Stay with Ukraine
1X FAN models
coin24 crypto exchange
coin24 crypto exchange
Stay with Ukraine
1xfan manager

Скільки (і чого) коштує сурогатне материнство в Україні

«Саме таку суму мені назвали в одній з житомирських репродуктивних клінік!» – зі сльозами на очах згадує Тетяна. «Я не можу мати дітей, і ми з чоловіком вирішили звернутися до спеціалістів. Дякую лікарю за те, що вона без усіляких казок відразу перейшла до ділової розмови. Сума в 25 000 – 30 000 доларів мене просто шокувала…»

Кажуть, що за  гроші щастя не купиш. Та трапляються ситуації, коли за наявності банківських купюр можна наблизитися до своєї мрії. За офіційною статистикою, кожна п’ята пара в Україні не може мати дітей без видимих причин. Безпліддя – один з найстрашніших вироків українських жінок…

Чи можна купити таке недосяжне, але бажане щастя? Скільки «коштує» дитина? І чи можна продати найцінніше? Тема сурогатного материнства доволі делікатна. Одні не розуміють, як можна продати власного малюка. інші – не бачать нічого поганого в тому, щоб допомогти бездітним парам знайти своє щастя та водночас поправити своє матеріальне становище.

Сурогатне материнство в уяві більшості трактується як юридично узаконений продаж дитини. Україна – одна з небагатьох країн, де на законодавчому рівні дозволено сурогатне материнство. Більше того, прийнято ряд нормативно-правових актів, що хоча й недосконало, але все ж таки регламентують сферу репродуктології.

Скільки коштує дитина

Не дарма послугами сурогатних мам користуються в основному зірки шоу-бізнесу та заможні люди. Майбутнім батькам доведеться витратитися на:

гонорар сурогатній мамі, сума якого не обмежується законом – це може бути і безкоштовно, якщо хтось матиме дуже велике бажання допомогти. В середньому ж гонорар затягує на 10 000 – 15 000 доларів;

витрати на утримання сурогатної мами, які сплачуються щомісяця окремо від гонорару – харчування, ліки, проїзд у транспорті… згодом додається ще оренда квартири, оскільки жінки не бажають, щоб про їхнє положення дізнались сусіди, рідні, оточуючі – приблизно 300-400 доларів/місяць;

сама власне процедура запліднення, численні обстеження – приблизно 100 000 грн.;

як правило, такі жінки народжують не в тому місті, де проживають, тому необхідно зважати на витрати до пологового будинку: окремі палати, медикаменти, послуги лікарів тощо;

юридичний супровід, консультації юристів, оформлення документів – приблизно 1 000 доларів.

непередбачувані обставини – багатоплідна вагітність, кесарів розтин та інше.

Шляхом нескладного підрахунку можна побачити, що за дитину необхідно заплатити приблизно 20 000 – 30 000 доларів. За двійню доведеться додатково заплатити приблизно 5 000 – 7 000 доларів. У випадку невдачі – переривання вагітності або ускладнень, що загрожують здоров’ю майбутній породіллі – батьки також несуть фінансові витрати.

«Саме таку суму мені назвали в одній з житомирських репродуктивних клінік!» – зі сльозами на очах згадує Тетяна. «Я не можу мати дітей, і ми з чоловіком вирішили звернутися до спеціалістів. Дякую лікарю за те, що вона без усіляких казок відразу перейшла до ділової розмови. Сума в 25 000 – 30 000 доларів мене просто шокувала. Ми знали, що це не дешеве задоволення, але щоб стільки…»

Держава зробила невеликий крок назустріч самотнім парам у цій складній ситуації. В Україні існує державна програма лікування безплідності сурогатним материнством за бюджетні кошти. Для цього пацієнтці необхідно звернутися до лікаря акушера-гінеколога для оформлення документів, які будуть направлені на комісію Департаменту охорони здоров’я Житомирської облдержадміністрації. У разі наявності показань, документи будуть направлені до МОЗ України для розгляду щодо виділення бюджетних коштів.

