Бердичівський ліцей-інтернат: хто ліцеїсти і хто тренери (ВІДЕО)

9-класник Саша Матюшин з Коростеня у захваті від першого тижня навчання в Бердичівському ліцеї-інтернаті спортивного профілю.

«Тут хороші умови, гарно годують, хороше поле, тренування хороші, колектив мені подобається. Я хочу хоча б бути тренером чи професійним футболістом, вийти у другу лігу України як мінімум, отримувати зарплату хорошу і жити спокійно. Можна, якщо запросять, поїхати і за кордон», – розповідає Саша Матюшин, ліцеїст.

Перший навчальний тиждень ліцею-інтернату проходить в активних тренуваннях. Це новий і єдиний комунальний навчальний заклад в області спортивного профілю.

«Це довготривалий безперервний процес, який поєднує навчально-тренувальні заняття, спорт і навчання за загальноосвітніми предметами», – розповідає Лариса Тарнопольська, в.о.директора Бердичівського ліцею-інтернату спортивного профілю Житомирської обласної ради.

Місто надало для занять ліцею, який поки не має власної бази, міський стадіон і спортзал для тренувань. Зі 128-ми ліцеїстів, каже в.о.директора закладу, 30 % – діти з Бердичева. Решта – з різних населених пунктів Житомирщини.

«Вони пройшли конкурсний відбір, пройшли поглиблене медичне обстеження, яке було теж передумовою основною до зарахування дітей.  Перевага для зарахування і допуску до конкурсного відбору надавалася дітям, які мали уже попередню спортивну підготовку, займались у ДЮСШ, спортивних клубах, школах олімпійського резерву», – каже пані Лариса.

У ліцеїстів безкоштовне 5-разове харчування. Для немісцевих – і проживання. Хлопці та дівчата навчаються за 5-ма спортивними напрямками: футбол, волейбол, легка атлетика, хокей на траві і художня гімнастика. Тренери – професійні спортсмени. Один з них – Віктор Красовський, який 21 рік у футболі.

«Кожне тренування проходить з розминки, розтяжки, щоб діти розігрілися. Бо футбол – дуже травматичний вид спорту. Наша мета, щоб хлопці спробували себе в якихось топ-командах, топ-чемпіонатах і щоб грали, насолоджувались життям», – каже Віктор Красовський, тренер-викладач з футболу.

Чоловік каже: не погано було б мати більшу базу для занять.

«Хоч би на 2 команди щоб стадіон був. А в нас зараз їх 4 зараз тут. Дві команди на стадіон було би супер. Поки займаємось як є, як дозволяє нам. Поки ми займаємось тут, далі будемо бачити, чи в залі будемо, чи будемо шукати місця», – додає чоловік.

З тренерами діти вивчають історію обраних видів спорту, їхню техніку, правила, регламент, суддівство. А на стадіоні щоденно практикуються.

«Звичайно, не кожен стане тут спортсменом великим, але характер у них з’явиться певний. Діти хочуть. Звісно, не всі ще розуміють, яке це буде навантаження. Але діти хочуть працювати», – говорить Ольга Юшкевич, тренер-викладач з легкої атлетики.

У ліцеї сформували 6 класів: з 8-го по 11-ий. Таня перейшла сюди у 8-ий з Бердичівської 5-ої школи. Жартує: тато – тренер з футболу, мама займалась спортивною гімнастикою. Тож сам Бог велів.

«Я в школі гарно вчусь, я відмінниця, всі 7 років я вчилась на відмінно і ще займалась спортом. В 7.30 приходимо в ліцей, потім ідемо на тренування, яке іде 2 години. Тренери дуже класні у нас», – розповідає Таня Криденцер, ліцеїстка.

Для юних спортсменів ліцей планує закупити спортивну сезонну форму.  Нині ж уже купується спортивний інвентар.

«Основним завданням закладу такого типу є підготовка дітей спортивно обдарованих таким чином, щоб вони могли захищати не лише честь міста Бердичева, честь Житомирщини і достойно представляти Україну», – додає в.о.директора.

Заклад спортивного напряму, кажуть в ліцеї, від 25-го червня переформатували зі школи-інтернату І-ІІІ ступенів. Зараз тут не навчаються сироти, але у рамках реформи вони лишились під наглядом соціальних служб і держави.

Будьте першим, хто прокоментував "Бердичівський ліцей-інтернат: хто ліцеїсти і хто тренери (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*