Платити за газ вже нічим: бердичівляни протестують проти підвищення ціни на блакитне паливо

У Бердичеві – акція протесту: люди у відчаї через анонсоване подорожчання газу на 23 з половиною відсотки. Кажуть, неспроможні будуть за нього платити. Тому зібрались під міською радою, щоб влада почула про біду і підтримала їх відповідним зверненням до державного керівництва.

«Це акція не політична, це люди, які зібралися висловити своє обурення, бо влада не захищає людей, а її обирали. Де ці депутати, які мають вирішувати питання людей?», – пояснив один з організаторів Олександр Петрук.

Бердичівлянки Людмила та Світлана вже не можуть нормально опалювати оселі. Кажуть, платити за газ нічим.

«Ми не маємо таких пенсій і зарплат, щоб оплатити такі суми за газ. Сьогодні пенсія 1400 грн – це оплатити газ, якого нагорає 300-200 кубів, ще й будемо мерзнути, то все-одно ми його не оплатимо. Бо на ліки йде до тисячі гривень», – нарікає бердичівлянка Людмила Володимирівна.

«Я онкохвора, мені постійно треба тепло, а в хаті холод, бо я не можу топити через ціну газу. На пенсію це нереально. Якщо вони піднімуть на 23 % – це буде взагалі нереально оплатити», – додає бердичівлянка Світлана Андріївна, інвалід ІІ групи.

Зі слів людей, більшість вже сьогодні має борги за газ. Через це не отримують субсидії.

«Я одна живу, не печу, не жарю нічого, а мені написали от 13 кубів газу. А пенсія – копійки одні, а я одна живу…», – бідкається бердичівлянка пані  Ніна.

За словами протестувальників, нарікання є і на загальнобудинкові лічильники, встановлені без згоди співвласників будинку. Через них прийшли  платіжки з великими сумами не відомо за що. Лічильник у домівці – теж приніс проблеми багатьом.

«Забирають у стареньких лічильники начебто на перевірку, типу їх термін використання вийшов, а потім їм пропонується лічильники нові купити. А ви ж розумієте, яка пенсія в селі, вона менша, ніж у місті. Люди дають останні кошти для того, щоб забезпечити себе газом і не хочуть зайвого нарахування газу», розповів сільський голова Великої П’ятигірки Бердичівського району Олег Коріненко.

З його слів, після таких перевірок люди віддають від 1300 до 1500 гривень за лічильник. І все б нічого, якби ці гроші зараховували за подальше споживання газу, який стає «золотим» не лише для населення.

«Такі тарифи, не зрозуміло як вони протарифіковані. Ми всі відчуємо на собі це. У нас на газу наші котельні, школи, садочки. В першу чергу відчують ті, хто утримує комунальні заклади. Зекономити ми не зможемо, закривати на канікули – теж не вихід», – розповів чоловік.

У «Бердичівтеплоенерго» телефоном розповідають: офіційно ще немає опублікованих цін на газ. Скільки він коштуватиме для підприємства, тут поки не знають. Але, кажуть, вартість централізованого опалення неминуче зросте.

У ПАТ «Житомиргаз» кажуть: з одного спожитого кубометра газу вони отримують 63 копійки.

«За ці кошти Житомиргаз мусить встановлювати лічильники, проводити ремонтні роботи. За ці 63 копійки ми також виплачуємо зарплату нашим працівникам», прокоментувала фахівець із зв’язків з громадськістю та пресою Катерина Чумак.

Держава гарантує безкоштовну установку або заміну лічильника кінцевому споживачу. Але коштів у підприємства на ці цілі немає. За словами Катерини Чумак, «Житомиргаз» обурений діями НАК «Нафтогаз Україна».

«Виявляється, що ті премії, які отримує НАК Нафтогаз, в 2 рази більші, ніж Житомирська і Вінницька область спожила газу за рік. А чомусь летить каміння саме в Житомиргаз», розповіла вона.

Учасники бердичівської акції протесту вимагають від влади Бердичева скликати позачергову сесію та виконком і піднімати питання ціни на газ перед кабміном. Іншого виходу зневірені люди не бачать, а як пережити холод – навіть думати бояться.

Будьте першим, хто прокоментував "Платити за газ вже нічим: бердичівляни протестують проти підвищення ціни на блакитне паливо"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*