Злочини російських окупантів проти ЗМІ

Злочини російських окупантів проти ЗМІ

Російські військові регулярно порушують міжнародні умови щодо законів ведення війни. За два роки повномасштабного вторгнення чимало злочинів було здійснено проти українських медіа та журналістів. Працівники ЗМІ не мають особливого статусу під час війни, адже на них поширюються ті ж правила щодо захисту цивільного населення.

Журналісти, які вирушають до зони бойових дій, щоб висвітлювати хід війни та воєнні злочини стають цілями для російських окупантів. За весь час вторгнення вони вчинили понад 550 злочинів проти співробітників медіа.

Інститут масової інформації перераховує такі злочини проти ЗМІ: пошкодження редакцій, обстріли й поранення, вбивства та викрадення. Зруйновано або ж повністю знищено вісім редакцій та їх обладнання. На тимчасово окупованих територіях росіяни захопили 28 редакцій. Замість українського мовлення вони поширюють ворожу пропаганду.

За понад два роки війни зафіксовано 42 обстріли журналістів. Під російські атаки потрапляли й кореспонденти зарубіжних медіа. Понад 30 працівників ЗМІ зазнали поранень під час виконання своєї професійної діяльності. В результаті обстрілів журналісти отримували контузії, переломи та осколкові поранення. Черговий обстріл стався 5 квітня 2024 року, коли кореспонденти фіксували наслідки попередніх влучань у Запоріжжі. Спочатку армія РФ вдарила трьома ракетами, а коли на місце влучання приїхали медики, рятувальники та журналісти, окупанти завдали удару ще двома ракетами. Внаслідок атаки четверо людей загинуло, а двоє журналісток отримали поранення.

Працівники медіа, ризикуючи своїм життям, кожного дня збирають важливу інформацію про війну. Станом на лютий 2024 року від рук російських окупантів загинуло 10 журналістів. Також було зафіксовано чотири випадки викрадення кореспондентів, двоє з них досі вважаються зниклими безвісти. Всі вони просто виконували свій професійний обов’язок.

В Законі України «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів» зазначено, що тепер керівники ЗМІ мають забезпечувати своїх працівників засобами, призначеними для захисту від уражень вогнепальної зброї, осколкових уражень, а також медичними аптечками. Крім того, запроваджено обов’язкове страхування журналіста. А в разі поранення він може отримати одноразову грошову компенсацію від держави. Варто зазначити, що закон стосується тільки цивільних журналістів, які займаються своєю професійною діяльністю в зоні бойових дій.

Крістіна Слончак

Проблеми журналістів в умовах війни

Будьте першим, хто прокоментував "Злочини російських окупантів проти ЗМІ"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*