Не хочеться нікого засмучувати, але фінансування здійснюватиметься в межах видатків, затверджених профільним міністерством. І навіть якщо вони будуть передбачені – частково оплачуватиметься тільки фармакологічне та клініко-діагностичне забезпечення першого курсу лікування, який досить часто не виправдовує покладених на нього надій. Тобто, всі витрати за юридичний супровід, кошти, призначені сурогатній мамі, та інші витрати –  подружжя повинне оплатити самостійно.

«Під час розмови з лікарем я дізналася, що за 2017 рік в цій житомирській клініці успішно стали батьками завдяки сурогатному материнству всього 2 подружжя. Ще одне – якраз чекало на народження спадкоємця…» –  продовжує Тетяна

За іронією долі, українські ціни є захмарними лише… для українців. У США розцінки на сурогатне материнство просто космічні: приблизно 100 000 – 150 000 євро. Трохи нижче свої послуги оцінюють португалки (до 100 000 євро), канадки (60 000 – 80 000 євро), бельгійки (55 000 – 65 000 євро). Відносно дешевшими країнами є Ізраїль (приблизно 40 000 доларів), Греція та Грузія (не вище 30 000 – 50 000 євро).

 Якою має бути сурогатна мама

Відповідно до законодавства, сурогатною мамою може стати жінка від 18 років, яка не має медичних протипоказань та вже народила власну дитину. На практиці ж кожна клініка самостійно встановлює критерії відбору для таких осіб. За соціальним статусом найчастіше сурогатними мамами бажають виступити мами-одиначки, які мають одну-дві дитини. Та одного бажання замало. На попередньому етапі подружжя та «кандидат» проходять серйозне медичне обстеження і якщо виявляються негативні показання – потенційна сурогатна мама «дискваліфікується».

Сурогатна мама повинна бути підготовлена до цього важливого кроку і психологічно. Як не цинічно та страшно це звучить, вона просто живий інкубатор, який виношує чужу дитину. Продавець, що продає свій товар. На новонароджену дитину вона не має жодних прав і, як правило, після пологів будь-які контакти з подружжям виключаються. Виняток буває у разі, коли батьки бажають, щоб породілля певний термін годувала дитину грудним молоком. Звісно ж, не безкоштовно.

Незважаючи на те, що вся процедура сурогатного материнства супроводжується офіційними договорами, зустрічаються форс-мажорні обставини. Недобросовісні вагітні нишком ведуть неналежний образ життя, інколи навмисно переривають вагітність і навіть продають дітей більш заможним родинам! Трапляються випадки, коли ошуканки мають на меті лише пройти дороге медичне обстеження – і після цього зникають з поля зору.

Надія є!

Наведені суми є приблизними, вони можуть збільшуватись або зменшуватись залежно від ситуації. Когось вони можуть налякати, проте краще володіти інформацією, ніж потім розчаруватись у жорстокій реальності. І головне – ніколи не здаватись! За відсутності коштів на сурогатне материнство, залишається ще варіант: усиновлення з дитячого будинку.

Орина МАРКЕВИЧ

Читайте також: В Україні можуть заборонити сурогатне материнство

6 коментарів до "Скільки (і чого) коштує сурогатне материнство в Україні"

  1. Замула Алла | 03.03.2019 at 16:03 | Відповіcти

    Я сама з провінційного містечка, сумської області. З чоловіком живемо бідно ,грошей не вистачає постійно, тому що орендуємо квартиру! Коли мені дістався у спадок будинок моєї двоюрідної тітки в центрі міста, ми були дуже щасливі. Але оселя потребувала капітального ремонту і умови для життя з двома меленькими дітьми були зовсім не придатні! Довго думаючи де взяти гроші ,я вирішила спробувати стати сурогатною мамою , суми гонорару вистачило б з головою на усі наші потреби. Клініка де я заключила договір була доволі не поганою. Всі витрати взяла на себе. Юридично, я почувалася спокійно. Були лише певні переживання психологічного характеру, але психологи центру швидко допомогли мені розставити всі крапки над і в моїй голові! За всю вагітність був лише один неприємний інцидент з персоналом, лікар був дуже втомлений і дозволив собі грубощі. Але його можна зрозуміти! Нас десятки сурогатних мам в закладі і кожній потрібно щось!

