«Мам, хочу цуцика»: що треба знати, беручи песика з притулку

Якщо ви думаєте про те, щоб завести домашнього улюбленця, не варто одразу планувати покупку породистого собаки. Друга для сім’ї можна взяти й з притулку, тим паче там можна знайти абсолютно різних тварин від безпородних, метисів до породистих.

Існує думка, що тварини у притулках агресивні та несоціалізовані.  Та чи насправді це так? Перед тим, як потрапити до цього закладу, тварину оглядає ветеринар, вона отримує всі необхідні щеплення, у тому числі й від сказу. Песиків купають та стерилізують. Певна агресія може бути присутня через стрес, який переживає тварина. Більшість з них мають свої непрості історії: хтось жив на вулиці, а когось покинули господарі. Тому кожна з таких тварин має свої особливості поведінки.

Для початку потрібно визначитись, якого пса ви хочете. Варто звернути увагу на розмір, вік та стать. Більшість притулків мають сайти, де ви можете обрати майбутнього улюбленця. В Житомирі – це КП «Центр захисту тварин», що надає не тільки дах на головою безпритульним тваринам, а й ветеринарні послуги. На їх сайті ви також зможете залишити заявку на стерилізацію безпритульних собак саме у вашому районі. Крім того, у нашому місті працює притулок, що займаються розведенням песиків певної породи  – Toy de Sharm.

Щоб краще познайомитися з собакою можна провести декілька «побачень», гратися та придивлятися один до одного. Якщо ж вона вам підходить, потрібно знати, що необхідно для того, щоб забрати його додому.

При собі має бути паспорт та повідець з нашийником. У більшості закладів тварин віддають безкоштовно. Якщо ж сталося так, що тваринка не змогла пристосуватися до нових умов або ж у когось із мешканців почалася алергія, то собачку можна повернути. Але такі випадки трапляються надзвичайно рідко.

Нагадаємо, що у Житомирі 22 вересня відбулась перша виставка безпородних песиків «Мокрий ніс 2018». А 30 вересня житомиряни з плакатами та домашніми улюбленцями вийшли відстоювати права тварин.

Аліна ТОЛКАЧ

Будьте першим, хто прокоментував "«Мам, хочу цуцика»: що треба знати, беручи песика з притулку"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*