За два роки на Житомирщині планують відновити Палац Ганських

Один з ініціаторів проведення масштабного щорічного фестивалю Balzac Fest, який цього року пройде 14 березня — 8 червня в Україні, виступив з ідеєю відновити садибу Ганських.

Як повідомляє Укрінформ, мрія відновити палац у Верхівні з’явилася у президента Асоціації «Бальзак-Ганська» Жана Роша ще 20 років тому, коли він вперше відвідав маєток. Гостя жахнув не лише стан садиби Ганських, але і відсутність будь-яких вказівних знаків і стан доріг при під’їзді до історичної та культурної пам’ятки.

«Бальзак прожив частину свого життя в маєтку Ганських у Верхівні. Зараз вона знаходиться у не найкращому стані. Ми сподіваємося, що нам вдасться вдихнути в неї нове життя разом з усіма тими людьми, які долучилися до цієї ініціативи», – зазначив Жан Рош.

Оскільки проект дуже масштабний і потребуватиме значних фінансових інвестицій,  президент Асоціації «Бальзак-Ганська» сподівається  на співпрацю з Міністерством культури України, Житомирською ОДА, Ружинською РДА, з сільрадою Верхівні та міською адміністрацією м. Бердичів, а також розраховує на підтримку Посольства Франції в Україні та МЗС Франції.

«Суму важко зараз назвати, тому що потрібно провести багато відповідних досліджень. Але мені в Україні вже вдавалося реалізовувати проекти, залучаючи набагато більші бюджети, тому я сподіваюся, що і цього разу вдасться зацікавити людей, які зможуть реконструювати цей маєток. Щодо строків відновлення, то від того моменту, як ми знайдемо фінансування, потрібно буде близько двох років, щоб маєток привести в належний стан. Я сподіваюся, що всі, хто мене сьогодні підтримують, і ті, хто дізнаються про цей проект, долучаться до відновлення маєтку у Верхівні», – підкреслив Рош.

Наразі в рамках фестивалю вже працює робоча група. Вирішується питання щодо встановлення інформаційних вказівників і відновлення доріг, що ведуть до маєтку.

Нагадаємо, що Палац Ганських внесений до державного реєстру національного культурного надбання України.

Будьте першим, хто прокоментував "За два роки на Житомирщині планують відновити Палац Ганських"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*