Як житомирській школі витратити компенсацію від «Генка» за Руслана Маліновського: думка гравця, тренера, директора закладу

Наприкінці 2017 році футбольна альма-матер Руслана Маліновського  за його підготовку як футболіста отримала грошову компенсацію у розмірі понад півмільйона гривень. Як варто витратити ці кошти – дізнавалися у самого футболіста, його першого тренера Сергія Завалка та в. о. директора СДЮШОР «Полісся» Миколи Скримінського.

«Я думаю, що все має бути максимально прозоро. Головне, щоб кошти нікуди не поділись, тому що вони – це винагорода для людей, які працюють в школі. В мене немає повноважень контролювати їх використання. Була б моя воля, я б сам взяв і накупив дітям м’ячів і все решту. В першу чергу, вони мають піти на школу. Така одна думка. Дітям, школі, винагорода тренеру… Можливо, витратити на облаштування якогось штучного футбольного міні-поля, тому що в нас займаються в таких умовах, як мало де займаються. Буде сумно, якщо кошти застосують не належним чином. Самому цікаво, як їх використають», – поділився своїм баченням під час телефонної розмови півзахисник збірної України з футболу, гравець бельгійського клубу «Генк» Руслан Маліновський.

Фото: сайт ФФУ

«Для чого приходить грошова компенсація? Для того, щоб її витратити на розвиток дитячого футболу. М’ячі, маніжки, фішки завжди були, є і будуть потрібними, бо це першочергові речі, які швидко зношуються і ламаються. Частину коштів, на мою думку, варто відкласти на участь в топових футбольних турнірах за кордоном для старших груп. Скромно чи не скромно це прозвучить, але вважаю, що на частину компенсації заслуговує і тренер, який виховав футболіста, котрий виступає за хороший європейський клуб, за збірну України. Це свого роду мотивація для інших молодих хлопців і тренерів. У всьому цивілізованому світі перший тренер має з кожного контракту футболіста свої відсотки, а решту коштів отримує клуб, школа, вони витрачаються на інфраструктуру», – вважає перший тренер Руслана Маліновського, тренер-викладач СДЮШОР «Полісся» Сергій Завалко.

Перший тренер Руслана Маліновського Сергій Завалко

«На той час школа отримала 530 тисяч гривень, 16 тисяч євро. Чому не витратили до цього часу? Якщо відверто, то декілька днів тому я отримав запит від адвоката, який представляє інтереси тренера нашої школи, першого тренера Руслана Маліновського, Сергія Миколайовича Завалка, в якому він просить нас розібратися і дати відповідь, чому тренер не отримав 50 % коштів з тієї суми, яку ми отримали, – розповів в. о. директора СДЮШОР “Полісся” Микола Скримінський. – Ми вже неодноразово розглядали це питання і з тренером особисто, і радилися з Федерацією футболу України. На жаль, наразі склалась така ситуація, що до 2012 року в положеннях ФФУ щодо компенсації за футболіста був такий пункт, згідно з яким перший тренер гравця, за якого структура отримує компенсацію, має право претендувати на 50 % грошової компенсації особисто. З 2012 року ця норма була скасована і на сьогодні такого пункту в положенні немає. Якщо вас цікавить моя думка, то я вважаю, що в принципі, це є нормально і так би мало бути, але якщо говорити з точки зору закону, то законодавство не дає можливості такої виплати. Якби ми були приватною структурою, школою, то в принципі, було б без проблем, проплата відбувається, але СДЮШОР “Полісся” – державна школа, комунальна установа, і ми керуємося бюджетним кодексом. Тому наразі законного шляху виплати такої компенсації немає. Можливо, я помиляюся. Ми шукаємо варіанти, я звертався до юристів, але поки безрезультатно».

Після того, як питання із виплатою відсотків з компенсації першому тренеру буде вирішена, за словами Миколи Скримінського, за решту коштів планують придбати нового автобуса.

«Можливо, нам допоможуть обласні чи міські депутати, спонсори. На автобус не вистачає приблизно 100–150 тисяч гривень. Тоді ми могли б придбати досить непоганий автобус на 45 місць, щоб наші діти мали можливість виїжджати на змагання ще одним автобусом. Адже збільшилась присутність наших команд в офіційних турнірах. Ми плануємо в цьому сезоні вийти до Вищої ліги ДЮФЛ, беремо участь п’ятьма командами у чемпіонаті області. Тому питання транспорту стоїть досить гостро, але я можу гарантувати та обіцяти, що уся процедура використання компенсації за Руслана Маліновського, а також усі рішення, пов’язані з цим рішенням, будуть прозорими, ухвалюватимуться не одним мною, а на тренерській нараді. На нашому сайті буде опубліковано, який тренер і за яке рішення (бачення) голосував, тобто прозорість і правдивість я гарантую», – зазначив Микола Скримінський.

Нагадаємо, що завдяки дебютному голу житомирянина Руслана Маліновського збірна України зіграла внічию з італійцями. А після того завдяки голу футболіста перемогла Чехію і піднялася до еліти.

Аліна ДЕМБІЦЬКА

Будьте першим, хто прокоментував "Як житомирській школі витратити компенсацію від «Генка» за Руслана Маліновського: думка гравця, тренера, директора закладу"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*