1xfan manager
1X FAN models
coin24 crypto exchange
Stay with Ukraine
coin24 crypto exchange
Stay with Ukraine

#Лайфхак: Секрети вдалого фрілансу: як працювати плідно вдома

Секрети вдалого фрілансу:
Секрети вдалого фрілансу:

Чому все більше людей обирають роботу фрілансера та з якими проблемами вони стикаються? Як продуктивно працювати вдома і отримувати задоволення від робочого процесу? На всі ці питання Ви знайдете відповідь у статті «Секрети вдалого фрілансу: як працювати плідно вдома»

 Сучасні новітні технології та можливості створюють сприятливі умови для роботи фрілансером. А тому дизайнери, IT- спеціалісти, журналісти, графічні редактори, фотографи все частіше звертають на шлях вільного працівника.

Стрімкий розвиток фрілансу спричинений бажанням отримувати дохід, займаючись улюбленою справою та можливістю працювати тоді, коли є бажання. Безумовно, такі «вільні жнива» мають багато переваг, але є й свої недоліки.

Явище  «фріланс» з’явилося зовсім нещодавно, а тому не дивно, що у багатьох людей склалися про нього суперечливі думки: Олена радіє сталим грошовим надходженням та вільному часу, який з’явився після того, як вона пішла з офісу, а Олег скаржиться на збитковість та постійні проблеми, з якими стикається у якості фріланс-працівника.

Отже, давайте розберемося, чому все більше і більше людей знаходять альтернативу офісній посаді. З якими позитивними моментами або проблемами вони стикаються і що радять задля прогресивної плідної роботи фрілансером.

фріланс

 Основні переваги роботи фрілансером

  1. Не прив’язаність до конкретного місця.

Певно це одна із основних переваг віддаленої роботи для тих, кому доводиться часто змінювати місце локації або хто хоче переїхати туди, звідки шлях до офісу досить далекий.

  1. Подорожі.

Фріланс – це шанс подорожувати без конкретної дати повернення додому. Так званий тревеллівінг, на відміну від стандартної відпустки у два тижні, дозволить жити і працювати закордоном протягом місяців. Багато фрілансерів практикують такий симбіоз відпочинку та роботи.

  1. Немає необхідності витрачати час на поїзди з дому до офісу.

Великі міста забирають доволі багато часу на пересування, які спричинені великим трафіком та заторами. А тому економія часу – хороша перевага у віддаленій роботі.

  1. Сам створюєш свій робочий графік.

Будь-яка офісна робота – це, насамперед, усталений робочий графік. Працюючи фрілансером, ти сам керуєш робочим процесом: за необхідності розпочинаєш працювати раніше звичайного, аби встигнути забрати дитину з садочка або зустрітися з друзями за дві години до кінця робочого дня, або береш понаднормові, щоб встигнути виконати поставлені завдання і звільнити декілька днів вихідних посеред робочого тижня.

  1. Сам собі керівник.

Можна самостійно встановлювати правила такі, які зручні саме тобі, можна легко варіювати та видозмінювати їх в залежності від ситуації. Але й відповідальність за кожен крок лежить виключно на тобі самому.

фрілансер працює за ноутбуком

Часто фрілансери зимують у теплих країнах, забираючи роботу з собою

 

Основні недоліки роботи фрілансером

  1. Самоорганізація.

Така робота для сильних духом працівників, які здатні взяти себе в руки і організувати плідний робочий процес, адже тут немає боса, який пильно стежитиме за тобою, але є безліч факторів, які можуть відволікати.

  1. Неробоча атмосфера.

Цей пункт пов’язаний із тим, що дім не завжди ідеально підходить для роботи фрілансером, адже тут може відволікати телевізор у фоновому режимі, домашні справи, які берешся виконувати у перервах від роботи, тощо. А тому зараз все популярнішим місцем фрілансерів стає коворкінг.

  1. Відсутність спілкування з колегами.

На фрілансі ви не зможете вийти на каву з колегою, під час ланчу поставити на обговорення цікаву тему або ж просто попліткувати.

  1. Нестабільність заробітної плати.

Якщо Ви новачок, будьте готові стикнутися із такою проблемою. Заробіток тут залежить виключно від Вас самих, адже тут немає усталеної цифри, яку отримують щомісяця офісні робітники. У ситуації з фрілансером чим більший об’єм роботи виконано – тим більшу матеріальну винагороду отримуєте.

