Батьківські протести в Житомирі: Народний депутат Юрій Дерев’янко вимагає пояснень від міського голови

Всеукраїнська акція-мітинг на захист права дітей на освіту, свободу вибору щодо вакцинування та проти дискримінації прокотилася Україною в понеділок, 4 березня.

Передували протестам рішення деяких місцевих рад щодо примусової вакцинації дітей та заборона на відвідування шкіл та дитячих садочків тих, хто не має довідки про щеплення.

Акції протестів відбуваються в Луцьку, Одесі, Житомирі.

«Представниками адміністрацій закладів освіти та медпрацівниками виносяться необґрунтовані заборони на відвідування для тих дітей, які не мають одного чи кількох профілактичних щеплень.

Ми, батьки, відстоюємо законне право наших дітей на освіту, затверджене статтею 53 Конституції, статтею 3 закону „Про освіту“, Конвенцією про права дитини, Загальною декларацією прав людини та іншими нормативними актами»,  — йдеться у зверненні ГО «Вакцинація: Вільний Вибір» .

Організатори акцій протестів переконані, що вакцинація – виключно добровільна процедура. І відповідне рішення повинні приймати батьки, а не державні чи місцеві органи влади. Примусове щеплення суперечить нормам Конституції та діючого законодавства.

«В окремих регіонах країни адміністрації закладів дошкільної, середньої загальної, вищої освіти, ігноруючи законодавство про недопущення дискримінації та Конституцію, запроваджують різноманітні методи недопущення нещеплених дітей до занять, зокрема й фізичну протидію, організовують цькування (булінг) таких дітей персоналом закладів освіти, а також батьками вакцинованих дітей. Звернення батьків до правоохоронних органів з цього приводу не реєструються належним чином, розгляд справ затягується.

Пам’ятаймо, що лише батьки за законодавством та по совісті несуть відповідальність за життя та здоров’я своїх дітей!», — говорять організатори акцій.

На підтримку батьків, які вимагають для своїх дітей вільного доступу до освіти та готові нести відповідальність за їхнє здоров’я, виступив народний депутат, кандидат в Президенти Юрій Дерев’янко.

Напередодні, 17 лютого, він зустрівся в Житомирі з батьками, щоб обговорити спільний план протидії чиновницькому свавіллю.

«У мене четверо дітей. Школярі та дошкільнята. Я не проти вакцинації, як явища, але я категорично проти, коли освітні заклади дозволяють собі ставити батькам ультиматум: або вакцинація, або ми не допускаємо вашу дитину до навчання. Це суперечить не тільки Конституції України, але і Європейській конвенції по правах людини», — переконаний Юрій Дерев’янко.

22 лютого народний депутат Юрій Дерев’янко направив Житомирському міському голові Сергію Сухомлину депутатське звернення.

Наразі, акції протестів тривають. Питання остаточно ще не вирішене. Проте тепер у батьків є депутатська підтрика.

Будьте першим, хто прокоментував "Батьківські протести в Житомирі: Народний депутат Юрій Дерев’янко вимагає пояснень від міського голови"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*