Арестович розповів, що насправді сталося з Антонівським мостом

На світанку 10 листопада з’явилася інформація, що Антонівський міст остаточно зруйновано. Першими про це заявили окупанти, вони ж згодом оприлюднили відео, демонструючи свій “подвиг”. Проте пояснень, чому міст підірвали, коли ще не всі рашиські війська дісталися лівого берега Дніпра, не надали. 

Що насправді сталося з мостом розповів радник офіса Президента Олексій Арестович в ефірі з Марком Фейгіним. 

Під час відступу окупантів по ним активно працювали HIMARS. Тож є дві версії подій. Перша –  снаряд HIMARS прилетів в машину з боезапасом. Друга – через влучання по мосту тими ж таки HIMARS здетонувала вибухівка, яку росіяни заклали під міст, щоб підірвати після відступу. 

Невчасний для окупантів підрив мосту запустив цілий ланцюжок цікавих подій. В Киселівці повністю обвалилася оборона. Можливо, русня запанікувала, що втекти немає як, а можливо чмобіки вчинили заколот, відмовившись воювати.  

“Киселівку вони провалили і наші відразу вскочили в Чорнобаївку та на окраїни Херсона. До речі, панове, серіал “Чорнобаївка” закінчився… Так ось, відразу на окраїни Херсона. Уявіть, що відбувалося в радіомережах російських військ. ЗСУ на окраїнах Херсона, вночі, Антонівський міст знищено. Підрив Антонівського моста знищив і понтонну переправу, яка там була, по якій вони пішки переходили. Основна маса військ, яка мала утримувати усі ці рубежі оборони, біжить через дамбу Нової Каховки пішки. Зрозуміло, що перед тим вивезли техніку та озброєння, особливо десантні частини. Вони вийшли по мостах і переправах, по яких можна було переходити. А мотострілки, серед яких багато мобілізованих, не менше 40%, вони повинні були, як і десантники (вони, до речі, готувалися до вуличних боїв), утримувати плацдарм ще достатньо довго. Все це вночі переходить пішки Каховську дамбу під нашими ударами – мінімум 4 колони ми накрили досить щільно, за найскромнішими даними. Основна маса все ж виходить”, – розповів Арестович.

Тож, зі слів Арестовича, полонених небагато, зате багато трофейного озброєння. 

За словами місцевих, дніпровські соми отримали багато корму. Бо дуже багато рашистів під час переправи по Дніпру просто потонуло. І цих вже ніхто не рахував і не планує. Зі слів же рашиських військових, техніки вони залишили при відступі приблизно три чверті від того, що мали.  

Арестович розповів, що на правому березі було щонайменше 20 тисяч окупантів. Вони виходили групами неорганізовано. Ймовірно, у якийсь час командування втратило контроль над військами. Окупанти панікували та тікали через Дніпро на човнах усіх типів, які вдалося знайти.

Арестович зазначив, що ще вночі росіяни на лівому березі займали оборонні позиції, а чомусь зібралися і втекли. А Херсон ЗСУ повернули на тиждень раніше, ніж планували.

Втеча з Херсону: окупанти розповідають про втрати живої сили та техніки

ЗСУ попереджає українців про масований ракетний удар

Будьте першим, хто прокоментував "Арестович розповів, що насправді сталося з Антонівським мостом"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*