Stay with Ukraine
1X FAN models
coin24 crypto exchange
coin24 crypto exchange
1xfan manager
Stay with Ukraine

Коли треба змінювати автомобільну гуму на зимову

Фото: соцмережі

Перші холоди застають автолюбителів неждано та приходять невчасно, навіть якщо надворі календарна зима. Такий вже у нас звичай – тягнути до останнього. Але щоб не сталося лиха, обирайте зимову гуму завчасно.

Звичайно, обрати зимову гуму – непросто. Адже на сучасному ринку представлений величезний вибір гуми від різних виробників. Але від неї залежить багато важливих моментів: стійкість авто на дорозі, його керованість, комфорт при водінні. Адже безпека пасажирів при суворих умовах взимку – найважливіше, про що повинен думати водій.

Так що ж повинно слугувати орієнтиром для водія, що час міняти гуму?

Погодні умови

Ожеледь та сніг? Звичайно, що ні!

Коли середньодобова температура повітря наближається до 5-8 С, тоді потрібно сміливо рушати на СТО.

Якщо водій нехтує температурними показниками та продовжує їздити на літній гумі, він дуже ризикує, адже при зниженні температури літні шини втрачають свою еластичність, тому зчеплення з дорогою суттєво знижується.

Навіть несуттєвий заморозок на ґрунті може спричинити утворення тонкої скоринки льоду на асфальті! А наслідком цього може бути випадковий занос машини при виконанні обгону або при повороті!

Шиповані чи нешиповані шини

Це вічна проблема вибору для автомобілістів. Потрібно розуміти, що шипована гума ліпше проявляє себе на засніжених та вкритих льодом покриттях, тобто при рясних снігопадах. А нешипована, в народі «липучка» – при сухій дорозі, сльоті або м’якій зимі. А в час неоднорідної сучасної української зими це дійсно важкий вибір.

При експерименті в мокру погоду гальмівний шлях шипованої гуми на 1/10 довший, ніж нешипованої. Проте на засніженому покритті нешипована гума аналогічно програє шипованому аналогу.

Виробники шин на сучасному ринку тратять великі гроші на розробку гуми, яка могла б суміщати ці властивості. Наразі існують так звані «активні» або «плаваючі» шини, які дозволяють отримати краще зчеплення з дорожнім покриттям при різних погодних умовах. Проте вони мають високу ціну, тому доступні далеко не усім. Та й значна ефективність їх не доведена.

Варто зазначити, що «всесезонні» шини для українських зим не годяться! Вони більш підходять для європейських безсніжних доріг.

Якщо не встигли змінити шини, що робити?

В таких випадках при ожеледі експерти радять:

  • гальмувати заздалегідь та нерізко,
  • дотримуватися дистанції,
  • їхати на зниженій швидкості,
  • плавні рухи при керуванні як кремом, так і при натисканні на газ або гальма.

Не тягніть до останнього, коли з першими заморозками на СТО утворяться величезні черги. Міняйте шини завчасно. Бережіть себе та близьких!

Тетяна РІХТЕР


Дивіться також: Якщо Ваше авто зупинила поліція

Будьте першим, хто прокоментував "Коли треба змінювати автомобільну гуму на зимову"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*