Тендери для «своїх»: директора та екс-начальника виробничо-технічного відділу Житомиртеплокомуненерго підозрюють у розтраті майже 700 тисяч гривень

Слідчі СБУ підозрюють директора та екс-начальника виробничо-технічного відділу Житомиртеплокомуненерго у привласненні, розтраті майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем з корисливих мотивів. Відповідну інформацію повідомили у прес-службах СБУ та Прокуратури Житомирської області.

За інформацією відомств, оперативники встановили, що комунальне підприємство «Житомиртеплокомуненерго» неодноразово оголошувало конкурсні торги на закупівлю продукції для проведення планових робіт з ремонту й заміни тепломереж у Житомирі. А переможцем у них декілька років поспіль ставало науково-виробниче підприємство з іншого регіону.

Мова йде про придбання сталевих труб за цінами, що перевищували пропозиції інших учасників електронних торгів.

У системі публічних закупівель ProZorro з 1 822 тендерів, які оголошувало комунальне підприємство «Житомиртеплокомуненерго», науково-виробниче підприємство з іншого регіону фігурувало лише у трьох з них.

Тож, ймовірно, мова йде про «Науково-виробниче підприємство “Техноцентр” Франківської районної асоціації інвалідів м. Львова».

У єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців зазначено, що згадане підприємство зареєстроване у Львові на вул. Науковій, 5 ще у 1999 році. А керівником підприємства, за інформацією Міністерства юстиції, є Ольга Миколаївна Роман.

Що ж до статутного капіталу фірми, то він відсутній. За інформацією Державного реєстру статутний капітал НВП «Техноцентр» становить 0 грн.

А основний вид діяльності фірми – Дослідження й експериментальні розробки у сфері інших природничих і технічних наук.

Також згадане львівське підприємство фігурує у кримінальному провадженні, по якому Корольовський районний суд міста Житомира виніс п’ять ухвал та надав слідчим СБУ тимчасовий дозвіл на отримання інформації про рахунки керівника львівського підприємства, які відкриті у Приватбанку, а також документації КП «Житомиртеплокомуненерго».

В ухвалах суду також є інформація, що львівське НВП «Техноцентр» фігурує у справі розтрати бюджетних коштів. Тож, ймовірно, саме це підприємство й продавало труби для КП «Житомиртеплокомуненерго» за завищеними цінами.

За інформацією управління СБУ у Житомирській області, під час перевірки тендерної документації співробітники задокументували, що один з керівників підприємства, який одночасно був головою тендерного комітету, штучно формував умови конкурсних торгів для перемоги визначеної бізнес-структури. Для цього до переліку закупівель вносилася специфічна продукція, яка виготовлялася саме цим підприємством, але була не потрібна для виконання комунальниками ремонтних робіт.

«Ініційована СБУ під час досудового розслідування фінансово-господарська перевірка виявила документацію, яка підтверджує причетність посадовця комунального підприємства до протиправної оборудки. За попередньою інформацією чиновник під час закупівель розтратив понад чверть мільйона гривень державних коштів. У межах кримінального провадження слідчі СБУ оголосили підозру посадовцю в скоєнні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 191 Кримінального кодексу України. Вирішується питання щодо відсторонення його від займаної посади та обрання міри запобіжного заходу», – повідомили у прес-центрі відомства.

Разом з тим, слідчі СБУ також отримали ухвалу суду на отримання інформації від мобільних операторів ПрАТ Київстар та ТОВ Лайфселл.

В одній з судових ухвал зазначається, що у згаданому кримінальному провадженні підозрюють директора комунального підприємства Житомиртеплокомуненерго Житомирської міської ради. Підтвердженням цьому є й номер телефону, який також фігурує у справі. Саме по номеру оператора ТОВ Лайфселл, журналістам вдалося дізнатися, що підозрюють саме Дмитра Рогожина, адже номер телефону вказаний у судовій ухвалі збігається з номером телефону директора Житомиртеплокомуненерго, який є у наявності редакції Times.Zt.

Крім Дмитра Рогожина у кримінальному провадженні також фігурують номери мобільних телефонів та перевіряється можлива причетність до вчинення кримінального правопорушення колишнього начальника виробничо-технічного відділу, який працював у комунальномі підприємстві до грудня 2016 року, а також керівника львівського науково-виробничого підприємства.

Варто зазначити, що сума розтрати бюджетних коштів, яка зазначену у кримінальному провадженні, відрізняється від суми, про яку повідомили в Прокуратурі та СБУ.

Зокрема, за інформацією з ухвали Корольовського районного суду міста Житомира, йдеться про розтрату коштів на суму майже у 700 тис. грн.

«Встановлено, що протягом 2014-2016 років посадові особи комунального підприємства «Житомиртеплокомуненерго» Житомирської міської ради, шляхом придбання, за результатами проведених конкурсних торгів, у науково-виробничому підприємстві «Техноцентр» сталевих труб за цінами, що перевищували пропозиції інших учасників таких торгів, здійснили розтрату коштів зазначеного комунального підприємства на користь НВП в особливо великих розмірах – на суму 689 тис. 823 грн», – йдеться в ухвалі суду.

Наразі тривають слідчі дії для притягнення до відповідальності всіх осіб ймовірно причетних до оборудки із бюджетними коштами.

Автор: Василь ХОМЮК

Будьте першим, хто прокоментував "Тендери для «своїх»: директора та екс-начальника виробничо-технічного відділу Житомиртеплокомуненерго підозрюють у розтраті майже 700 тисяч гривень"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*