Мистецтво з вишуканим смаком: житомирянка створює крафтові набори полуниці в шоколаді (ФОТО)

Свою першу полуницю в шоколаді житомирянка Софія зробила чотири роки тому. За професійними порадами зверталася до мами-кондитерки. Задля інтересу результатом поділилася на своїй сторінці в соцмережі і її швидко придбали. Відтоді робить таку на замовлення. Відзначає, що це досить творча справа, як і усі інші сфери, в яких довелося працювати до цього.

З часом ідея спробувати щось нове переросла для дівчини у майже стабільний дохід. Нині її полуницю в шоколаді замовляють не лише житомиряни, але й жителі столиці, Вінниці, Хмельницького і Новоград-Волинського. Телефонують чи пишуть в Інстаграмі – mirum.strawberry. Деталі доставки обговорюють додатково.

Софія створює різні набори по кількості, із додаванням квітів, а також є асорті, великі бокси, композиції. Використовує бельгійський шоколад «Callebaut», який повністю відповідає її вимогам. Полуницю оздоблює смаженими, карамелізованими горіхами, сублімованими чи свіжими ягодами – лохина, малина, інжир та інші відповідно до сезону. Полюбляє додавати харчове золото, адже воно дуже личить полуниці в шоколаді.

Каже, що загалом процес покриття та декорування, не дуже складний, головне – дотримуватися технології та обирати якісний шоколад і свіжі ягоди.

«Шоколад – матеріал, на якому не варто економити. Це я вже зрозуміла остаточно. Звичайно, є по 300 гривень за кілограм, а є й по 1000, втім треба обирати найоптимальніший варіант. Не всі оцінять щось надто дороге чи відчують різницю. «Callebaut», як на мене, – це класика на ринку серед професійних кондитерів і шоколатьє. Наразі вважаю цей варіант найкращим, – ділиться житомирянка.

– Увесь процес складається з кількох етапів. Клопітка робота, що потребує зосередженості та концентрації. Найважче – гарно покрити полуницю, до самих хвостиків. Коли шоколад стабілізується і стане матовим, вона має нагадувати витвір мистецтва. Знайти ідеальну полуницю – складніше. Хіба, що треба мати власне поле з ягодами певних сортів. У не сезон працюю з власниками теплиць, а у пік холодної пори використовую імпортну ягоду з Греції та Єгипту. Мені подобається полуниця з великими хвостиками. Вона зручна в роботі та естетично виглядає.

Коли не зовсім задоволена якістю того, що є в наявності, купую більше, аби мати можливість з чого вибрати. Тобто, це має бути не зелена, не пом’ята і не занадто стигла полуниця. Замовлення виконую максимально близько до моменту видачі. У свіжому вигляді та після покриття шоколадом зберігаю ягоди у холодильнику або там, де прохолодно, але не нижче 0°. Рекомендую споживати протягом доби. Не бачу в цьому проблеми, адже коли замовляєте суші, піцу чи торт, то не сідаєте і дивитесь на них, а одразу їсте».

Софія розповідає, що повторити щось із попередніх замовлень її просять вкрай рідко, тож може щоразу робити щось неповторне та оригінальне. Уся робота – ручна, крафтова. Вартість наборів змінюється, залежно від сезону, але варто врахувати, що навіть навесні та влітку буде відмінною від тієї ціни, за якою полуницю продають в маркетах чи на ринку, адже ягоди завжди кращі, відбірні.

За словами житомирянки, у період повномасштабної війни попит на полуницю в шоколаді навіть зріс. Втім, виникли певні труднощі із пакуванням, оскільки переважна більшість виробників коробок та іншої сировини знаходилися у східних регіонах країни.

Юлія Демусь

Переїхала зі столиці у рідне село на Житомирщині і відкрила кав’ярню: досвід Наталії Балкової та її шлях до мрії (ФОТО)

Улюблена справа: шоколадні квіти, інструменти, косметика, пельмені та вареники від майстрині Тетяни Кондратюк (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "Мистецтво з вишуканим смаком: житомирянка створює крафтові набори полуниці в шоколаді (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*