З медом, маком і квітами: 14 серпня святкуємо Перший Спас (ФОТО)

З медом, маком і квітами: 14 серпня святкуємо Перший Спас

Медовий Спас,   Перший Спас, Мокрий Спас і Спас на воді – так в народі називають свято Маковія, яке щороку відзначають 14 серпня.  Кажуть, що вода в цей день має цілющу силу, тож її, фрукти,  а ще мед і коробочки маку у букетах несуть святити у церкву.   

У центрі маковійчиків мають бути мак і колоски, можна додавати різні трави – м’яту, полин, овес  чи  пшеницю, жито, материнку, звіробій, безсмертник, чорнобривці, волошки, соняшник, руту, буркун, тирлич, любисток, чортополох, деревій, айстри, чорнобривці, барвінок, гвоздики,   цикорій, грона калини, тощо. Освячені букети увесь рік потрібно зберігати в оселі, а мед, мак та фрукти – куштувати після служби, аби бути здоровим.

На Маковія готують випічку та пироги з маком, медові пряники і пригощають ними рідних, друзів й сусідів.  Саме в цей день починається Успенський піст, який триває до 28 серпня. Варто утриматися від молока, яєць і м’яса. Не можна сваритися і лихословити. А ще на Медовий спас не можна працювати в городі, прати, але й лінуватися, відлежуватися  теж  не радять.

Медовий Спас —  народна назва православного свята Винесення чесних древ Животворчого Хреста Господнього, яка з’явилася зважаючи на те, що давніх-давен у цей період збирали мед і несли його на освячення в храм. 

Якщо 14 серпня ще можна зустріти цвіт кульбаби, то осінь буде теплою. Якщо на вулиці сильний вітер – зима буде сніжною. Відцвіли троянди  до Маковія – холоди  настануть швидко.

Юлія Демусь

М’ята, мальви, полин, волошки, калина, ромашки: плетемо купальський вінок (ФОТО)

Як «народжуються» кавуни: шлях від квітки до плоду (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "З медом, маком і квітами: 14 серпня святкуємо Перший Спас (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*