галузі, маски зі свіжої ягоди ви можете робити в домашніх умовах. Також її називають антидепресантом, адже допомагає нейтралізувати нервовий стрес і заспокоїтися. Кажуть, що полуниця поліпшує зір, відбілює зуби, допомагає схуднути, знімає головний біль, а регулярне вживання покращує пам’ять.
У полуниці багато корисних вітамінів, мінералів та мікроелементів, які зберігаються при заморозці, але повністю втрачаються при термічній обробці. Майже 85 % маси ягоди – вода. Попри досить солодкий смак, у полуниці цукру навіть менше, ніж у лимоні.
До речі, полуниця – єдиний фрукт із насінням зовні. Таким чином, смачний червоний плід представляє собою квітколоже, на якому розташовуються крихітні горішки-насінини – в середньому 200 на одній ягоді.
В Україні сезон полуниці традиційно стартує наприкінці травня, а вже у червні її буквально продають всюди. На ринках Житомира вартість за кілограм стартує від 75-80 гривень.
Юлія Демусь
Запальні SUP-прогулянки в Житомирі: чудова альтернатива екстриму (ФОТО)
Мистецтво з вишуканим смаком: житомирянка створює крафтові набори полуниці в шоколаді (ФОТО)
Будьте першим, хто прокоментував "Полуничний сезон на Житомирщині у розпалі (ФОТО)"