Бердичівська територіальна громада готова взяти на баланс районну лікарню, щоб її зберегти. Про такі наміри заявив Сергій Орлюк.
«Ми цілком маємо сили і можливості утримувати те, що за законом нам належить. Ті об’єкти, які знаходяться на території громади – в Бердичеві, Скраглівці і Підгородньому – вони повинні належати цій громаді», – говорить Сергій Орлюк, голова Бердичівської громади.
За його словами, щоб районка могла повноцінно працювати, в неї треба вкласти не менше 5-6-ти млн. грн. Із січня заклад у невизначеності, чи функціонуватиме далі. Досі не має власника лікарні, який зможе продовжити договори на одержання енергоносіїв. Через це вже у лютому заклад може залишиться без опалення і електрики. Бердичеву, пояснює Сергій Орлюк, цей медзаклад дасть можливість розширити міську лікарню для лікування жителів усього району.
«Ми не хочемо брати руїни. Хочемо брати лікарню, фахівців, які можуть працювати і зробити великий територіальний медичний центр, який буде обслуговувати не тільки Бердичівську громаду, але й інші громади», – каже Сергій Орлюк.
Поки міська лікарня виключно «ковідна», районна працює цілодобово. Приймає пацієнтів з Бердичівщини, Андрушівщини, Ружинщини, Чуднівщини. Зараз тут лікується 67 людей.
«Функціонують всі відділення: дитяче, терапевтичне, хірургічне, гінекологічне і відділення реанімації з оперблоком, поліклінічне відділення. Ми всіх людей приймаємо: міський, не міський – не залежить. Будь-яке звернення у нас приймається попри те, чи є електронне направлення, допомогу надаємо всім. Андрій Мирончук, директор КНП «ЦРЛ Бердичівського районну».
У районці з грудня у так званому відрядженні працює міський травмпункт. В ожеледицю за добу тут мали близько 50-ти звернень, зараз – 20-25 чоловік на день.
«В принципі тут умови задовільні, є умови для надання допомоги, проводим те, що ми робили на базі міської лікарні: огляд, рентгенографія, первинна обробка рани, той мінімум надання допомоги тут можна забезпечити», – каже Петро Чирка, лікар-травматолог міської лікарні.
За 9 місяців минулого року, каже директор КНП, вони отримали від Національної служби здоров’я понад 18 млн. грн. за 4 пакети послуг. З них платять зарплату, купують необхідні матеріали, харчують хворих, оплачують транспортні витрати. Ще й залишок, каже, лишився, за який зокрема встановили додаткові кисневі точки. Витрачати на енергоносії ці гроші не мають права за законом. Минулоріч громади і район допомагали з оплатою комунальних рахунків.
«Райгородок, Швайківка і Гришківці вже виділили кошти на енергоносії. Але ми їх не можемо отримати, бо у нас немає керівника – власника», – пояснює медик.
Якщо серед громад колишнього Бердичівського району і нової міської не визначиться власник районної лікарні, 213 її працівників, 50 з яких лікарі, ризикують лишитись без роботи.
«Коли немає визначеності, люди не знають, що буде далі. На даний час слава Богу ще ніхто у нас не розрахувався і не пішов. Але такі настрої вже є», – каже Андрій Мирончук.
Нині власником цієї лікарні є Бердичівська районна рада, пояснює її голова Олександр Балянов. Та, згідно закону, з 1-го січня рада без будь-якого фінансування і не має права отримувати та розподіляти кошти. Тому все майно треба розділити між ОТГ. Попереднє скликання депутатів, каже він, вирішило передати районку 4-ьом громадам і не врахувало інтереси Бердичівської громади, куди відійшли Скраглівка і Підгороднє. Нинішні районні обранці виділили частку майна лікарні і для міської громади.
«Поступила нам пропозиція від Райгородоцької громади, де вони пропонують стати головним розпорядником бюджетних коштів і власником цієї лікарні», – каже Олександр Балянов, голова Бердичівської районної ради
При цьому всі решта мали підписати меморандум на виключно спільне прийняття будь-яких рішень. 14-го січня зібрали президію райради, щоб врешті вирішитись з власником лікарні. Але вчергове голови ОТГ рішення не прийняли.
«На сьогодні ми одні в області, де не вирішено передачу районної лікарні. Іншого виходу як передати громадам нема, інакше лікарня наша просто не буде фінансуватись. Ми не збираємось віддавати одній громаді і все: це їхнє. Буде створена наглядова рада, без якої вони нічого не зможуть зробити, ми пропишемо це», – каже Олександр Балянов.
Ще один претендент на власника районної лікарні – Бердичівська міська громада. Остаточне рішення керівники об’єднаних громад днями пообіцяли прийняти. Від нього залежатиме, чи збережуть медзаклад для людей.
Будьте першим, хто прокоментував "Бердичівська районна лікарня ніяк не знайде власника: що чекає на заклад? (ВІДЕО)"