Під час повномасштабного вторгнення всі журналісти так чи інакше стають воєнними кореспондентами, адже постійно висвітлюють хід бойових дій. Основна порада – не шукайте контент, який може наражати на небезпеку. Жодна історія не варта вашого життя.
Час від часу працівники ЗМІ мають проходити тренінги з безпеки та курси медичної допомоги. Треба обов’язково вивчити теорію про види мін, снарядів та інших боєприпасів, які можуть вибухнути. Крім того, у журналіста завжди має бути власна аптечка.
Для того, щоб працювати в зоні бойових дій журналіст має ретельно вивчити інструкції щодо спілкування з військовими. А також дослухатися до поліцейських чи військовослужбовців та виконувати всі їх вказівки. Варто дізнатися інформацію про місце, в яке ви їдете. Прес-офіцер повідомить, куди можна йти, а куди не можна. Не треба забувати, що на території можуть бути міни та розтяжки.
Журналісти повинні знати, яка інформація не підлягає розголошенню. Фото варто показувати так, аби ворог нічого не здогадався про позиції, блокпости й переміщення Збройних Сил України. Такі знімки можуть наражати на небезпеку. Не треба публікувати світлини, на яких можна ідентифікувати цивільних людей чи військовослужбовців, що загинули. Це може травмувати їх рідних.
Також не потрібно розповідати про місцезнаходження лікарень, полігонів, госпіталів, логістичних хабів та продуктових складів. Наслідки обстрілів, кількість жертв та постраждалих можна озвучувати після оприлюднення офіційних даних. І головне, якщо ви працюєте в зоні бойових дій, завжди одягайте шолом та бронежилет.
Крістіна Слончак
Будьте першим, хто прокоментував "Журналісти на війні: головні поради"