Півтора року тому Тетяна Кондратюк із Коростишева почала виготовляти на замовлення шоколадні композиції. Нині вже навіть має постійних покупців у своєму міста та робить доставку в Житомир, відправляє поштою в інші регіоні.
В асортименті – шоколадні квіти, цукерки та плитки ручної роботи із різними начинками, тематичні підбірки з нагоди професійних свят, шоколадний алфавіт, ялинкові іграшки, пельмені, вареники, предмети косметики, набори інструментів та багато іншого. Виходь красиво, а головне – смачно.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/03/IMG_20230320_140239.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/03/IMG_20230320_140216.jpg)
Втім, найбільшою популярністю користуються букети з півоній та троянд, хоча також робить підсніжники, кали, ромашки, хризантеми, жоржини тощо.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/03/IMG_20230320_140154.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/03/IMG_20230320_140117.jpg)
Розповідає, що на виготовлення одного бутона потрібно 20 хвилин часу. В букеті таких може бути кілька десятків чи навіть більше сотні. Вага квіток – 15-70 гр, висота – від 1,5-2 см до 5-7 см. Завдяки цьому їх зручно споживати – як звичайні цукерки із коробки. Зберігатися звичайні шоколадні вироби при кімнатній температурі, не обов’язково в холодильнику, можуть 6 місяців, з використанням начинки (горіхи, цукати) – вдвічі менше. Вони не тануть, добре тримають форму, адже шоколад проходить темперування.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/03/IMG_20230320_140040.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/03/IMG_20230320_135946.jpg)
«Працювати з шоколадом почала близько 18 місяців тому. Перебуваючи у декретній відпустці, шукала як себе ще можна реалізувати. Спершу думала, що впораюся самотужки, без навчання. Необхідну інформацію брала в мережі інтернет, переглядала відео. Потім зрозуміла, що все таки додаткові знання і навички не завадять, тому двічі проходила онлайн-курси.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/03/IMG_20230320_140022-906x1024.jpg)
Робила по кілька квіток, практикувалася на одній формі. З досвідом уже розширювала асортимент, купувала нові форми з харчового силікону. З однією формою важко працювати, бо на квітку йде десь до 30 хвилин, а якщо замовили букет на 20-50 бутонів, то так можна увесь день простояти, заливаючи шоколад і чекаючи поки він застигне, – ділиться Тетяна Кондратюк. – Купую шоколад «Callebaut» в калетах з какао-маслом – білий, молочний, чорний. Для роботи потрібна мармурова дошка чи будь-яка інша з каменю, шпатель, тарілка, мікрохвильова піч або парова баня. Шоколад розтоплюється, гріється до відповідної температури, виливається на дошку і темперується. Ця процедура забезпечує блиск і хруст виробу.
Форму наповнюємо шоколадом і залишаємо застигати при кімнатній температурі або ставимо в холодильник на хвилин 20-30, а потім дістаємо. Далі кожну квітку кріпимо на бамбукову шпажку і формуємо букет відповідної кількості та розміру. Можна комбінувати квіти з різних видів шоколаду або робити їх кольоровими, складати у букет чи просто в коробку. Полюбляють замовляти букети із маленьких троянд, по вартості це близько 600 гривень, а по кількості – 101. Коли потрібно транспортувати букет на певну відстань, то раджу півонії, адже вони менш ламкі, а троянди, за рахунок товщини пелюсток, – дуже тендітні в цьому плані. Для вареників та пельменів використовую пластичний шоколад: до розтопленого шоколаду додаю мед і він за консистенцією стає схожий на мастику, з нього і ліплю вироби з начинкою вручну».
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/03/IMG_20230320_140001.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/03/IMG_20230320_135934.jpg)
Свої шоколадні букети майстриня також надає для проведення аукціонів по збору коштів на підтримку ЗСУ.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/03/IMG_20230320_140117.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/03/IMG_20230320_135910.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/03/IMG_20230320_135855.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/03/IMG_20230320_135821.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/03/IMG_20230320_135805.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/03/IMG_20230320_135751.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/03/IMG_20230320_135736.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/03/IMG_20230320_135647.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/03/IMG_20230320_135625.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/03/IMG_20230320_135603.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/03/IMG_20230320_135544.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/03/IMG_20230320_135529.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/03/FB_IMG_1679313225680.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/03/FB_IMG_1679313277935.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/03/FB_IMG_1679313204926.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/03/FB_IMG_1679313289270.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/03/FB_IMG_1679313200180.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/03/FB_IMG_1679313194588.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/03/FB_IMG_1679313190003.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/03/FB_IMG_1679313178751.jpg)
Юлія Демусь
Будьте першим, хто прокоментував "Улюблена справа: шоколадні квіти, інструменти, косметика, пельмені та вареники від майстрині Тетяни Кондратюк (ФОТО)"