АТО-вці Бердичівщини розвивають дітей у безкоштовному військово-патріотичному клубі (ВІДЕО)

Півтора роки на Бердичівщині АТО-вець Сергій Медяник розвиває військово-патріотичний клуб «Ветеран». Артилерист у минулому з власної ініціативи почав займатися з дітьми: загартовує та навчає хлопців і дівчат стрільбі, готувати смачні страви, правилам поводження на природі.

«Ініціатива нашого клубу – здоровий спосіб життя. Відвадити негативний вплив нашого інформаційного простору і взагалі у суспільстві багато є негативу, який ми намагаємось дітям роз’яснювати і пояснювати», – розповідає Сергій Медяник, засновник військово-патріотичного клубу «Ветеран».

Сергій вже має понад 3 десятки дітей, охочих займатись. Єдина умова – вік від 9-ти років. На вихідні збірна група приїздить до лісу. 15-річному Єгору фізична підготовка і стрільба подобаються найбільше. Влітку хлопець не пропускає занять, решту часу навчається у військовому ліцеї Кам’янець-Подільська.

«Тато в мене розвідник, брат – спецназ. Ну мені більше розвідка подобається, бо тато як приїздить з АТО, то розказує історії цікаві. Я бачу себе військовим. У цьому таборі готують людей до самостійного життя. Якщо щось станеться, щоб захистити свою дружину, дитину, щоб самому себе змогти захистити», – говорить Єгор Коваль, відвідує заняття в клубі.

Відпочити на природі родиною сім’я Апатових з Красівки. Батьки і троє дітей полишили заради цього городи і господарство.

«Сподобалось постріляти, ніколи не тримала автомат в руках, були цікаві вправи важкі. Зрозуміло, що я не настільки підготовлена фізично, треба більше займатись», – розповідає Єлизавета Апатова, приїхала з рідними вперше.

Валя вже 2-ий рік займається у клубі.

«Мені подобається, якщо так – я це роблю. По-перше – це свіже повітря і ми не сидимо в гаджетах. Зараз вся молодь сидить у них. Це спілкування, спорт, щось робимо, їсти готовимо», – розповідає Валентина Петрук, відвідує заняття в клубі.

А от Міша з Бердичева має стимул для занять.

«Перша причина така трохи – бігати, пригати, щоб трохи схуднути. Я б хотів стати військовим», – каже Михайло Антропов, відвідує заняття в клубі.

Через карантин Сергій ретельно готувався до роботи з дітьми. Оздоровчі табори закриті, тож база для занять – галявини і ліс, чого цілком вистачає.

«Згідно постанови від 11 травня дозволено спортивним клубам проводити свою діяльність. Ми виконуємо цю постанову, забезпечені повністю антисептиками, за необхідності є у нас маски, рукавички, все. У нас всі заняття на відкритому повітрі, у нас нема занять в приміщеннях», – каже засновник клубу «Ветеран».

Батьки довіряють чоловікові дітей. Нерідко і самі приїздять позайматись разом. Як от Олена. Ця мама ні зарядки не боїться, ні зброї.

«Більше ми переживали за дитину, коли вона була закрита у замкнутому просторі, коли вона нікуди не виходила. В мене купа емоцій, адреналін зашкалює, ніяк не можу звикнути до активного відпочинку. Але нам це дуже подобається, що це на природі», – розповідає Олена Рижко, мама дитини з клубу «Ветеран».

З дочкою вона загітувала чоловіка теж приїхати. Той у такій компанії вперше і вже отримав завдання – приготувати юшку на обід.

«Я тут перший раз, у нас тут на кухню одразу, хто вперше, як в армії. Спочатку варимо картоплю, моркву, цибулю кидаємо цілу, потім уже додаєм рибу, сьогодні буде сардина», – каже Віктор Рижко, тато дитини з клубу «Ветеран».

Допомагає Сергію команда однодумців. Переважно це люди з бойовим досвідом у минулому. Підтримують клуб і афганці. Для дітей заняття безкоштовні.

«Мені подобається займатися з дітьми, гарний настрій піднімається, дітям приносить задоволення. Коли ти бачиш, що від твоєї роботи іншим людям теж приноситься задоволення – це мені придає бадьорості, більшого натхнення», – розповідає Олександр Качинський, учасник бойових дій.

Основний кістяк клубу – молодь села Хажин, де його і заснували. Голова об’єднаної громади і собі приходить іноді на заняття. Жінка розповіла: ОТГ пройшла відбір серед 66-ти громад області і увійшла до сімки, яку підтримає ПРООНівский проект безпеки в громадах. Тож Сергій може отримати певне співфінансування.

«Співфінансування буде і з громади, і сподіваємось, що ті ініціативи, які подаємо, будуть підтримані і краща буде профінансована саме за підтримки Європи», – пояснює голова Семенівської ОТГ Наталя Семенюк.

У Семенівській об’єднаній громаді зацікавлені у мережі військово-патріотичного і спортивного виховання. Сергій Медяник же прагне розвиватись у цьому напрямку, щоб організовувати цікаві заняття для дітлахів з сіл і міст.

Будьте першим, хто прокоментував "АТО-вці Бердичівщини розвивають дітей у безкоштовному військово-патріотичному клубі (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*