Тисяча подарунків у «сіру зону»: бердичівські волонтери долучилися до акції «Діти-Дітям»

Волонтери задумали передати святкову атмосферу дітям у прифронтові населені пункти. Так з’явилась ідея проекту «Діти-дітям». Долучились до нього школярі з різних куточків України, які зібрали різні смаколики, солодощі та іграшки на схід.

На Житомирщині збирати святкові передачки одноліткам взялись у сільських школах Бердичівщини. Як от у селі Дмитрівка.

«Ми збирали цукерки в сіру зону для дітей. Там стріляють, вбивають дітей, там дуже жахливо», – говорить школярка Влада Кульчицька.

«Коли я дивилась в очі дітям, коли вони збирали, приносили подарунки, улюблені іграшки, казали, що це улюблена іграшка, але нехай тепер інший хлопчик чи дівчинка пограється, – ви не уявляєте, які це очі. Діти розуміють від чистого серця, що треба допомогти», розповіла волонтерка з Бердичева Ірина Піскун.

Попрацювали над збором святкових смаколиків і на Вінниччині. У Козятині школярі закликають учнів у «сірій зоні» вірити у мир.

«Я думаю, що все вдасться, війна закінчиться і все буде гаразд, держіться!», сказав учень Козятинського НВК «Школа-інтернат-гімназія» Валентин Діденко.

Чималу роботу проробили діти на Київщині. У селі Богданівка школярі разом з місцевими волонтерами зібрали дітям у «сіру зону» багато солодких привітів і листів.

«Діти, які зараз в тій сірій зоні, вони ні в чому не винні і їм так само хочеться бачити свято, хочеться подарунків. Але, на жаль, вони цього не можуть отримати. Тому ми вирішили через волонтерів подарувати їм подарунки», каже школярка Богданівського НВК Наталія Лясковець.

«Хочеться зробити приємне дітям, хочеться, щоб оте не дійшло до нас і щоб наші діти теж бачили те все. В кожному листі, іграшці, малюнку є доля тепла наших дітей, які передають тим дітям», – переконує волонтер з села Богданівка Віталій Овсієнко.

Харківські волонтери вже не перший рік на зимові свята у прифронтових населених пунктах вітають діток.

«Дитячі емоції – найяскравіші. Якщо діти з дитинства будуть знати, що їм дають доброту, вони тим же будуть віддячувати наступні покоління», розповів волонтер з Харкова Валентин Чернявський.

Працівники цивільно-військового співробітництва супроводжують чотири волонтерські буси у «сірій зоні». Перебувати тут небезпечно через постійні обстріли. Але місцеві, що трапляються дорогою, привітні.

«У нас тут тихо поки, десь чутно бухкає далеко. Я сиджу дома, нікуди, оце котику прийшла рибки купити», сказала 83-річна жителька селища Золоте-1 Марія Ігнатівна.

«Ми вас зустрічали, боялась, що ви не приїдете, бо в 7 годин почали стріляти. Діти деякі приходять пізніше, хто далі живе, щоб не потрапити під обстріл. Але діти ходять регулярно, занять не відміняють, діти завжди ходять до школи», пояснила завідувач Золотівської шкільної філії Галина Єремєєва.

Через збройний конфлікт нині у школі залишилось 5 вчителів з 19-ти. У селищі Золоте-4 навчається 48 учнів.

«Ми вирішили приїхати до родичів. Мама каже, тут школа хоч і менша, але всі дружні», – розповіла школярка Влада Лазова.

«Живеться не дуже гарно, обстріли. Але завдяки школі і друзям якось веселіше», додала школярка Валерія Ільченко.

Чекають на подарунки і в інших шахтарських селищах. Попри воєнні дії там працюють школи і садочки. Проводити уроки доводиться в непростих умовах. Як от у 13-ій школі Торецька на Донеччині, яку відвідує 149 дітей. За 800 метрів від неї – позиції бойовиків.

«Ми чуємо як стріляють, обстріли йдуть, Торецьк і Залізне лишились без води. В школі у нас є баки, які привіз Червоний хрест, це накопичувальні баки, де є вода. Тому процес іде у школі, харчуємось повністю – гаряче харчування», –  розповіла директорка закладу загальної середньої освіти №13 у Торецьку Валентина Трифонова.

Пізно увечері на волонтерів чекають у селищі Луганське. Тут багато дошкільнят і дітей шкільного віку. Без подарунків не лишився ніхто.

«Подарунки, скажем так, це завжди дітям є радість. Не дуже багато радості в них тут буває. Тому кожна така акція, яка відбувається для них, вона знаходить підтримку серед більш старших – батьків, бабусь, дідусів», – пояснив заступник селищного голови смт Луганське Володимир Кувикін.

На думку благодійників, святкова акція має об’єднати українських дітей. З подарунками діти з «сірої зони» отримали святкові листи і малюнки від однолітків з побажаннями мирно зустріти Новий рік.

Будьте першим, хто прокоментував "Тисяча подарунків у «сіру зону»: бердичівські волонтери долучилися до акції «Діти-Дітям»"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*