Волонтери задумали передати святкову атмосферу дітям у прифронтові населені пункти. Так з’явилась ідея проекту «Діти-дітям». Долучились до нього школярі з різних куточків України, які зібрали різні смаколики, солодощі та іграшки на схід.
На Житомирщині збирати святкові передачки одноліткам взялись у сільських школах Бердичівщини. Як от у селі Дмитрівка.
«Ми збирали цукерки в сіру зону для дітей. Там стріляють, вбивають дітей, там дуже жахливо», – говорить школярка Влада Кульчицька.
«Коли я дивилась в очі дітям, коли вони збирали, приносили подарунки, улюблені іграшки, казали, що це улюблена іграшка, але нехай тепер інший хлопчик чи дівчинка пограється, – ви не уявляєте, які це очі. Діти розуміють від чистого серця, що треба допомогти», – розповіла волонтерка з Бердичева Ірина Піскун.
Попрацювали над збором святкових смаколиків і на Вінниччині. У Козятині школярі закликають учнів у «сірій зоні» вірити у мир.
«Я думаю, що все вдасться, війна закінчиться і все буде гаразд, держіться!», – сказав учень Козятинського НВК «Школа-інтернат-гімназія» Валентин Діденко.
Чималу роботу проробили діти на Київщині. У селі Богданівка школярі разом з місцевими волонтерами зібрали дітям у «сіру зону» багато солодких привітів і листів.
«Діти, які зараз в тій сірій зоні, вони ні в чому не винні і їм так само хочеться бачити свято, хочеться подарунків. Але, на жаль, вони цього не можуть отримати. Тому ми вирішили через волонтерів подарувати їм подарунки», – каже школярка Богданівського НВК Наталія Лясковець.
«Хочеться зробити приємне дітям, хочеться, щоб оте не дійшло до нас і щоб наші діти теж бачили те все. В кожному листі, іграшці, малюнку є доля тепла наших дітей, які передають тим дітям», – переконує волонтер з села Богданівка Віталій Овсієнко.
Харківські волонтери вже не перший рік на зимові свята у прифронтових населених пунктах вітають діток.
«Дитячі емоції – найяскравіші. Якщо діти з дитинства будуть знати, що їм дають доброту, вони тим же будуть віддячувати наступні покоління», – розповів волонтер з Харкова Валентин Чернявський.
Працівники цивільно-військового співробітництва супроводжують чотири волонтерські буси у «сірій зоні». Перебувати тут небезпечно через постійні обстріли. Але місцеві, що трапляються дорогою, привітні.
«У нас тут тихо поки, десь чутно бухкає далеко. Я сиджу дома, нікуди, оце котику прийшла рибки купити», – сказала 83-річна жителька селища Золоте-1 Марія Ігнатівна.
«Ми вас зустрічали, боялась, що ви не приїдете, бо в 7 годин почали стріляти. Діти деякі приходять пізніше, хто далі живе, щоб не потрапити під обстріл. Але діти ходять регулярно, занять не відміняють, діти завжди ходять до школи», – пояснила завідувач Золотівської шкільної філії Галина Єремєєва.
Через збройний конфлікт нині у школі залишилось 5 вчителів з 19-ти. У селищі Золоте-4 навчається 48 учнів.
«Ми вирішили приїхати до родичів. Мама каже, тут школа хоч і менша, але всі дружні», – розповіла школярка Влада Лазова.
«Живеться не дуже гарно, обстріли. Але завдяки школі і друзям якось веселіше», – додала школярка Валерія Ільченко.
Чекають на подарунки і в інших шахтарських селищах. Попри воєнні дії там працюють школи і садочки. Проводити уроки доводиться в непростих умовах. Як от у 13-ій школі Торецька на Донеччині, яку відвідує 149 дітей. За 800 метрів від неї – позиції бойовиків.
«Ми чуємо як стріляють, обстріли йдуть, Торецьк і Залізне лишились без води. В школі у нас є баки, які привіз Червоний хрест, це накопичувальні баки, де є вода. Тому процес іде у школі, харчуємось повністю – гаряче харчування», – розповіла директорка закладу загальної середньої освіти №13 у Торецьку Валентина Трифонова.
Пізно увечері на волонтерів чекають у селищі Луганське. Тут багато дошкільнят і дітей шкільного віку. Без подарунків не лишився ніхто.
«Подарунки, скажем так, це завжди дітям є радість. Не дуже багато радості в них тут буває. Тому кожна така акція, яка відбувається для них, вона знаходить підтримку серед більш старших – батьків, бабусь, дідусів», – пояснив заступник селищного голови смт Луганське Володимир Кувикін.
На думку благодійників, святкова акція має об’єднати українських дітей. З подарунками діти з «сірої зони» отримали святкові листи і малюнки від однолітків з побажаннями мирно зустріти Новий рік.
Будьте першим, хто прокоментував "Тисяча подарунків у «сіру зону»: бердичівські волонтери долучилися до акції «Діти-Дітям»"