    • Какая печальная ситуация складываеться в стране! Почёму так общество осуждает суррогатных мам ,для многих это как спасательный круг! Мне например очёнь нужны деньги ,и не воспользоваться таким шансом я сщитаю- глупо! Клинику найти конечно сейчас очёнь тяжело ,полно аферистов вокруг. Но мне подруга посоветовала один способ ка кобезопасить себя!

  2. Я пыталась вступить в програму суррогатного материнства ,но найти нормальный центр репродуктологии так и не удалось к сожалению. Все как то слишком слащаво обещают ,а когда читаеш отзывы волосы дыбом встают. Подруга посоветовала одно агенство, которое занимаеться поиском клиники для суррогатных мам. Может обращусь к ним, отзывы хорошие всё. Дёвочки, кто вступал в програму с их помощью получили свои деньги без задержок и в полном об’єме!

  3. Алёна Петренко | 03.03.2019 at 16:19 | Відповіcти

    Я по молодости занималась боксом. И на одном из соревнований мне сломали нос. Внешность была подпорчёна основательно. Хотя я вышла замуж и родила сына. Комплексы никуда не пропали ,а скаждым годом становились всё только хуже! Когда услышала о суррогатном материнстве и суме которую они получают после участия в програме, меня сразу это заинтересовало. Это отличная возможность мне кажеться заработать деньги делая такое благое дело! После участия в програме одной из клиник, я смогла наконец то осуществить свою мечту и зделать ринопластику! Не скажу что всё было сладно и я жила как королева. но оно того стоило, это 100$!

  4. Сабрие Сулякова | 03.03.2019 at 23:33 | Відповіcти

    Я вообще не ожыдала от программы суррогатного материнства ничего сверхестественного, банально нужны были деньги, так как муж очень мало зарабатывает. Тщательно изучив отзывы, выбрала один из центров и к сщастью не прогадала! Клиника оказалась отличной. Возникли только проблемы с подписанием контракта. Пара иностранцев были очень требовательными и строгими. Всю беременность была под пристальным контролем. Как и полагаёться после родов написала отказ. В тот же день на карту пришла транзикция с моим гонораром. Нужно просто проще относиться к этому, как работе. Меньше сентиментальностей дёвочки!

  5. Филиповна Еля | 03.03.2019 at 23:41 | Відповіcти

    Сурогатне материнство у моєму випадку коштувало дуже дорого! Я пішла на цей страшний для своєї совісті крок через хворобу сестри. Їй потрібно була серйозна операція. Навіть збір коштів за допомогою фондів не допоміг назбирати потрібної суми. Не вистачало близько 25 000$. Тому порадившись із рідними ,я вирішила вступити в програму сурогатного материнства. Знайшла не погану клініку в Києві. Майже відразу після здачі необхідних аналізів вступила в програму. Після 3ї спроби вагітність наступила. На 16 тижні УЗД показало трійню!! Сказати, що я була в шоці, це не сказати нічого. Біологічні батьки були на 7-мому небі від щастя! Пообіцяли подвоїти мій гонорар після пологів. До дня пологів, я ледь дожила, було вкрай тяжко. Клініка не приділяла мені достатньо уваги і відношення було не дуже добрим. Після кесаревого розтину маю проблеми з нирками, постійне запалення та біль. Живу на таблетках. Гонорар доречі мені ніхто не подвоїв, ледь заплатили 14 000$.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*