Бердичівський ветеранський шпиталь: чи реально зараз пролікуватись? (ВІДЕО)

На сьогодні Бердичівський обласний госпіталь ветеранів війни працює в штатному режимі попри чутки про зупинку роботи. Вона нещодавно була, але лише на 2 тижні, коли Бердичів знаходився в помаранчевій зоні карантину.

«Ковідних хворих у нас взагалі нема, ковідних у персоналі – теж. Так що шпиталь працює в штатному режимі і надаємо допомогу в повному обсязі для учасників бойових дій, учасників АТО», – розповідає головний лікар шпиталю Павло Журбенко.

Для того, щоб потрапити на лікування у шпиталь, пояснює медик, потрібно мати електронне направлення від сімейного лікаря і довідку про ІФА-тестування на імуноглобуліни-М. Вона свідчитиме про відсутність короновірусу. Документ має бути свіжим – не більше трьох днів з моменту здачі аналізу. Обладнання для таких тестувань є і у медзакладі, але, пояснює Павло Журбенко,  коштів їх робити людям не мають.

Короновірус вніс корективи в роботу шпиталю: нині тут лікують у межах сотні пацієнтів, щоб не було скупчення людей.

«Бажаючих до нас значно більше, чим ми зараз можемо прийняти, це правда. Просимо про районах і по всім закладам, щоб направляли тільки тих хворих, в яких іде загострення якоїсь патології, є потреба підлікуватися», – каже головний лікар.

Щодо платних медичних послуг для населення, пояснює головний лікар, госпіталь їх може надавати, але фактично не надає. Бо потреба в пільговому медзабезпеченні ветеранів набагато більша.

Карантин не дав змоги двом штатним психологам шпиталю продовжити кваліфікаційне навчання для українських фахівців у Польщі. З 28-го вересня вони розпочали спільний онлайн-курс.

«Будемо більш глибше проходити поняття психотерапії, як її потрібно використовувати в нашій роботі. З листопада, якщо не буде кардинальних змін, плануються поїздки в 2 групи на 2-тижневий навчальний курс, який буде спрямований на практичне використання наших набутих знань, вмінь і навичок», – розповідає Сніжана Крижба, психолог шпиталю.

Нині у Бердичівському обласному госпіталі є проблеми з фінансуванням. Кошти потрібні на медикаменти і харчування. Мінімальна потреба при повній завантаженості шпиталю – близько 940 тисяч гривень щомісяця. До кінця року нестача – майже 3 мільйони. Поки рятує те, що з літа працювали на меншу потужність. Обласне керівництво пообіцяло виділити кошти у межах 2-х мільйонів гривень на Програму щодо підтримки учасників бойових дій.

«Буде сесія 8 числа, по рішенню ми і побачимо, як дотримуються слова керівники наші. За рік часу у нас близько 750 тисяч було надано допомоги в різному вигляді – харчі, медикаменти. Це не держава, це робота адміністрації з людьми, фірмами, навіть державного рівня, які просто для нас закупають певні  речі», – говорить Павло Журбенко.

Заборгованості по зарплаті попри все, каже головний лікар, немає. Скорочень у колективі не буде. Заклад підписав всі можливі угоди і пакети з Національною службою здоров’я, щоб отримувати фінансування. За 8 місяців цього року тут пролікували близько 2 тисячі 100 чоловік, майже тисяча з яких – учасники АТО та ООС.

Будьте першим, хто прокоментував "Бердичівський ветеранський шпиталь: чи реально зараз пролікуватись? (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*