Адаптивні шкарпетки у госпіталі, подушки і килимки на фронт, вироби для лотерей: волонтерська діяльність Тетяни Стеценко із Житомирщини (ФОТО)

Волонтерська діяльність Тетяни Стеценко із Житомирщини

На початку цього року Тетяна Стеценко із Чуднівщини анонсувала благодійну акцію «30 зайчиків для ЗСУ», у рамках якої пропонує усім охочим придбати іграшки ручної роботи, а увесь прибуток майстриня передасть на допомогу захисникам.

«Таких зайчиків я в’яжу гачком, використовуючи якісну пряжу. Вони можуть бути і у якості сувеніра чи оберега, а також як забавка для маленьких дітей, оскільки не мають дрібних деталей. Вартість одного – 300 гривень. Завдяки цій ініціативи хочу зібрати ще трохи коштів на актуальні потреби військових, а їх наразі дуже і дуже багато», – пояснює Тетяна Стеценко.

Вона працює асистентом вчителя у Будичанській гімназії. У період літніх канікул та відпустки разом із місцевою волонтерською командою «Плетінки», яку зібрала Марина Дмитрук,  ходила плести маскувальні сітки.

Коли ж знову повернулася до основної роботи, вирішила, що має продовжити допомагати воїнам завдяки своїм творчим вмінням. Тетяна з 8 років вміє в’язати, любить малювати простим олівцем. Цим займалася і до початку повномасштабної війни – створювала щось для себе, у подарунок рідним і друзям, інколи брала замовлення.

«Сітки з дівчатами я ходила плести, коли був вільний час. Мені запропонувала долучитися Марина Дмитрук. Так ми вчилися цій справі, а потім приєдналися інші односельчанки. Зараз вони продовжують цим займатися, а також готують і випікають різноманітні смаколики на передову. Співпрацюють із БФ «Справжні українці», «Житомирськими козачками»,  передають через них чи відправляють поштою самостійно, брали участь у проєкті «Зігрій захисника», – ділиться Тетяна.  – Я ж ходжу на роботу в гімназію та маю трьох дітей, тому не завжди можу допомогти «Плетінкам», тож вирішила, що можу продавати свої вироби. До війни творчість для мене була як хобі, а зараз намагаюся це направити у благодійне русло. В’язати вмію, напевно, все, що можна зв’язати, з легкістю освоюю інші техніки. Якось побачила дописи у соцмережах, що інші волонтери проводять розіграші, тож передала для участі в лотереї комплект (шапка та шарф), а потім  зробила гномів у військовій формі.  

Днями волонтерка  з Житомира Олена Козак запустила нову лотерею, в якій за 50 гривень можна виграти портрет простим олівцем у моєму виконанні. Запрошую долучатися. Також  з’явилась ідея зв’язати патріотичні іграшки, продати їх і на виручені кошти придбати грілки та ліки, яких потребують військові.  Від початку повномасштабного вторгнення російських військ в’яжу шкарпетки (звичайні та адаптивні у госпіталі), шию подушки та в’яжу килимки для наших бійців.  До мене приєдналася мама і наші знайомі.  Зазвичай творчій та волонтерській діяльності приділяю вечори та вихідні. Дуже допомагає моя  родина. Я не вважаю, що роблю щось особливе, але переконана, що в нинішній час  усі мають згуртуватися і допомагати  наближати перемогу, хто як і чим може.

Юлія Демусь

Обереги “Ангели ЗСУ” для військових від 19-річної Олександри Багінської з Житомирщини (ФОТО)

Для захисників та захисниць: житомирянка Олена Дубовик разом з 77-річною мамою в’яжуть шкарпетки і коврики (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "Адаптивні шкарпетки у госпіталі, подушки і килимки на фронт, вироби для лотерей: волонтерська діяльність Тетяни Стеценко із Житомирщини (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*