Влітку 2022 року КЗ «Обласна бібліотека для юнацтва» Житомирської обласної ради реорганізували шляхом приєднання до обласної бібліотеки для дітей і тепер обидві будівлі (по вулиці Грушевського та Університетській) мають єдину назву – Житомирська обласна бібліотека для дітей і юнацтва.
Саме туди журналісти сайту “Житомир таймс” навідалися в осінню пору, аби показати, як цікаво, змістовно і корисно діти, підлітки та молодь міста можуть проводити дозвілля. Це особливо актуально у період, коли погода вже не дозволяє більше часу проводити на свіжому повітрі під час прогулянок, зустрічей з друзями, а у стінах бібліотеки завжди є варіанти активностей.
Отож, нас гостинно зустрів колектив бібліотеки на Бульварі, що знаходиться у двоповерховій будівлі з понад 120-річною історією.
“Житомирська обласна бібліотека для дітей та юнацтва — сучасний культурний, інформаційний, просвітницький, цифровий, дієвий простір. До нас вже давно приходять не лише за книгами і далеко не за книгами”, – кажуть перед початком ескурсії.
Отож, бібліотека працює у будні та в неділю, субота й один санітарний день на місцяь – вихідні. Тут є окремий відділ для наймолодших – на першому поверсі, де зосереджено різноманіття видань, , а також створено куточок для читання зі стільцями, столиком, диваном, локації для ігор тощо.
Навпроти – Цифровий хаб, де відвідувачі можуть скористатися послугами друку, ксерокопії чи сканування, є комп’ютерна техніка, мультимедійна дошка, колонки, доступ до мережі Інтернет, регулярно проходять заходи з цифрової освіти, тренінги.
Спеціальну документ-камеру співробітники використовують для сканування літератури – оцифровані видання розміщують на сайті бібліотеки у розділі “Книжкова скриня” (з ефектом гортання сторінок). На сайті бібліотеки можна прослухати і аудіо-книги, переважно дитячі казки, які також озвучили бібліотекарі.
На другому поверсі заходиться Молодіжний простір “Ідея-клуб” та “Арена креативу”, де серед книжкових полиць проводять різноманітні майстер-класи, творчі зустрічі, лекції, виставки робіт, святкові заходи, концерти, мовні курси, молодь збирається і грає в настільні ігри, обговорює різні теми, влаштовують читанку з дітьми на вихідних та багато іншого.
Більше 5 років у бібліотеці функціонує інклюзивна кімната, наповнення для якої отримали від освітнього проєкту “Арсенал ідей”. Скористатися нею безкоштовно можуть всі охочі. Тут є картини Казимира Малевича та книги шрифтом Брайля, куточок із девайсами минулого, панно з різними текстурами, ін.
Привертає увагу “Бібліотека насіння” – окремий простір, куди можна приносити різноманітне насіння, обмінюватися ним з іншими.
У бібліотеці не приховують, що від початку повномасштабного вторгнення нових книжкових надходжень за бюджетні кошти не було, але допомагають поповнювати фонди колишні чи нинішні відвідувачі, друзі та партнери з різних куточків країни та навіть закордонні меценати, безпосередньо автори. Тож кожен охочий може зробити важливу справу – придбати і передати книгу чи підбірку сучасної дитячої україномовної літератури у Житомирську обласну бібліотеку для дітей та юнацтва.
Юлія ДЕМУСЬ
Будьте першим, хто прокоментував "“До нас вже давно приходять не лише за книгами”: фотоескурсія обласною бібліотекою для дітей та юнацтва у Житомирі"