Скажене весілля – переваги та недоліки «найкращої комедії року»

Фото: соцмережі

Комедія «Скажене весілля» – змішані емоції… По-перше, переповнює гордість за те, що якісно зняли українську комедію, вулиці Гончара та Франка у кадрі. Але певні моменти все-таки викликають сум та нерозуміння.

Сюжет комедії «Скажене весілля» розгортається у провінційному районному центрі. Картина пропонує глядачам посміятися над світобаченням провінційних жителів, над їхніми застарілими традиціями та смаками. Проте і Житомир – це провінція. Можливо, тому нашому глядачу не так смішно, як скажімо, столичному? Розберемося, які ж ця картина має плюси на мінуси.

Плюси

У «кращій комедії року» – так самі творці називають фільм – піднімаються доволі важливі питання: проблеми стосунків батьків та дітей, расизм та ксенофобію, заздрісність оточення та вплив думки сторонніх на особисте життя.

Багато смішних моментів в картині повеселили глядачів, а драйв протягом самого фільму тримав увагу до кінця.

Фільм найбільше сподобається тим, хто має почуття самоіронії. Але в дечому все-таки були перегини. Про це далі.

Комедія стала одним з переможців 10-го конкурсного відбору Держкіно, яке виділило 1 млн 18 тис. грн з 10 млн 800 тис. грн загального бюджету фільму.

Акторський склад

Хто не бачив Юрія Горбунова в образі Ніколаєва – велкам на фільм! Цікавий, неординарний персонаж зі своєю родзинкою. Окремо хочеться відзначити  старше покоління акторів: Назара Задніпровського та Лесю Самаєву, які грали батьків нареченої. А також цікавий персонаж – сусід-підкаблучник Тарас у виконанні Олександра Кобзаря. Молоді є чому у них повчитися. Адже, наприклад, головна героїня Катерина у виконанні Поліни Висилиної фактично увесь фільм проходила з однотипним виразом обличчя. Навіть запальні сцени сварок викликали мало змін у її міміці.

Мінуси

Багато моментів у фільмі дійсно є дещо невдалими. Бо ж так виставити українців, як недолугих, котрі не знають навіть, що таке «парубоцька вечірка». Це треба було зуміти. Афрофранцуза Франсуа називають «чорнобривцем», «чорноземом». Майбутній тесть француза Василь Сердюк при першому ж знайомстві асоціює Франсуа з прислугою. Останній навіть декілька разів за фільм возить тестя на велосипеді, як візник-велорікша у бідній азіатській країні. А в одній сцені режисер навіть використовує блекфейс – обличчя француза вимащено в чорноземі. Так би мовити подвійний шоколад – шоколад в шоколаді. Абсурд.

Також ми – українці – у фільмі постаємо підкаблучниками, троєщинською бикотою (героїня Інни Приходько у цьому фільмі), «совком» та «шароварщиною».  А в розумінні Франсуа, який зміг знайти в Інтернеті інформацію про Україну лише як країну нижче, ніж третього світу, ми – середньовічні дикуни. Він навіть арбалета бере з собою в Україну та ліки проти малярії!

Але тішить те, що наприкінці француз розповідає своїм друзям, що в Україні так само, як і у Франції. Ну мається на увазі звісно побут і порядки, а не расизм та ксенофобія. Бо з цим у нас з кожним роком все гірше, як запевняє Київський міжнародний інститут соціології.

Відверта реклама протягом фільму

Цей факт обурив глядачів. Так відверто рекламувати досі не зважувався ніхто у нашому кінематографі. «Розетка» – декілька раз і навіть вголос; картки Ощадбанку – конкретно показали що і куди; Нова пошта – а чом би й ні. А ще горілка «Малинівка»! Після першого ж рекламного шматка настрій дещо впав.

«Винник рятує фільм»

А за дійсно смішні «розривні» моменти дяка зіркам шоу-бізнесу та Ліги Сміху! Це саме той рятівний магніт, який привабив глядачів у кінозали. Бо коли у сценах з’являвся Винник, а згодом і Потап з Монатіком – було смішно, було влучно.

Певний дисонанс

Скалічили вимогливий слух глядача україномовної комедії російськомовні пісні Потапа! Хай би вже хіт Ірини Білик «Франсуа» поставили! І підійшло б!

Рекордні касові збори

І це, мабуть, саме те, чого прагнули і таки добилися режисери, сценаристи та продюсери! Адже зібрати рекордні 13 мільйонів за перший вік-енд прокату – погодьтеся, браво!

А за три тижні прокату фільм «Скажене весілля» взагалі побив касовий рекорд для українського кіно. Про це повідомила на своїй сторінці у Facebook його співпродюсерка Ірина Костюк. Вона зазначила, що стрічка зібрала 40 мільйонів 40 тисяч 939 гривень у кінотеатрах України. За цей час комедію подивилися майже 500 тисяч глядачів.

А що скажуть люди

Дійсно влучний висновок усієї цієї весільної тяганини в кінці фільму говорить герой Назара Задніпровського: «Я боявся, що люди скажуть! Ми українці цього боїмося найбільше! Тому й живемо нещиро, намагаємося сподобатися комусь. А потрібно радіти життю такому, як воно є, і дивитися глибше…»

Тетяна РІХТЕР

Фото: мережа Інтернет

Будьте першим, хто прокоментував "Скажене весілля – переваги та недоліки «найкращої комедії року»"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*