Без паніки! Якщо почнеться війна: поради житомирянам від Володимира Лагути (ВІДЕО)

Не секрет, що Росія стягує військові потужності на кордони з Україною. При чому не лише з боку самої країни агресора, а й з сусідньої нам Білорусі. Втім, чи це лише гра на публіку та показ сили, чи реальний план нападу – ніхто не береться ствердно сказати. 

Українська влада заспокоює населення, мовляв, наші військові стримають загрозу, а в разі вторгнення не будуть стояти осторонь й українські партнери. Але залишається відкритим питання, чи готові до цього цивільні – звичайні житомиряни.

Журналісти Times.ZT поговорили про це з людиною, яка добре вивчила урок попередньої атаки російських найманців у 2014-му. Тож на власному досвіді знає, що таке війна, та як діяти у такій ситуації. 

Володимир Лагута – голова Ради ветеранів України та учасник бойових дій. На початку війни  був заступником командира 95-ї окремої десантно-штурмової бригади, а зараз займається проєктом «Дім ветерана». Під час військових дій на Донбасі брав участь у боях за Слов’янськ, Лисичанськ, Савур-Могилу.

Ветеран війни переконує – в разі російського вторгнення головне не панікувати та дотримуватися інструкцій, які будуть повідомляти. Разом з тим заспокоює. Каже, зараз не середні віки й не Друга світова війна, тож бомбити міста ніхто не буде. Якщо Росія й нападе, хоча це сумнівно, вона буде знищувати в першу чергу військові об’єкти та  об’єкти критичної інфраструктури. 

Крім того, Володимир Лагута радить фільтрувати інформацію, яку кожен українець отримує з засобів масової інформації. Військовий переконує – не варто вірити всьому, що пишуть. Краще брати інформацію з кількох джерел та не розводити паніку, адже це нікому не потрібно. 

Разом з тим, готовим, каже чоловік, треба бути. При чому як психологічно, так і фізично. Тож курси першої медичної допомоги нікому не завадять. А якщо є охочі, то варто записуватися до лав територіальної оборони та проходити військовий вишкіл. Що теж не буде зайвим і у мирному житті.

Відео Ярослав ХОРКІНС

Укриття та сховища Житомира: куди ховатися мешканцям у разі надзвичайної ситуації (ФОТО)

Спасайся хто може! Житомирянам ніде укритися на випадок війни 

У Житомирі збираються закупити продукти першої необхідності на 25 млн грн та навчатимуть спецбригади через масові повідомлення про замінування

Будьте першим, хто прокоментував "Без паніки! Якщо почнеться війна: поради житомирянам від Володимира Лагути (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*