У Житомирі безпородні песики стали справжніми зірками, а їх породисті друзі – групою підтримки (ФОТОРЕПОРТАЖ)

У Житомирі 22 вересня відбулась перша виставка песиків «Мокрий ніс 2018». Її учасниками стали песики без породи, але з гордим званням член сім`ї. Породисті ж улюбленці були присутні на виставці в якості глядачів та групи підтримки.

Керівник центру захисту тварин Олександра Мельник запропонувала гасло для виставки: «У справжнього друга породи немає!».

Чотирилапих розподілили по категоріях за розмірами: міні, міді та максі. Відповідно до цих категорій песики виступали на трьох рингах, а також брали участь у конкурсах «Я схожий на свого господаря», «Неслухняний Мокрий ніс» та Best «Самий мокрий ніс».

Деякі собаки вправно демонстрували свої навички виконання команд, інші не володіли особливими талантами, дехто лінувався, хтось соромився, а хтось демонстрував відмінну гру на публіку та акторські здібності. Всі песики були абсолютно різними, але для своїх господарів кожен з них був найкращим.

Люди розповідали про своїх собак і справді пишалися ними. Господарка однієї з учасниць виставки любляче називала її «Доця», інша говорила про те, що без свого хлопчика їх родина вже не уявляє свого життя.

Не обійшлося й без зворушливих історій про те, яким чином до їх родини потрапив той чи інший пес. Одного підкинули, іншого знайшли зголоднілого та самотнього, ще один був подарунком дитині від вихователя з дитячого садочку. Історії різні, але підсумок скрізь один – песики, які не мають породи можуть бути такими ж люблячими і вірними друзями як і породисті та стати справжніми членами родини.

«Це свято відбувається в нашому місті вперше і, я сподіваюсь, що не востаннє. Мрії здійснюються, адже ми вже давно хотіли провести саме в нашому місті виставку житомирських безпородних собак. Я вважаю, що глядачі проведуть тут свій час не даремно! Всім буде цікаво, а ті, хто ще не мають чотирилапого друга, обов’язково його заведуть», – поділилась враженнями голова ГО «Житомирська міська організація захисту тварин» Тетяна Рисіч.

Усі учасники отримували невеличкі призи: корм, іграшки, аксесуари та сертифікати на грумінг (перукарські послуги для тварин).

Під час заходу роздавали буклети з інформацією про поширення проблеми безпритульних тварин та пропозиціями шляхів її подолання.

Усі охочі могли помилуватися картинами народного художника України Юрія Камишного та придбати картини на благодійному аукціоні його робіт.

Виставка завершилася спільним маршем усіх учасників.

Метою проведення виставки організатори назвали виявлення та популяризацію відповідального та гармонійного ставлення людини до тварини. І зі 100% впевненістю можна сказати, що їм це вдалося, адже велика кількість житомирян, які прийшли у якості глядачів зі своїми дітлахами, улюбленцями, самі або з друзями, отримали безліч позитивних емоцій. Можливо, саме ця виставка переконає людей, які вагаються – купити породистого улюбленця чи взяти безпородного з вулиці або притулку – віддати перевагу саме тій тварині, яка як ніхто інший потребує дому та люблячої родини.

Тетяна ОВСІЄНКО

Фото: Тетяна ОВСІЄНКО, Артем НОВИЦЬКИЙ


Раніше TIMES.ZT писав:

Будьте першим, хто прокоментував "У Житомирі безпородні песики стали справжніми зірками, а їх породисті друзі – групою підтримки (ФОТОРЕПОРТАЖ)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*