У Бердичеві – акція протесту: люди у відчаї через анонсоване подорожчання газу на 23 з половиною відсотки. Кажуть, неспроможні будуть за нього платити. Тому зібрались під міською радою, щоб влада почула про біду і підтримала їх відповідним зверненням до державного керівництва.
«Це акція не політична, це люди, які зібралися висловити своє обурення, бо влада не захищає людей, а її обирали. Де ці депутати, які мають вирішувати питання людей?», – пояснив один з організаторів Олександр Петрук.
Бердичівлянки Людмила та Світлана вже не можуть нормально опалювати оселі. Кажуть, платити за газ нічим.
«Ми не маємо таких пенсій і зарплат, щоб оплатити такі суми за газ. Сьогодні пенсія 1400 грн – це оплатити газ, якого нагорає 300-200 кубів, ще й будемо мерзнути, то все-одно ми його не оплатимо. Бо на ліки йде до тисячі гривень», – нарікає бердичівлянка Людмила Володимирівна.
«Я онкохвора, мені постійно треба тепло, а в хаті холод, бо я не можу топити через ціну газу. На пенсію це нереально. Якщо вони піднімуть на 23 % – це буде взагалі нереально оплатити», – додає бердичівлянка Світлана Андріївна, інвалід ІІ групи.
Зі слів людей, більшість вже сьогодні має борги за газ. Через це не отримують субсидії.
«Я одна живу, не печу, не жарю нічого, а мені написали от 13 кубів газу. А пенсія – копійки одні, а я одна живу…», – бідкається бердичівлянка пані Ніна.
За словами протестувальників, нарікання є і на загальнобудинкові лічильники, встановлені без згоди співвласників будинку. Через них прийшли платіжки з великими сумами не відомо за що. Лічильник у домівці – теж приніс проблеми багатьом.
«Забирають у стареньких лічильники начебто на перевірку, типу їх термін використання вийшов, а потім їм пропонується лічильники нові купити. А ви ж розумієте, яка пенсія в селі, вона менша, ніж у місті. Люди дають останні кошти для того, щоб забезпечити себе газом і не хочуть зайвого нарахування газу», – розповів сільський голова Великої П’ятигірки Бердичівського району Олег Коріненко.
З його слів, після таких перевірок люди віддають від 1300 до 1500 гривень за лічильник. І все б нічого, якби ці гроші зараховували за подальше споживання газу, який стає «золотим» не лише для населення.
«Такі тарифи, не зрозуміло як вони протарифіковані. Ми всі відчуємо на собі це. У нас на газу наші котельні, школи, садочки. В першу чергу відчують ті, хто утримує комунальні заклади. Зекономити ми не зможемо, закривати на канікули – теж не вихід», – розповів чоловік.
У «Бердичівтеплоенерго» телефоном розповідають: офіційно ще немає опублікованих цін на газ. Скільки він коштуватиме для підприємства, тут поки не знають. Але, кажуть, вартість централізованого опалення неминуче зросте.
У ПАТ «Житомиргаз» кажуть: з одного спожитого кубометра газу вони отримують 63 копійки.
«За ці кошти Житомиргаз мусить встановлювати лічильники, проводити ремонтні роботи. За ці 63 копійки ми також виплачуємо зарплату нашим працівникам», – прокоментувала фахівець із зв’язків з громадськістю та пресою Катерина Чумак.
Держава гарантує безкоштовну установку або заміну лічильника кінцевому споживачу. Але коштів у підприємства на ці цілі немає. За словами Катерини Чумак, «Житомиргаз» обурений діями НАК «Нафтогаз Україна».
«Виявляється, що ті премії, які отримує НАК Нафтогаз, в 2 рази більші, ніж Житомирська і Вінницька область спожила газу за рік. А чомусь летить каміння саме в Житомиргаз», – розповіла вона.
Учасники бердичівської акції протесту вимагають від влади Бердичева скликати позачергову сесію та виконком і піднімати питання ціни на газ перед кабміном. Іншого виходу зневірені люди не бачать, а як пережити холод – навіть думати бояться.
Будьте першим, хто прокоментував "Платити за газ вже нічим: бердичівляни протестують проти підвищення ціни на блакитне паливо"