Житомирські активісти проривалися на сесію обласної ради через кордон поліції

Чергова сесія Житомирської обласної ради перетворила будівлю на стратегічний об’єкт, адже для охорони правопорядку залучили мало не сотню поліцейських та навіть Національну гвардію в повному екіпіруванні. Тож тим, у кого не було тимчасової перепустки, на засідання потрапити не вдалося.

Деякі активісти все ж намагалися прорвати поліцейський кордон на вході до адміністративного приміщення, але спроба виявилася не дуже вдалою. Після довгого монологу з правоохоронцями, активісти потрапили лише у фойє адмінбудівлі.

За словами представника громадськості, який хотів потрапити на засідання, заборона вільного доступу до адміністративних приміщення є негативним прецедентом та прямим порушенням українського законодавства.

«Дійсно, я намагався пройти до приміщення, але, на жаль, у мене не вийшло це зробити повною мірою. Влада мотивувала це якимось пунктом регламенту, але оголосили інформацію про отримання перепусток 24 жовтня по обіді. Тобто, якщо людина не мала можливості отримати так званий пропуск через роботу, або у зв’язку з тим, що проживає в іншому районі області, що тоді їй потрібно робити? Жодної можливості отримати таке посвідчення онлайн теж не було. Загалом така ситуація нагадує “часи Януковича”. А наганяй отримує поліція, яка фактично виконує вказівки негідників, що гречкою засіяли і потрапили до влади»,– сказав представник ГО «Стяг великої держави» Сергій Пількевич.

Свою позицію щодо обмеження вільного доступу до пленарного засідання представникам громадськості та введення пропускної системи висловили й деякі депутати обласної ради. Зокрема про «часи Януковича» згадала й екс-голова обласної ради Анжеліка Лабунська.

«Янукович теж так починав. Янукович не сховався, і ви так закінчите. Коли я була головою облради, я ніколи таких розпоряджень не давала. Я знаю, що ви намагалися зібрати підписи усіх фракцій. Це неповага до людей! До мене приходили активісти. Я – категоричний противник паління шин, але ми повинні поважати людей, які стоять під стінами. Повірте, я бачила, як починав Янукович, і ви всі знаєте кінець», – сказала вона.

Що ж до самого пропускного режиму, який запровадили чиновники та який став «яблуком розбрату», то його ухвалили ще у травні 2017 року шляхом внесення змін до регламенту обласної ради. Відповідні зміни депутати підтримали під час одинадцятої сесії VІІ скликання.

Будьте першим, хто прокоментував "Житомирські активісти проривалися на сесію обласної ради через кордон поліції"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*