Альтернативи немає: обласний протитуберкульозний диспансер в Житомирі — єдиний заклад для пацієнтів з усієї області

У січні-лютому наступного 2020 року в Житомирській області планують відкрити першу в Україні й другу на території колишнього СНД лабораторію по диференціації та діагностиці мультирезистентного туберкульозу. Про це повідомив голова управління охорони здоров’я в Житомирської обласної адміністрації Микола Суслик.

«В Обласному протитуберкульозному диспансері Житомирської обласної ради пацієнти лікуються стаціонарно від 8 місяців і до 1.5 року. Вони ізольовані від суспільства, адже це небезпечно та може загрожувати новим сплеском епідемії. Медичний нагляд, лікування, медикаменти та перебування в диспансері для хворих абсолютно безкоштовні. У закладу немає проблем ні з харчуванням, ні з медикаментами. На 2019 рік держфінансування обласного диспансеру складає трохи більше 55 мільйонів гривень» — розповів Микола Суслик.

Протитуберкульозний центр також співпрацює з іноземними лікарями за рахунок програми «Лікарі без кордонів». Зокрема тільки Житомир серед усіх інших міст України отримав гуманітарну допомогу — препарати, що здатні вилікувати навіть мультирезистентний туберкульоз. 

«Саме ця форма інфекційної хвороби дотепер вважалася невиліковною, проте зараз ми маємо можливість врятувати здоров’я таким пацієнтам» — пояснив начальник управління.

У диспансері наразі працює 368 працівників із 90%-ою зайнятістю. 

«Окрім Обласного протитуберкульозного диспансеру в Житомирі немає альтернативних медичних закладів, де б пацієнти змогли проходити лікування. У процесі реорганізації міське Протитуберкульозне амбулаторно-поліклінічне відділення ЦРЛ № 2» — розповів Суслик.

Будьте першим, хто прокоментував "Альтернативи немає: обласний протитуберкульозний диспансер в Житомирі — єдиний заклад для пацієнтів з усієї області"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*