Вікторія Сокирко із містечка Хорошів здобувала вищу освіту в Житомирі, обрала спеціальність «Соціальний педагог», але згодом зрозуміла, що не бачить себе у цій сфері, тому навчання залишила, пройшла курси перукарської майстерності і майстра.
Врешті, своє остаточне покликання знайшла у творчості та змогла перетворити хобі на прибуткову справу. Не приховує, починати щось нове було страшно і навіть нині доводиться часто боротися з власною нерішучістю, аби продовжувати рухатися далі й розвиватися. Підтримкою для Вікторії став її чоловік. З його легкої подачі поступово втілила ідею зі створення картин у техніці «висипка камінням».
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/08/366807265_1926520854398057_5725582784985945974_n-768x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/08/366231473_1925313877852088_4660895199434569208_n-718x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/08/365654919_1922461228137353_1103059838388943254_n-768x1024.jpg)
Для цього використовує мінерали Волинського родовища. Нічого подібного на просторах інтернету чи в інших майстрів бачити поки не доводилося. Натомість, часто можна зустріти картини з бурштину, але Вікторія Сокирко вирішила зосередитися саме на матеріалах, які видобувають в рідному селищі.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/08/356833055_1898737457176397_2513136677100870635_n-768x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/08/340099566_3460865790823575_2370598069076472101_n-745x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/08/338913227_788598736228197_652218644259391204_n-768x1024.jpg)
На її картинах оживають сільські пейзажі з хатинками у різні пори роки, портрети людей і тварин, букети квітів, є роботи на патріотичну тематику. Майстриня працює на замовлення, відправляє вироби поштою по Україні, багато з них наразі перебуває за кордоном – в США, Ірландії, Польщі, Британії.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/08/334077671_1760109444408010_7724259279085312914_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/08/298513141_1412335405934193_1313839901895819447_n-768x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/08/298340985_1412335542600846_6637561669946799078_n-768x1024.jpg)
Познайомитися ближче із творчістю Вікторії Сокирко можна на її особистих сторінках в соцмережах Фейсбук та Інстаграм, під час виставки у Музеї коштовного та декоративного каміння в Хорошеві.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/08/325426545_870652370720247_5720546319283531031_n-1024x833.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/08/299166524_1675479719502173_3810213902128428576_n-1024x815.jpg)
«Художньої освіти я не маю. Малювати вчилася на уроках мистецтва і по відео з YouTube. Це було моїм захопленням. У студентські роки ще писала вірші, – розповідає 28-річна Вікторія Сокирко. – Так сталося, що знадобилися мені якраз навики малювання, коли під час декретної відпустки шукала в чому спробувати свої сили. Оскільки нічого подібного саме з використанням мінералів Волинського родовища я не знайшла, то й підказки було ніде взяти. Усі вміння здобувала на практиці, розуміння приходило з досвідом, було багато спроб, різних матеріалів. Першу картину намалювала простим олівцем і додала незначну кількість мінералів. Зараз в якості основи я використовую ДСП, грунтую, малюю акриловими фарбами, покриваю все лаком, кріплю на силікон натуральне і штучне каміння. Власне, натуральні мінерали ми збираємо на відвалах закинутих родовищ і шахт, а штучне – купуємо у колишніх працівників підприємства «Кварц Самоцвіти». Картини – це не просто заробіток, а моє продовження. Мені подобається ні від кого не залежати, реалізовувати творчий потенціал, відчувати свободу у всьому».
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/08/298362994_1675479722835506_3727889356918656321_n-1024x815.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/08/272662666_1538259409890872_7585072572335021607_n-1024x827.jpg)
За словами Вікторії, формат її картин здебільшого 30 на 40 см, є й більші, та все узгоджується індивідуально. На виконання однієї роботи витрачає по кілька днів і від 300 г каміння. Готові вироби рекомендує берегти від вологи, прибирати пил з них за допомогою м’якої щітки чи піпідастру. У сонячних променях роботи майстрині виглядають особливо гарно, грають різними відтінками.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/08/296156145_1667972013586277_6689907915172347381_n-835x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/08/277810624_1586285925088220_4088297921735053184_n-819x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/08/258765657_1494405900942890_1648669094613766375_n-819x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/08/252836829_1483558552027625_5145466269822481624_n-1024x908.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/08/240092684_1431626253887522_2226643875852300408_n-1024x843.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/08/247468144_1473705369679610_8632168377861208847_n-819x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/08/243491282_1459316527785161_6632880723435862346_n-819x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/08/222407191_1412082925841855_3581110045878758986_n-819x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/08/172982219_1346105055772976_7960878481229927695_n-1024x731.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/08/160518906_1324559161260899_3611030058237555196_n-1024x943.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/08/235800978_1423852761331538_4642179926558916421_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/08/179657366_1356036574779824_9178265552673908644_n-842x1024.jpg)
Юлія Демусь
«Ляльки — це те, що робить мене щасливою», — майстриня Тетяна Бількевич з Житомирщини (ФОТО)
Житомирянка Марина Гордієнко створює кастомні речі – розписує шопери та одяг на замовлення (ФОТО)
Будьте першим, хто прокоментував "Кам’яна симфонія творчості: історія Вікторії Сокирко із Хорошева(ФОТО)"