Український кінематограф: стрімкий розвиток в епоху війни (ВІДЕО)

Кіно стало відображенням наших днів. Війна в Україні – подія, яка докорінно змінила життя українського та світового суспільства. Попри численні виклики, українські кінематографісти створюють нові фільми, що відображають події російсько-української війни. Вони демонструють героїзм українських військових та те, якими є реалії життя в окупації, що відіграє важливу роль у поширенні українського кіно за межами країни.

До початку повномасштабного вторгнення режисери активно створювали фільми про те, як українські захисники з 2014 року невпинно боролися з російськими загарбниками. Одним із відомих фільмів є «Кіборги», який був відзнятий у 2017 році. У ньому розкриваються реальні події 2014 року, які відбувалися під час оборони Донецького аеропорту, що тривала 242 дні. Головними героями є українські військові, яких об’єднувала спільна мета – зробити нашу країну незалежною. Протягом стрічки вони обговорюють між собою свої цінності та мотивацію захищати рідну країну, що додає картині реалістичності. Окрім цього, однією з провідних думок фільму є те, що українська мова є важливою зброєю, яка допомагає досягати успіхів на інформаційному фронті.

Не менш актуальним у сучасних реаліях є драматичний фільм «Донбас», який був відзнятий у 2018 році відомим українським режисером Сергієм Лозницею. У ньому продемонстровані реалії війни на Сході України та те, як ефективно діяла російська пропаганда на мешканців Донбасу. Сюжет фільму заснований на реальних роликах, відзнятих місцевими жителями в мережі YouTube. Завдяки перегляду кінострічки, можна дізнатися детальніше про те, з якими проблемами стикаються мешканці окупованих територій. Окрім цього, режисер фільму створює відчуття того, неначе глядач сам опиняється в епіцентрі подій та має можливість оцінити ситуацію в регіоні.

Особливо наразі зросла роль жанру документального кіно, яке стало важливим інструментом для засвідчення правдивих історій очевидців війни. Завдяки чому, увесь цивілізований світ спостерігає за боротьбою українців через реалістичні кінострічки, у яких режисери демонструють глядачам події з життя нашої країни. Однією із таких є документальна стрічка під назвою «Маріуполь. Невтрачена надія». У цьому кіно демонструється те, яким було життя в Маріуполі у перші місяці вторгнення російської армії. Зокрема акцент робиться на записах, які були зроблені у щоденнику журналістки Надії Сухорукової. Завдяки цим записам, можна дізнатися про те, яким було життя мешканців півмільйонного міста, що знищила війна.

Документальна кінострічка під назвою «Життя на межі» була відзнята у 2023 році ветеранами бойових дій Павлом Пелешком та Юрієм Іванишиним, які з 2014 року боронили країну на фронті. Вони побували в гарячих точках Донбасу та створили саморобний дрон «Фурія». Сюжет фільму охоплює такі важливі події нашої країни як Революція Гідності, окупація Криму та початок війни на Донбасі. Ці фрагменти нашої історії дозволяють встановити причинно-наслідковий зв’язок тих подій, з яких складається сьогоднішня російсько-українська війна.

Також одним із документальних фільмів, що докорінно ламає стереотипи щодо ролі жінок у суспільстві, є «Невидимий Батальйон». Його сюжет розкриває історію жінок, які захищали нашу країну у бойових діях. Кінострічка демонструє важливість ролі жінок на передовій, які роблять все можливе, аби перемагати на полі бою. У ній показано шлях кожної з героїнь та їх особисті цінності, що дозволяє усвідомити рівень жіночої сміливості на війні. Фільм був презентований у більш ніж 100 містах України та 10 країнах світу.

Щодня ми боремось за безцінну річ – Батьківщину. Український кінематограф активно документує події російсько-української війни, що надає можливість зафіксувати численні злочини російської армії. Завдяки чому, увесь світ має можливість глибше проаналізувати те, як довго українці виборюють право вільно жити у своїй країні.

Марина Лозко

У Житомирі режисер Максим Наконечний та актор Дмитро Лозовський презентували фільм «Бачення Метелика» 

«У нас рекорд – 25 сеансів в одному кінотеатрі за день»: режисер «Мавки» Олег Маламуж у Житомирі

Будьте першим, хто прокоментував "Український кінематограф: стрімкий розвиток в епоху війни (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*