«А льон цвіте синьо-синьо»: на перехресті вулиць у Житомирі відкрили памʼятник Івану Сльоті (ФОТО-ВІДЕО)

«А льон цвіте синьо-синьо»: на перехресті вулиць у Житомирі відкрили памʼятник Івану Сльоті

Народився у Черкаській області та став справжнім патріотом Житомирщини, а його пісню про « А льон цвіте синьо-синьо» давно вже називають народною. Мова про Івана Сльоту – відомого українського хорового диригента, художнього керівника і головного диригента Поліського державного ансамблю пісні і танцю «Льонок», автор численних поетичних та музичних збірок, професора ЖДУ ім.І.Франка, почесного громадянина Житомира. 

Його життя обірвалося десять років тому – 28 липня 2014-го, а 2 липня 2024 році на перехресті вулиць Івана Сльоти і Тараса Шевченка було відкрито памʼятник талановитому митцю. 

На захід завітали представники влади міста й області, комунальних закладів культури, артисти колективу «Льонок», рідні, друзі Івана Сльоти, а також колективи з різних куточків країни, з якими свого часу ділили сцену. Серед гостей – земляки із його маленької батьківщини. 

Усі разом разом з присутніми виконали пісню «А льон цвіте синьо-синьо», музику до якої Іван Сльота написав у 1980 році і відтоді вона була в репертуарі «Льонка», звучала на концертах по всьому світі. 

Загалом Сльота написав музику до понад 400 поезій, мав більше 300 власних віршів. За словами голови Житомирської облради Володимира Ширми, саме своєю творчістю Сльота заслужив собі ще прижиттєвий памʼятник, а віднині памʼятник з його погруддям буде в оновленому сквері на вулиці, що носить його імʼя. 

Автором памʼятника став молодий скульптор Дмитро Войтович, який зізнався, що для нього це перша робота такого рівня, представлена для такого широкого загалу. Також він подякував дружині Івана Сльоти – Валентині, за можливість та довіру. 

У свою чергу пані Валентина Бартош-Сльота, яка також виступає у складі «Льонка», наголосила, що памʼятнику вдалося втілити життєву вдачу чоловіка, його яскраві очі і молодість. 

Освятив памʼятник настоятель Свято-Михайлівського кафедрального собору о.Богдан Бойко, а після цього захід продовжився виступами колективів.

Юлія Демусь

«Ми — майбутнє України»: випускники Житомирського фахового коледжу культури і мистецтв отримали дипломи (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "«А льон цвіте синьо-синьо»: на перехресті вулиць у Житомирі відкрили памʼятник Івану Сльоті (ФОТО-ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*