Вікторія Сокирко із містечка Хорошів здобувала вищу освіту в Житомирі, обрала спеціальність «Соціальний педагог», але згодом зрозуміла, що не бачить себе у цій сфері, тому навчання залишила, пройшла курси перукарської майстерності і майстра.
Врешті, своє остаточне покликання знайшла у творчості та змогла перетворити хобі на прибуткову справу. Не приховує, починати щось нове було страшно і навіть нині доводиться часто боротися з власною нерішучістю, аби продовжувати рухатися далі й розвиватися. Підтримкою для Вікторії став її чоловік. З його легкої подачі поступово втілила ідею зі створення картин у техніці «висипка камінням».
Для цього використовує мінерали Волинського родовища. Нічого подібного на просторах інтернету чи в інших майстрів бачити поки не доводилося. Натомість, часто можна зустріти картини з бурштину, але Вікторія Сокирко вирішила зосередитися саме на матеріалах, які видобувають в рідному селищі.
На її картинах оживають сільські пейзажі з хатинками у різні пори роки, портрети людей і тварин, букети квітів, є роботи на патріотичну тематику. Майстриня працює на замовлення, відправляє вироби поштою по Україні, багато з них наразі перебуває за кордоном – в США, Ірландії, Польщі, Британії.
Познайомитися ближче із творчістю Вікторії Сокирко можна на її особистих сторінках в соцмережах Фейсбук та Інстаграм, під час виставки у Музеї коштовного та декоративного каміння в Хорошеві.
«Художньої освіти я не маю. Малювати вчилася на уроках мистецтва і по відео з YouTube. Це було моїм захопленням. У студентські роки ще писала вірші, – розповідає 28-річна Вікторія Сокирко. – Так сталося, що знадобилися мені якраз навики малювання, коли під час декретної відпустки шукала в чому спробувати свої сили. Оскільки нічого подібного саме з використанням мінералів Волинського родовища я не знайшла, то й підказки було ніде взяти. Усі вміння здобувала на практиці, розуміння приходило з досвідом, було багато спроб, різних матеріалів. Першу картину намалювала простим олівцем і додала незначну кількість мінералів. Зараз в якості основи я використовую ДСП, грунтую, малюю акриловими фарбами, покриваю все лаком, кріплю на силікон натуральне і штучне каміння. Власне, натуральні мінерали ми збираємо на відвалах закинутих родовищ і шахт, а штучне – купуємо у колишніх працівників підприємства «Кварц Самоцвіти». Картини – це не просто заробіток, а моє продовження. Мені подобається ні від кого не залежати, реалізовувати творчий потенціал, відчувати свободу у всьому».
За словами Вікторії, формат її картин здебільшого 30 на 40 см, є й більші, та все узгоджується індивідуально. На виконання однієї роботи витрачає по кілька днів і від 300 г каміння. Готові вироби рекомендує берегти від вологи, прибирати пил з них за допомогою м’якої щітки чи піпідастру. У сонячних променях роботи майстрині виглядають особливо гарно, грають різними відтінками.
Юлія Демусь
«Ляльки — це те, що робить мене щасливою», — майстриня Тетяна Бількевич з Житомирщини (ФОТО)
Житомирянка Марина Гордієнко створює кастомні речі – розписує шопери та одяг на замовлення (ФОТО)
Будьте першим, хто прокоментував "Кам’яна симфонія творчості: історія Вікторії Сокирко із Хорошева(ФОТО)"