Бердичів – лідер у смертності і захворюваності на коронавірус в області (ВІДЕО)

Коронавірус у Бердичеві набирає обертів: лікарня майже заповнена, а щодня позитивних тестів все більше і більше. На позачерговому засіданні міської комісії ТЕБ та НС керівник відділу охорони здоров’я Бердичівської ОТГ Валентина Остапюк розповіла: за вихідні підтверджено 238 людей з «ковідом», із них 12-ро дітей. Також за вихідні спостерігається збільшення звернень у Бердичівську міську лікарню. Відучора тут заповнено 93,5 % ліжок.

 «Кількість ліжок можна збільшити, але має бути наявність медичного персоналу, який зміг би якісно надати медичну допомогу. А, на жаль, серед медичних працівників є також хворі лікарі, середній медичний персонал, молодший. Зараз є багато господарчого персоналу хворого, залишилось тільки 2 водії», – розповідає директор КНП «Бердичівська міська лікарня» Лариса Бабікова.

Департамент охорони здоров’я Житомирської ОДА через різкий спалах хвороби у Бердичеві та майже 100-відсоткове заповнення лікарні тимчасово навіть змінив маршрут пацієнта.

«Тобто, жителі нашої громади уже «швидкою» доставляються в Житомирську районну лікарню на Станишівку. У нас за березень місяць уже померло 33 чоловіка. Якщо брати за попередній рік, то на 1 січня ми мали 47 померлих осіб, а на сьогодні уже померло 92 осіб. За вчорашню добу померло 3 людини.

В лікарні у нас зайнято зараз 159 ліжок, 154 – це особи з підтвердженим повідом, 5 – з підозрою. На кисневій дотації у нас 108 осіб, на ШВЛ 2», – каже керівник відділу охорони здоров’я Бердичівської ОТГ Валентина Остапюк.

За попередній тиждень, говорить вона, проведено 614 заборів на ПЛР-дослідження, з них 405 позитивних результатів. «Контактні особи повинні дотримуватись самоізоляції, а не відвідувати громадські місця, роботу, вірус розповсюджується швидко. Якщо ми минулого року у травні були шоковані від 20-ти позитивних результатів, то зараз 125-140 в день, це занадто багато», – каже пані Валентина.

Щодо забезпеченості киснем у лікарні, то керівник КНП Лариса Бабікова запевняє: ним заклад забезпечений.

«Киснем ми забезпечені, в жодному разі не було перебоїв з подачею кисню. Кисень є. Завозять його двічі на добу, використовуємо 2-2,5 тонни на добу. Є розмови, що киснева станція не працює декілька годин. Такого немає.

Зараз пацієнти, які поступають, переважно всі мають супутні патології. Поступають із сатурацією 60-70%, вони всі потребують забезпечення киснем. У нас достатньо є кисневих концентраторів, але, на жаль, люди поступають дуже важкі, які потребують потоку кисню. Є велике навантаження на кисневу мережу. Може бути так, що пацієнт поступає із нормальною сатурацією, отримує необхідну кількість кисню, але через години 2-3 людина сама дихати не може. Знімки рентгену, розтини у померлих – картина страшна», – розповідає Лариса Бабікова.

З її слів, зараз ведуться перемовини з сусідніми областями про спеціальну ємність для лікарні на 2 тонни кисню. Це дозволить зробити його запас.

Щодо вакцинації медиків, то, розповіла директор КНП, перша відбулась 11-го березня.

«Провакциновано 60 медичних працівників. Це лікарня, ПМСД і ветеранський шпиталь. Перша хвиля вакцинації стосується медиків, які безпосередньо беруть участь в наданні допомоги пацієнтам з коронавірусом. Пройде час, треба буде ще другий раз провакцинуватись. І вже далі згідно розробленої дорожньої карти буде перелік тих осіб, які підлягають також вакцинації. Вели розмови із департаментом, вони пропонують проводити вакцинацію 26-ої бригади. Із усіх 41-го медпрацівника лікарні 1 лікар увечері після щеплення мав температуру 39 і болеві відчуття у місці ін’єкції. Але за ніч усе це пройшло. Зараз почуває себе нормально. Ще 2 лікарі просто відчувають біль у місці ін’єкції, це звичайна місцева реакція на введення вакцини. Вакцинуватися треба, на сьогодні це єдиний шлях, щоб допомогти організму боротися з вірусом», – говорить Лариса Бабікова.

За повідомленням керівника Бердичівського ЦПМСД Наталії Хорошун, на амбулаторному лікуванні в них нині 754 особи, в тому числі 41 дитина і 26 медичних працівників.

«Продовжуємо працювати по забору матеріалу на ПЛР-дослідження. З четверга відкрили додаткові 2 пункти в мікрорайоні рафінадного заводу та на Червоній горі. Це має зробити зручнішим процедуру для населення. Працюємо 7 днів на тиждень. Про ПЛР-аналіз ми повідомляємо всім, не залежно від результату. Те ж саме стосується ІФА-тесту, найчастіше він робиться для госпіталізації, бо інші хвороби «ковід» не відмінив, люди продовжують хворіти, є оперативні невідкладні втручання»,- каже Наталя Хорошун.

За підсумком членів комісії ТЕБ та НС, Бердичів займає лідируючі позиції як по кількості хворих, так і по кількості померлих від коронавірусу в області.

Будьте першим, хто прокоментував "Бердичів – лідер у смертності і захворюваності на коронавірус в області (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*