Змагання відбулися 12–14 жовтня в столиці Грузії. На них вихованки ДЮСШ № 2 Житомира Вікторія Гапон і Катерина Хомяк, які тренуються під керівництвом тренерів Олени Кумечко та Вадима Голуба відповідно, завоювали бронзові нагороди.
Житомирянки допомогли молодіжній збірній України увійти в трійку найсильніших команд із самбо. Попереду лише збірні Росії та Грузії. Загалом в активі «синьо-жовтих» (до 18 і до 20 років) – золота, 5 срібних та 14 бронзових медалей.
«Я задоволений результатом, тому що до цих змагань в Каті була дворічна перерва, а це дуже багато. Не думав, що вона захоче поїхати на Чемпіонат світу, але Катя вирішила спробувати поборотися, – розповів Вадим Голуб. – На цьогорічному чемпіонаті в Тбілісі вона змагалася на дві категорії нижче. Якщо на останньому Чемпіонаті світу у нас була вагова категорія 64 кг, потім – 60 кг, то цього року – до 56 кг. З її підгрупи її вибила суперниця з Білорусії, яка і стала чемпіонкою світу. Катя поступилася їй всього на два бали. Крім цього, вона здолала чешку і, якщо не помиляюся, вірменку».
Як і тренер, Катерина Хомяк своїм результатом задоволена, але зізнається, що могла краще. Натомість позмагатися за медалі вищого ґатунку завадила нещодавня і водночас багаторічна травма ліктя.
«Я хочу спробувати потрапити у дорослу збірну України з самбо, – розповіла про свої плани володарка бронзової медалі Катерина Хомяк. – Кожному спортсмену було б краще, якби з ним на змагання їхав його діючий тренер, бо він знає стиль і манеру під час поєдинку свого учня, а тому може підказати по суті».
За схожим сценарієм боролася і Вікторія Гапон. Самбістка змагалася із суперницями на порядок сильнішими у ваговій категорії до 72 кг замість 68 кг.
«У першій сутичці Віка поступилась росіянці, а у другій перемогла суперницю з Казахстану із рахунком 4:3, – розповіла Олена Кумечко. – Незабаром Віка перейде у старшу вікову категорію, де її суперницями будуть більш досвідчені спортсменки, але я вважаю, що головне – це тренування, віра в себе, у власні сили і буде результат».
Підопічна Олени Кумечко також турбує давня травма. Тим не менше це не завадило дівчині посісти третє місце.
«Хвилювалася, бо боролася у вищій ваговій категорії, а не своїй. Було складно і морально, і фізично, тому що моя суперниця із Росії була фізично сильнішою. У результаті я поступилася. В другій сутичці з представницею із Казахстану не знала чи переможу, бо вона по силі не поступалася росіянці. Я стежила за їхнім поєдинком. Якщо відверто, то я не знаю чому, але в мене завжди так, що коли я борюся за третє місце, то я більше налаштовуюся перед поєдинком, більше хочу перемогти, більше стараюся, бо розумію, що буде або третє місце або жодного», – зізналась володарка другої бронзової медалі Вікторія Гапон.
Нагадаємо, що раніше Times.Zt писав, як житомирська школа може витратити компенсацію від «Генка» за Руслана Маліновського: думка гравця, тренера, директора закладу. Завдяки дебютному голу футболіста збірна України зіграла внічию з італійцями. А після того завдяки його голу перемогла Чехію і піднялася до еліти.
Аліна ДЕМБІЦЬКА
Будьте першим, хто прокоментував "Житомирські самбістки стали призерками на Чемпіонаті світу–2018 серед молоді та юніорів"