  1. Ненормований робочий день.

Незважаючи на графік, який Ви складаєте для себе, фрілансерам доводиться часто його порушувати: будь то термінове замовлення чи бажання підзаробити трошки більше. Так робочий день може затягнутися до пізньої ночі.

фрілансер за роботою 

Такі основні плюси та мінуси віддаленої роботи самого на себе, якими діляться бувалі фрілансери. Але слід пам’ятати, що тут все суто індивідуально і хтось може знайти переваги у недоліках чи навпаки.

робота вдома, інструменти 

Якщо ж Ви вирішили спробувати або уже спробували себе у сфері фрілансу, маєте знати, що тут головну роль відіграє дисципліна, яку варто виховувати в самому собі з ще більшою прискіпливістю, аніж на звичайній роботі. Адже фріланс – це, насамперед, графік з примарним відчуттям вільного часу та справи, які хочеться відкласти «на завтра». Сам собі бос, чи не так? Проте у кожній справі є дедлайни і кожен графік фрілансера має здатність розтягуватися і змінювати робочий день на робочу ніч.

Дедлайн, завершення роботи вчасно 

Віддалена робота – це безліч переваг, головні з яких економія часу та власний графік робочого дня;

Проте, разом з тим, робота фрілансером – це й щоденна боротьба із самим собою, адже можна легко піддатися ліні, відволікатися на дрібниці та розтягувати поставлені задачі на весь день.

Наступні поради допоможуть Вам працювати вдома продуктивно та з задоволенням.

  1. Встановіть чіткий робочий графік.

Перевага віддаленої роботи в тому, що ви самі можете визначити години своєї роботи і при цьому ніхто не зробить догану за запізнення. Не піддавайтеся спокусі відтягнути початок робочого дня на годину-дві, такі маніпуляції значно знизять продуктивність вашої праці. Старайтеся визначити початок та кінець робочого дня та чітко слідувати своєму графіку.

  1. Визначте місце робочого простору.

Навіть за відсутності окремої кімнати під кабінет, організуйте собі невеликий робочий простір. Достатньо письмового столу, де б зберігалися робочі матеріали. Він послужить яскравою асоціацією з роботою, а тому швидко налаштує на необхідний лад.

  1. Складайте списки.

Списки справ допоможуть не вибиватися з графіку та не втрачати час на дрібниці. Працюючи фрілансером Ви самі несете відповідальність за організацією власної роботи, а тому витрачений на складання списків час допоможе раціонально розподілити справи, які потребують виконання.

  1. Робіть перерви

Під час роботи можна захопитися і зовсім забути про поняття часу або ж свідомо ігнорувати перерви з метою встигнути більше. Така тактика являється невірною. Невеличкі кількахвилинні перерви щогодини допоможуть зібратися з думками та освіжити мозок.

  1. Пам’ятайте про обід

Задля відновлення сил та бадьорості робіть одну велику обідню перерву. За цей час Ви зможете вибратися на каву, поспілкуватися з друзями та просто освіжитися.

  1. Забудьте про робочі моменти після закінчення робочого дня.

Навіть якщо Вас навідала чудова ідея – запам’ятайте її або запишіть у записник та відкладіть до наступного дня.

  1. Визначте тривалість свого робочого дня.

Не варто працювати з самого ранку і до пізнього вечора. Оберіть оптимальний період доби, який відповідатиме внутрішньому годинникові. Разом з тим не перевищуйте тривалість роботи. Офісний працівник зазвичай має 8-годинний робочий день. Такий максимум встановіть і собі.

Наостанок хочеться поділитися з Вами книгою професора філософії Стенфордського університету Джона Перрі – «Мистецтво прокрастинації».  Цей збірник статей професора присвячений проблемі постійного відкладання потрібних справ на потім. Автор  у жвавій та веселій формі навчить правильно розпоряджатися своїм часом та поставленими завданнями. Автор зауважує, що будь-яку необхідну справу кожен з нас може почати робити вже зараз (або, принаймні, розпочати завтра).

Марія ДЕНИСЕВИЧ

Дивіться також: Віддалена робота в Інтернеті : фріланс-біржі

Будьте першим, хто прокоментував "#Лайфхак: Секрети вдалого фрілансу: як працювати плідно вдома"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*