В сільській пекарні Микити Кибукевича на Житомирщині випікають 20 різновидів хлібобулочних виробів (ФОТО)

На початку літа минулого року в орендованому приміщенні колишнього харчоблоку лікарні в селі Потіївка на Житомирщини облаштували власну пекарню, яка нині забезпечує хлібом не лише торгові заклади, а й соціальні групи населення та військових на фронті.

Відкрити власну справу в період повномасштабної війни наважився 25-річний Микита Кибукевич. Каже, що таку мрію мав давно, до цього протягом двох років вивчав технологію приготування хліба онлайн та практикувався вдома. Врешті, у співпраці із місцевою владою та при підтримці закордонних інвесторів відкрив пекарню «Потіїв-хліб». Частину обладнання надали іноземні благодійники, а решту і сировину для роботи придбав за власні кошти.

Нині в асортименті – 20 видів різних виробів, а у команді – 6 найманих працівників. Працюють тиждень через тиждень. Зміна триває з 18 години вечора до 6 ранку, а вже наступного дня свіжий хліб, батони та пиріжки розвозять по селах, у магазини в Радомишль, Коростень, Черняхів. Нині, за словами Микити, завершуються домовленості про те, аби реалізувати продукцію пекарні у закладах мережі «Власна ферма» в обласному центрі. Потужності «Потіїв-хліб» – 2000 виробів щоденно. Втім, зараз працюють залежно від замовлень: 400- 900 виробів за зміну. Вартість – одна з найнижчих в регіоні, крім того передбачені «соціальні» ціни для пенсіонерів, ВПО, багатодітних родин.

Микита Кибукевич зі своєю пекарнею в липні 2022-го став учасником проєкту «єРобота», завдяки чому отримав мікрогрант для розвитку бізнесу. За ці кошти було куплено ще одну модульну піч, сировину й матеріали.

«Ми з дружиною та трьома дітьми переїхали на Житомирщину із Рівненської області. Проповідуємо Слово Боже, займаємося соціальним служінням і допомагаємо усім, хто перебуває у скрутному становищі. Війна та ситуація в країні сприяли пошуку нових можливостей та напрямків для підтримки, – пояснює Микита Кибукевич. – Хліб – це те, що люди потребують першочергово. Інколи питання не лише у фінансовій спроможності придбати його. Є населені пункти, куди його взагалі не привозять чи роблять це дуже рідко. Ми взяли на себе певні соціальні зобов’язання, співпрацюємо із волонтерськими центрами, також передаємо хліб безкоштовно захисникам безпосередньо у військові частини чи на передову, дитячим закладам тощо. «Потіїв-хліб» має усі дозвільні документи, продукція відповідає ДСТУ, співробітники оформлені офіційно, сплачуємо податки. Це важливі аспекти ведення підприємницької діяльності і підтримки економіки. Наш хліб знають, люблять, чекають. Використовуємо лише якісну сировину, дотримуємося рецептури та усіх технологічних процесів. У нас є пічки, які працюють від електроенергії, а також на пресованій тирсі. Можемо працювати автономно від генератора, не зменшуючи потужностей».

У пекарні асортимент розширювали поступово. За кілька місяців діяльності суттєво наростили позиції. Випікають те, що користується найбільшим попитом. Зокрема, мають 8 видів хліба – цибулевий, з часником, пшенично-житній, цільнозерновий, сірий, з льоном і тмином, батони, а ще пиріжки з повидлом, маком, згущеним молоком, капустою ватрушки, плюшки та багато іншого.

Юлія Демусь

Улюблена справа: пилок, перга, прополіс та крем-мед із сублімованими фруктами від родини Добролюбових з Житомирщини (ФОТО)

Більше за допомогу потрібна увага: волонтерська спільнота Ружинщини невтомно працює для українських бійців

Будьте першим, хто прокоментував "В сільській пекарні Микити Кибукевича на Житомирщині випікають 20 різновидів хлібобулочних виробів (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*